Jesteśmy entuzjastami ćwiczeń siłowych, a w szczególności kulturystycznych, uprawiamy je dla zdrowia, sprawności fizycznej, ładnej sylwetki Wśród nas jest także kobieta i pewnie będzie ich więcej. Jesteśmy w różnym wieku. Starzy - to życiowo doświadczone wygi, byli czołowi zawodnicy, instruktorzy, organizatorzy, sędziowie, czyli pionierzy polskiej kulturystyki.
Młodzi zaś, to rozumiejący, że kulturystyka jest z jednej strony podbudową zdrowia, z drugiej zaś przygotowaniem fizycznym i psychicznym do dorosłego życia, kariery zawodowej, ewentualnie do uprawiania innych dyscyplin sportowych.
Wszystkich łączy nas to, że ćwiczymy i interesujemy się wszystkim tym, co wiąże się z kulturystyką. Większość z nas to fachowcy w nauczaniu kulturystyki, bardzo dobrze znamy historię polskiej kulturystyki, metodykę treningu i praktyczne jej stosowanie, od lat 60 -tych. Pogłębiamy swoją wiedzę w dziedzinach pomocnych do zrozumienia, jak zdrowo i efektywnie ćwiczyć.
I co najważniejsze, jesteśmy zwolennikami kulturystyki nieskażonej środkami dopingującymi, tak ostatnio modnymi w środowisku atletów. Szczególnie akcentujemy to, że regularne ćwiczenia i ich efekty nie są dla nas głównym celem, lecz tylko elementem stylu zdrowego życia. Swoje ambicje realizujemy w nauce i pracy zawodowej. Każdy z nas ma wysokie umiejętności zawodowe, a większość sukcesy w pracy.
A oto poniżej krótkie o nas notki biograficzne:
Jan Włodarek (Od 25 czerwca 2007 r.) Absolwent trzech renomowanych warszawskich uczelni. Ukończył studia wyższe na trzech odrębnych kierunkach: prawa i administracji, ekonomii oraz nauk społecznych, ponadto studia doktoranckie i podyplomowe studia w zakresie bankowości oraz finansów. Kulturystykę uprawia od 1961 roku. Był reprezentantem Polski, zwycięzcą prestiżowych krajowych i zagranicznych zawodów. W latach 1965 –1971 ł najsilniejszy polski kulturysta, czołowy przedstawiciel polskiej szkoły kulturystyki – stworzonej przez red. Stanisława Zakrzewskiego. Instruktor kulturystyki i rekreacji , kierownik warszawskiego Ośrodka „Błyskawica” (do końca 1974 r.). Sędzia i organizator zawodów. Przewodniczący Centralnej Komisji Kulturystyki ZG TKKF (1976 – 1982); pod koniec lat 80 – tych był wiceprzewodniczącym tej komisji. w latach 1986 - 1993 przewodniczył Komisji Kulturystyki RG LZS . Członek prezydium komitetu inicjującego powołanie Polskiego Związku Kulturystyki. W I kadencji wiceprezes ds. organizacyjnych tego Związku. Znacznie uaktywnił jego działalność. W latach 1990 - 1992 członek Komisji Polskiego Komitetu Olimpijskiego ds. Współpracy z Polonią. Ma bogaty dorobek w publicystyce kulturystycznej. Mieszka w Warszawie, ćwiczy rekreacyjnie. |
<< 1 z 2 >>