Jan Włodarek

Kulturystyka dla wytrwałych

Jan Włodarek - Kulturystyka i nie tylko, dla każdego - dołącz do nas!
O NAS

Jesteśmy entuzjastami ćwiczeń siłowych, a w szczególności kulturystycznych, uprawiamy je dla zdrowia, sprawności fizycznej, ładnej sylwetki Wśród nas jest także kobieta i pewnie będzie ich więcej. Jesteśmy w różnym wieku. Starzy - to życiowo doświadczone wygi, byli czołowi zawodnicy, instruktorzy, organizatorzy, sędziowie, czyli pionierzy polskiej kulturystyki.

Młodzi zaś, to rozumiejący, że kulturystyka jest z jednej strony podbudową zdrowia, z drugiej zaś przygotowaniem fizycznym i psychicznym do dorosłego życia, kariery zawodowej, ewentualnie do uprawiania innych dyscyplin sportowych.

Wszystkich łączy nas to, że ćwiczymy i interesujemy się wszystkim tym, co wiąże się z kulturystyką. Większość z nas to fachowcy w nauczaniu kulturystyki, bardzo dobrze znamy historię polskiej kulturystyki, metodykę treningu i praktyczne jej stosowanie, od lat 60 -tych. Pogłębiamy swoją wiedzę w dziedzinach pomocnych do zrozumienia, jak zdrowo i efektywnie ćwiczyć.

I co najważniejsze, jesteśmy zwolennikami kulturystyki nieskażonej środkami dopingującymi, tak ostatnio modnymi w środowisku atletów. Szczególnie akcentujemy to, że regularne ćwiczenia i ich efekty nie są dla nas głównym celem, lecz tylko elementem stylu zdrowego życia. Swoje ambicje realizujemy w nauce i pracy zawodowej. Każdy z nas ma wysokie umiejętności zawodowe, a większość sukcesy w pracy.

A oto poniżej krótkie o nas notki biograficzne:


Mariusz Pencak
(Od 1 marca 2008 r.)

Absolwent PWSZ w Legnicy, specjalizacja:administracja publiczna. Z zamiłowania humanista, wielbiciel literatury, historii, filozofii. Lubi pisać zarówno prozę jak i wiersze. Uważa, że historia jest najlepszą nauką, ponieważ „lubi się powtarzać", a my podążamy tylko drogą, którą wydeptał ktoś inny. Dlatego kluczem do zrozumienia nas samych jest studiowanie dawnych dziejów. Jest entuzjastom akrobatyki, kiedyś uprawiał również capoeire, sztukę walki łączącą akrobatykę z tańcem. Kulturystykę naturalną ćwiczy od 2006 roku, 3 razy w tygodniu, a celem treningu jest uzyskanie jak najlepszych proporcji ciała przy zrównoważonej masie mięśniowej Obecnie jego hobby jest również odtwórstwo historyczne czasów Bolesława Chrobrego, czyli połowę XI wieku a ćwiczenia siłowe są doskonałym uzupełnieniem wojennego rzemiosła. Do tego dochodzi władanie ciężkim mieczem, co jest znakomitym uzupełnieniem statycznych ćwiczeń kulturystycznych.

Nowoczesny i wszechstronny człowiek w stalowej zbroi.


[wróć do listy użytkowników]

<< 1 z 2 >>