Jan Włodarek

Kulturystyka dla wytrwałych

Jan Włodarek - Kulturystyka i nie tylko, dla każdego - dołącz do nas!
O NAS

Jesteśmy entuzjastami ćwiczeń siłowych, a w szczególności kulturystycznych, uprawiamy je dla zdrowia, sprawności fizycznej, ładnej sylwetki Wśród nas jest także kobieta i pewnie będzie ich więcej. Jesteśmy w różnym wieku. Starzy - to życiowo doświadczone wygi, byli czołowi zawodnicy, instruktorzy, organizatorzy, sędziowie, czyli pionierzy polskiej kulturystyki.

Młodzi zaś, to rozumiejący, że kulturystyka jest z jednej strony podbudową zdrowia, z drugiej zaś przygotowaniem fizycznym i psychicznym do dorosłego życia, kariery zawodowej, ewentualnie do uprawiania innych dyscyplin sportowych.

Wszystkich łączy nas to, że ćwiczymy i interesujemy się wszystkim tym, co wiąże się z kulturystyką. Większość z nas to fachowcy w nauczaniu kulturystyki, bardzo dobrze znamy historię polskiej kulturystyki, metodykę treningu i praktyczne jej stosowanie, od lat 60 -tych. Pogłębiamy swoją wiedzę w dziedzinach pomocnych do zrozumienia, jak zdrowo i efektywnie ćwiczyć.

I co najważniejsze, jesteśmy zwolennikami kulturystyki nieskażonej środkami dopingującymi, tak ostatnio modnymi w środowisku atletów. Szczególnie akcentujemy to, że regularne ćwiczenia i ich efekty nie są dla nas głównym celem, lecz tylko elementem stylu zdrowego życia. Swoje ambicje realizujemy w nauce i pracy zawodowej. Każdy z nas ma wysokie umiejętności zawodowe, a większość sukcesy w pracy.

A oto poniżej krótkie o nas notki biograficzne:


Jan Rozmarynowski
(Od 25 czerwca 2007 r.)

Zawodowo fotografuje od 1960 roku, kiedy to po ukończeniu Technikum Fototechnicznego podjął prace w kultowym miesięczniku „Sport dla Wszystkich” – redagowanym przez Stanisława Zakrzewskiego, wybitnego dziennikarza. Wtedy to Jan Rozmarynowski zetknął się z podnoszeniem ciężarów i kulturystyką. Od tej pory uwiecznia On na fotografii wszystko, co związane jest z polską sztangą. Towarzyszył naszym najlepszym ciężarowcom oraz kulturystom w najważniejszych mistrzowskich zawodach, zatrzymując w obiektywie m. in. obrazy ich zmagań sportowych.
Za swoją pasję i fachowość, za wykonanie dziesiątków tysięcy zdjęć, w tym za opublikowane na łamach „Sportu dla Wszystkich”, „Rekreacji Fizycznej”, „Sportowca”, „Atlety” oraz tygodnika „Wiadomości Sportowe”, został wielokrotnie wyróżniany i nagradzany. Prezentację części Jego ogromnego dorobku pracy od lat można znaleźć w prasie, książkach i albumach o tematyce sportowej.

Kulturystyka jest Jego drugą wielką pasją, którą jest bardzo pochłonięty, trenuje od 1960 roku. W latach 1961 – 1964 należał do najlepszych polskich zawodników, a w latach 1998 –2006 był prezesem warszawskiego ośrodka kulturystycznego „Herkules”.


[wróć do listy użytkowników]

<< 1 z 2 >>