Jan Włodarek

Kulturystyka dla wytrwałych

Jan Włodarek - Kulturystyka i nie tylko, dla każdego - dołącz do nas!
O NAS

Jesteśmy entuzjastami ćwiczeń siłowych, a w szczególności kulturystycznych, uprawiamy je dla zdrowia, sprawności fizycznej, ładnej sylwetki Wśród nas jest także kobieta i pewnie będzie ich więcej. Jesteśmy w różnym wieku. Starzy - to życiowo doświadczone wygi, byli czołowi zawodnicy, instruktorzy, organizatorzy, sędziowie, czyli pionierzy polskiej kulturystyki.

Młodzi zaś, to rozumiejący, że kulturystyka jest z jednej strony podbudową zdrowia, z drugiej zaś przygotowaniem fizycznym i psychicznym do dorosłego życia, kariery zawodowej, ewentualnie do uprawiania innych dyscyplin sportowych.

Wszystkich łączy nas to, że ćwiczymy i interesujemy się wszystkim tym, co wiąże się z kulturystyką. Większość z nas to fachowcy w nauczaniu kulturystyki, bardzo dobrze znamy historię polskiej kulturystyki, metodykę treningu i praktyczne jej stosowanie, od lat 60 -tych. Pogłębiamy swoją wiedzę w dziedzinach pomocnych do zrozumienia, jak zdrowo i efektywnie ćwiczyć.

I co najważniejsze, jesteśmy zwolennikami kulturystyki nieskażonej środkami dopingującymi, tak ostatnio modnymi w środowisku atletów. Szczególnie akcentujemy to, że regularne ćwiczenia i ich efekty nie są dla nas głównym celem, lecz tylko elementem stylu zdrowego życia. Swoje ambicje realizujemy w nauce i pracy zawodowej. Każdy z nas ma wysokie umiejętności zawodowe, a większość sukcesy w pracy.

A oto poniżej krótkie o nas notki biograficzne:


Jewgieni Isidorowicz Kołtun
(Od 1 marca 2008 r.)

Absolwent Tiumeńskiego Uniwersytetu Przemysłowego, aspirant Moskiewskiego Naukowo – Badawczego Instytutu Wychowania Fizycznego. Kulturystyką zaczął się zajmować 1964 r. mając 17 lat. Trzy lata później zorganizował pierwszy na Syberii atletyczny klub, nazwany „Anteusz”. Był dobrze zapowiadającym się zawodnikiem, startował m.in. w Warszawie w 1969 r. Pełnił wiele odpowiedzialnych funkcji w syberyjskich i ogólno rosyjskich strukturach kulturystyki. Między innymi w latach 1987 – 1990 kierował Federacją Atletyzmu Radzieckiej Federacji Republik Socjalistycznych, a później był sekretarzem w Rosyjskiej Federacji Kulturystyki.

Jest sędzią międzynarodowym, a od 2002 roku członkiem Komitetu Sędziowskiego EFBBiF. Jest również cenionym organizatorem międzynarodowych zawodów w kulturystyce i fitness, między innymi Mistrzostw Europy w 1994 r., wielokrotnie gościł na swoich zawodach zawodników z Polski, m.in. reprezentacje warszawskiej „Błyskawicy” oraz Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe. Zasłużony trener i wychowawca wielu utytułowanych zawodników i zawodniczek w kulturystyce i fitnesie.

Za swoje osiągnięcia sportowe, trenerskie i organizatorskie jest wielokrotnie wyróżniony dyplomami i medalami przez prezydenta Międzynarodowej Federacji Kulturystów- IFBB.


[wróć do listy użytkowników]

<< 1 z 2 >>