Jan Włodarek

Kulturystyka dla wytrwałych

Jan Włodarek - Kulturystyka i nie tylko, dla każdego - dołącz do nas!
O NAS

Jesteśmy entuzjastami ćwiczeń siłowych, a w szczególności kulturystycznych, uprawiamy je dla zdrowia, sprawności fizycznej, ładnej sylwetki Wśród nas jest także kobieta i pewnie będzie ich więcej. Jesteśmy w różnym wieku. Starzy - to życiowo doświadczone wygi, byli czołowi zawodnicy, instruktorzy, organizatorzy, sędziowie, czyli pionierzy polskiej kulturystyki.

Młodzi zaś, to rozumiejący, że kulturystyka jest z jednej strony podbudową zdrowia, z drugiej zaś przygotowaniem fizycznym i psychicznym do dorosłego życia, kariery zawodowej, ewentualnie do uprawiania innych dyscyplin sportowych.

Wszystkich łączy nas to, że ćwiczymy i interesujemy się wszystkim tym, co wiąże się z kulturystyką. Większość z nas to fachowcy w nauczaniu kulturystyki, bardzo dobrze znamy historię polskiej kulturystyki, metodykę treningu i praktyczne jej stosowanie, od lat 60 -tych. Pogłębiamy swoją wiedzę w dziedzinach pomocnych do zrozumienia, jak zdrowo i efektywnie ćwiczyć.

I co najważniejsze, jesteśmy zwolennikami kulturystyki nieskażonej środkami dopingującymi, tak ostatnio modnymi w środowisku atletów. Szczególnie akcentujemy to, że regularne ćwiczenia i ich efekty nie są dla nas głównym celem, lecz tylko elementem stylu zdrowego życia. Swoje ambicje realizujemy w nauce i pracy zawodowej. Każdy z nas ma wysokie umiejętności zawodowe, a większość sukcesy w pracy.

A oto poniżej krótkie o nas notki biograficzne:


Józef Radziwiłko
(Od 25 czerwca 2007 r.)

Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego Wydziału Historii.
Senior polskiej kulturystyki, od 1957 roku związany z ćwiczeniami siłowymi. Przez pięćdziesiąt lat swoim treningiem dowiódł, że w kulturystyce pomysłowość może z powodzeniem zastąpić nowocześnie wyposażone sale treningowe. Ćwiczył w akademiku w pokoju, w którym mieszkał z kolegami oraz w łaźni posługując się topornym żelastwem, jak np. kołowymi zestawami wąskotorówki, a podciąganie na drążku wykonywał na rurze zamontowanej między piętrowymi łóżkami. Po treningu w takich warunkach – został wicemistrzem Polski (1960 r.) W latach 1960 – 62 kilkakrotnie zwyciężał w ogólnopolskich zawodach. Instruktor kulturystyki, dobry gimnastyk, uprawiał lekkoatletykę.
W latach 90 - tych startował w MP kulturystów weteranów. Od kilkunastu lat trenuje w terenie bez względu na porę roku. W 2007 r. skończył 71 lat i dalej ćwiczy. Codziennie przez dwie godziny rąbie drzewo 15 kilogramową siekierą, po czym przebiega 10 kilometrów po lesie. Wzór naturalnego kulturysty. Miłośnik poezji Sergiusza Jesenina.


[wróć do listy użytkowników]

<< 1 z 2 >>