Jan Włodarek

Kulturystyka dla wytrwałych

Jan Włodarek - Kulturystyka i nie tylko, dla każdego - dołącz do nas!
O NAS

Jesteśmy entuzjastami ćwiczeń siłowych, a w szczególności kulturystycznych, uprawiamy je dla zdrowia, sprawności fizycznej, ładnej sylwetki Wśród nas jest także kobieta i pewnie będzie ich więcej. Jesteśmy w różnym wieku. Starzy - to życiowo doświadczone wygi, byli czołowi zawodnicy, instruktorzy, organizatorzy, sędziowie, czyli pionierzy polskiej kulturystyki.

Młodzi zaś, to rozumiejący, że kulturystyka jest z jednej strony podbudową zdrowia, z drugiej zaś przygotowaniem fizycznym i psychicznym do dorosłego życia, kariery zawodowej, ewentualnie do uprawiania innych dyscyplin sportowych.

Wszystkich łączy nas to, że ćwiczymy i interesujemy się wszystkim tym, co wiąże się z kulturystyką. Większość z nas to fachowcy w nauczaniu kulturystyki, bardzo dobrze znamy historię polskiej kulturystyki, metodykę treningu i praktyczne jej stosowanie, od lat 60 -tych. Pogłębiamy swoją wiedzę w dziedzinach pomocnych do zrozumienia, jak zdrowo i efektywnie ćwiczyć.

I co najważniejsze, jesteśmy zwolennikami kulturystyki nieskażonej środkami dopingującymi, tak ostatnio modnymi w środowisku atletów. Szczególnie akcentujemy to, że regularne ćwiczenia i ich efekty nie są dla nas głównym celem, lecz tylko elementem stylu zdrowego życia. Swoje ambicje realizujemy w nauce i pracy zawodowej. Każdy z nas ma wysokie umiejętności zawodowe, a większość sukcesy w pracy.

A oto poniżej krótkie o nas notki biograficzne:


Daniel Pasternak
(Od 18 marca 2010 r.)

Absolwent łotewskiej politechniki, kierunek przemysł spożywczy. Sportową przygodę zaczynał od podnoszenia ciężarów w sportowym klubie w Rydze. Z kulturystyką zetknął się w 1963 roku w czasopiśmie „Sport dla Wszystkich”. Zafascynowany tym sportem, zaczął rozwijać swoje mięsnie i sprawność fizyczną. Na początku 1969 r. przebywa do Warszawy. Jest już kulturystą przygotowanym do rywalizacji z najlepszymi. Ćwiczy w „Błyskawicy” razem z Janem Włodarkiem. Debiutuje w ogólnopolskich zawodach w Radomiu, zajmując 5 miejsce w kat. wyższych seniorów.. W następnych mistrzostwach zawodach „Sopot 69” staje do walki z najlepszym, zajmuje 4 miejsce..Po tych sukcesach określono go typowym przedstawicielem polskiej szkoły Stanisława Zakrzewskiego. Od końca 1969 roku mieszka w Stockholmie. Przez następne 35 lat ćwiczył w siłowni należącej do Radia Szwecja, w którym pracuje, jako dziennikarz.. Sportowy. Po przekroczeniu wieku emerytalnego ćwiczy już w miejskim ośrodku fitness –klub i zadziwia młodzież swoją sylwetką i siłą.


[wróć do listy użytkowników]

<< 1 z 2 >>