Jesteśmy entuzjastami ćwiczeń siłowych, a w szczególności kulturystycznych, uprawiamy je dla zdrowia, sprawności fizycznej, ładnej sylwetki Wśród nas jest także kobieta i pewnie będzie ich więcej. Jesteśmy w różnym wieku. Starzy - to życiowo doświadczone wygi, byli czołowi zawodnicy, instruktorzy, organizatorzy, sędziowie, czyli pionierzy polskiej kulturystyki.
Młodzi zaś, to rozumiejący, że kulturystyka jest z jednej strony podbudową zdrowia, z drugiej zaś przygotowaniem fizycznym i psychicznym do dorosłego życia, kariery zawodowej, ewentualnie do uprawiania innych dyscyplin sportowych.
Wszystkich łączy nas to, że ćwiczymy i interesujemy się wszystkim tym, co wiąże się z kulturystyką. Większość z nas to fachowcy w nauczaniu kulturystyki, bardzo dobrze znamy historię polskiej kulturystyki, metodykę treningu i praktyczne jej stosowanie, od lat 60 -tych. Pogłębiamy swoją wiedzę w dziedzinach pomocnych do zrozumienia, jak zdrowo i efektywnie ćwiczyć.
I co najważniejsze, jesteśmy zwolennikami kulturystyki nieskażonej środkami dopingującymi, tak ostatnio modnymi w środowisku atletów. Szczególnie akcentujemy to, że regularne ćwiczenia i ich efekty nie są dla nas głównym celem, lecz tylko elementem stylu zdrowego życia. Swoje ambicje realizujemy w nauce i pracy zawodowej. Każdy z nas ma wysokie umiejętności zawodowe, a większość sukcesy w pracy.
A oto poniżej krótkie o nas notki biograficzne:
Henryk Jasiak (+1936 - 2008) (Od 25 czerwca 2007 r.) Absolwent warszawskiej AWF i Studium Dziennikarskiego Uniwersytetu Warszawskiego; związany jest z kulturystyką od 1957 roku, w którym ukazały się na jej temat pierwsze artykuły Stanisława Zakrzewskiego. Uczestnik pierwszego w Polsce konkursu kulturystycznego w 1958 roku w Poznaniu. W latach 1960 – 1970 instruktor warszawskiej „Syrenki”, w której wychowało się wielu ówczesnych mistrzów Polski w kulturystyce. Od początku lat 60-tych członek najpierw Komisji Kulturystyki PZPC, od 1960 – 1982 członek Prezydium Centralnej Komisji Kulturystyki ZG TKKF. Jako dziennikarz był członkiem redakcji „Sportu dla Wszystkich”, „Przeglądu Sportowego”, „Rekreacji Fizycznej”, „Wiadomości Sportowych”. Na łamach tych pism i wielu innych publikował materiały o kulturystyce. Autor 20 książek, w tym związanych z kulturystyką, m. in.: „Poradnik metodyczny instruktora kulturystyki”, „Współczesny Herkules”, „Tajemnice ciała”, „Kulturystyczne ABC”. Odznaczony medalami IFBB. Zmarł 12 grudnia 2008 r. |
<< 1 z 2 >>