Jan Włodarek

Kulturystyka dla wytrwałych

Jan Włodarek - Kulturystyka i nie tylko, dla każdego - dołącz do nas!
O NAS

Jesteśmy entuzjastami ćwiczeń siłowych, a w szczególności kulturystycznych, uprawiamy je dla zdrowia, sprawności fizycznej, ładnej sylwetki Wśród nas jest także kobieta i pewnie będzie ich więcej. Jesteśmy w różnym wieku. Starzy - to życiowo doświadczone wygi, byli czołowi zawodnicy, instruktorzy, organizatorzy, sędziowie, czyli pionierzy polskiej kulturystyki.

Młodzi zaś, to rozumiejący, że kulturystyka jest z jednej strony podbudową zdrowia, z drugiej zaś przygotowaniem fizycznym i psychicznym do dorosłego życia, kariery zawodowej, ewentualnie do uprawiania innych dyscyplin sportowych.

Wszystkich łączy nas to, że ćwiczymy i interesujemy się wszystkim tym, co wiąże się z kulturystyką. Większość z nas to fachowcy w nauczaniu kulturystyki, bardzo dobrze znamy historię polskiej kulturystyki, metodykę treningu i praktyczne jej stosowanie, od lat 60 -tych. Pogłębiamy swoją wiedzę w dziedzinach pomocnych do zrozumienia, jak zdrowo i efektywnie ćwiczyć.

I co najważniejsze, jesteśmy zwolennikami kulturystyki nieskażonej środkami dopingującymi, tak ostatnio modnymi w środowisku atletów. Szczególnie akcentujemy to, że regularne ćwiczenia i ich efekty nie są dla nas głównym celem, lecz tylko elementem stylu zdrowego życia. Swoje ambicje realizujemy w nauce i pracy zawodowej. Każdy z nas ma wysokie umiejętności zawodowe, a większość sukcesy w pracy.

A oto poniżej krótkie o nas notki biograficzne:


Piotr Puchalski
(Od 23 listopada 2008 r.)

Absolwent Wyższej Szkoły Cła i Logistyki w Warszawie, specjalność - logistyka międzynarodowa.
Jako dziecko był słaby i chorowity, a wakacje, zamiast na zabawach z rówieśnikami, często spędzał w szpitalu. Właśnie w tym okresie zetknął się z książką Stanisława Zakrzewskiego pt. „ Jak stać się silnym i sprawnym”, która odmieniła jego życie.
Ćwiczenia siłowe przywróciły mu zdrowie i siły. Jest zwolennikiem słynnej polskiej szkoły kulturystyki Stanisława Zakrzewskiego z lat 60., zwanej też zdrową, i naturalnym sposobem budowania siły mięśni oraz zwiększania sprawności fizycznej. Regularnie ćwiczy wg tej szkoły, nie ulegając obecnej modzie na wspomaganie się farmaceutykami.
Interesuję się historią kulturystyki przed 1970 rokiem, pogłębia swoją wiedzę w zakresie dietetyki, jej ich wpływu na kształtowanie sylwetki i osiągane wyniki sportowe.
Pisze i redaguje artykuły o tematyce sportowej, dietetycznej oraz wykonuje tłumaczenia z języka rosyjskiego. Poza sportem interesuje się także poezją, muzyką poważną, lubi czytać dobre książki.


[wróć do listy użytkowników]

<< 1 z 2 >>