Jan Włodarek

Kulturystyka dla wytrwałych

Jan Włodarek - Kulturystyka i nie tylko, dla każdego - dołącz do nas!
O NAS

Jesteśmy entuzjastami ćwiczeń siłowych, a w szczególności kulturystycznych, uprawiamy je dla zdrowia, sprawności fizycznej, ładnej sylwetki Wśród nas jest także kobieta i pewnie będzie ich więcej. Jesteśmy w różnym wieku. Starzy - to życiowo doświadczone wygi, byli czołowi zawodnicy, instruktorzy, organizatorzy, sędziowie, czyli pionierzy polskiej kulturystyki.

Młodzi zaś, to rozumiejący, że kulturystyka jest z jednej strony podbudową zdrowia, z drugiej zaś przygotowaniem fizycznym i psychicznym do dorosłego życia, kariery zawodowej, ewentualnie do uprawiania innych dyscyplin sportowych.

Wszystkich łączy nas to, że ćwiczymy i interesujemy się wszystkim tym, co wiąże się z kulturystyką. Większość z nas to fachowcy w nauczaniu kulturystyki, bardzo dobrze znamy historię polskiej kulturystyki, metodykę treningu i praktyczne jej stosowanie, od lat 60 -tych. Pogłębiamy swoją wiedzę w dziedzinach pomocnych do zrozumienia, jak zdrowo i efektywnie ćwiczyć.

I co najważniejsze, jesteśmy zwolennikami kulturystyki nieskażonej środkami dopingującymi, tak ostatnio modnymi w środowisku atletów. Szczególnie akcentujemy to, że regularne ćwiczenia i ich efekty nie są dla nas głównym celem, lecz tylko elementem stylu zdrowego życia. Swoje ambicje realizujemy w nauce i pracy zawodowej. Każdy z nas ma wysokie umiejętności zawodowe, a większość sukcesy w pracy.

A oto poniżej krótkie o nas notki biograficzne:


Stanisław Wielgus ( +1936 - 2014 )
(Od 20 marca 2010 r.)

Ukończył Akademię Wychowania Fizycznego w Poznaniu, a następnie magisterskie studia podyplomowe o kierunku: odnowa biologiczna.
Jeden z pierwszych zawodników. Mistrz Wybrzeża. Organizator, sędzia, wybitny instruktor i działacz w latach 1960- 1972 r.
Od wielu lat kieruje Kliniką Schorzeń Kręgosłupa, której jest właścicielem. W środowisku sportowym i wśród mieszkańców Wybrzeża jest znany, jako znakomity specjalista leczenia i rehabilitacji kręgosłupa. Wyleczył wielu bardzo znanych sportowców różnych dyscyplin i tysiące osób niezwiązanych ze sportem, w tym młodzież i dzieci z kraju i zagranicy. W wolnych chwilach nadal czynnie uprawia sporty: ćwiczy siłowo, pływa, jeździ na rowerze, rolkach i jest wielkim entuzjastą zdrowej kulturystyki. Swoje życie i owocną pracę zawodową związał z kulturą fizyczną i medycyną alternatywną. Mieszka w Gdyni.
Zmarł 9 stycznia 2014 r.


[wróć do listy użytkowników]

<< 1 z 2 >>