Jan Włodarek

Kulturystyka dla wytrwałych

Jan Włodarek - Kulturystyka i nie tylko, dla każdego - dołącz do nas!
O NAS

Jesteśmy entuzjastami ćwiczeń siłowych, a w szczególności kulturystycznych, uprawiamy je dla zdrowia, sprawności fizycznej, ładnej sylwetki Wśród nas jest także kobieta i pewnie będzie ich więcej. Jesteśmy w różnym wieku. Starzy - to życiowo doświadczone wygi, byli czołowi zawodnicy, instruktorzy, organizatorzy, sędziowie, czyli pionierzy polskiej kulturystyki.

Młodzi zaś, to rozumiejący, że kulturystyka jest z jednej strony podbudową zdrowia, z drugiej zaś przygotowaniem fizycznym i psychicznym do dorosłego życia, kariery zawodowej, ewentualnie do uprawiania innych dyscyplin sportowych.

Wszystkich łączy nas to, że ćwiczymy i interesujemy się wszystkim tym, co wiąże się z kulturystyką. Większość z nas to fachowcy w nauczaniu kulturystyki, bardzo dobrze znamy historię polskiej kulturystyki, metodykę treningu i praktyczne jej stosowanie, od lat 60 -tych. Pogłębiamy swoją wiedzę w dziedzinach pomocnych do zrozumienia, jak zdrowo i efektywnie ćwiczyć.

I co najważniejsze, jesteśmy zwolennikami kulturystyki nieskażonej środkami dopingującymi, tak ostatnio modnymi w środowisku atletów. Szczególnie akcentujemy to, że regularne ćwiczenia i ich efekty nie są dla nas głównym celem, lecz tylko elementem stylu zdrowego życia. Swoje ambicje realizujemy w nauce i pracy zawodowej. Każdy z nas ma wysokie umiejętności zawodowe, a większość sukcesy w pracy.

A oto poniżej krótkie o nas notki biograficzne:


Waldemar Wojciech Bednarski
( Od 5 lutego 2012 r.)

Urodzony w 1932 roku. Ukończył studia historyczne na UMCS, doktoryzował się w roku 1976. Opublikował liczne prace i artykuły naukowe na temat dziejów regionalnych powstania listopadowego na Lubelszczyźnie i Podlasiu oraz z historii najnowszej.

Sport ( tenis stołowy, piłkę nożną) zaczął uprawiać już w szkole podstawowej, a od 1955 roku gimnastykę, następnie podnoszenie ciężarów i kulturystykę. Trzy lata później został instruktorem kulturystyki i przez wiele lat prowadził zajęcia z młodzieżą, jednocześnie pracując na eksponowanych stanowiskach w kulturze i edukacji. Obecnie ćwiczy regularnie w domu, utrzymując sprawność fizyczną.

O swojej pasjonującej przygodzie w sporcie opowiada w wywiadzie pt.: „Ćwiczę umysł i ciało”(Zob. w dziale „Wywiady”).

Związany uczuciowo i rodzinnie z Tomaszowem Lubelskim – od 1970 roku mieszka w Puławach.[wróć do listy użytkowników]

<< 1 z 2 >>