Jan Włodarek

Kulturystyka dla wytrwałych

Jan Włodarek - Kulturystyka i nie tylko, dla każdego - dołącz do nas!
O NAS

Jesteśmy entuzjastami ćwiczeń siłowych, a w szczególności kulturystycznych, uprawiamy je dla zdrowia, sprawności fizycznej, ładnej sylwetki Wśród nas jest także kobieta i pewnie będzie ich więcej. Jesteśmy w różnym wieku. Starzy - to życiowo doświadczone wygi, byli czołowi zawodnicy, instruktorzy, organizatorzy, sędziowie, czyli pionierzy polskiej kulturystyki.

Młodzi zaś, to rozumiejący, że kulturystyka jest z jednej strony podbudową zdrowia, z drugiej zaś przygotowaniem fizycznym i psychicznym do dorosłego życia, kariery zawodowej, ewentualnie do uprawiania innych dyscyplin sportowych.

Wszystkich łączy nas to, że ćwiczymy i interesujemy się wszystkim tym, co wiąże się z kulturystyką. Większość z nas to fachowcy w nauczaniu kulturystyki, bardzo dobrze znamy historię polskiej kulturystyki, metodykę treningu i praktyczne jej stosowanie, od lat 60 -tych. Pogłębiamy swoją wiedzę w dziedzinach pomocnych do zrozumienia, jak zdrowo i efektywnie ćwiczyć.

I co najważniejsze, jesteśmy zwolennikami kulturystyki nieskażonej środkami dopingującymi, tak ostatnio modnymi w środowisku atletów. Szczególnie akcentujemy to, że regularne ćwiczenia i ich efekty nie są dla nas głównym celem, lecz tylko elementem stylu zdrowego życia. Swoje ambicje realizujemy w nauce i pracy zawodowej. Każdy z nas ma wysokie umiejętności zawodowe, a większość sukcesy w pracy.

A oto poniżej krótkie o nas notki biograficzne:


Stanisław Ptaszyński
(Od 28 maja 2010 r.)

Jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Ukończył też Studium Nauczycielskie w specjalności wychowania fizycznego. Kulturystyką zajmuje się od 20 roku życia. Zaczął w warszawskim „Herkulesie”, następnie trenował w „Błyskawicy” oraz w Studium Wychowania Fizycznego SGPiS (obecnie SGH). W tych ośrodkach był instruktorem a w latach 1963 – 1973 z powodzeniem startował w zawodach kulturystycznych: ogólnopolskich, międzynarodowych oraz lokalnych mistrzostwach ośrodków. Należał, do czołowych Polskich kulturystów w kategorii seniorów..Od 1981 roku mieszka w USA. Nie zaniechał ćwiczeń siłowych. Regularnie przyjeżdża do Warszawy i spotyka się z kolegami, którzy tak jak on również jeszcze ćwiczą.


[wróć do listy użytkowników]

<< 1 z 2 >>