Jan Włodarek

Kulturystyka dla wytrwałych

Jan Włodarek - Kulturystyka i nie tylko, dla każdego - dołącz do nas!
O NAS

Jesteśmy entuzjastami ćwiczeń siłowych, a w szczególności kulturystycznych, uprawiamy je dla zdrowia, sprawności fizycznej, ładnej sylwetki Wśród nas jest także kobieta i pewnie będzie ich więcej. Jesteśmy w różnym wieku. Starzy - to życiowo doświadczone wygi, byli czołowi zawodnicy, instruktorzy, organizatorzy, sędziowie, czyli pionierzy polskiej kulturystyki.

Młodzi zaś, to rozumiejący, że kulturystyka jest z jednej strony podbudową zdrowia, z drugiej zaś przygotowaniem fizycznym i psychicznym do dorosłego życia, kariery zawodowej, ewentualnie do uprawiania innych dyscyplin sportowych.

Wszystkich łączy nas to, że ćwiczymy i interesujemy się wszystkim tym, co wiąże się z kulturystyką. Większość z nas to fachowcy w nauczaniu kulturystyki, bardzo dobrze znamy historię polskiej kulturystyki, metodykę treningu i praktyczne jej stosowanie, od lat 60 -tych. Pogłębiamy swoją wiedzę w dziedzinach pomocnych do zrozumienia, jak zdrowo i efektywnie ćwiczyć.

I co najważniejsze, jesteśmy zwolennikami kulturystyki nieskażonej środkami dopingującymi, tak ostatnio modnymi w środowisku atletów. Szczególnie akcentujemy to, że regularne ćwiczenia i ich efekty nie są dla nas głównym celem, lecz tylko elementem stylu zdrowego życia. Swoje ambicje realizujemy w nauce i pracy zawodowej. Każdy z nas ma wysokie umiejętności zawodowe, a większość sukcesy w pracy.

A oto poniżej krótkie o nas notki biograficzne:


Józef Talarczyk
(Od 14 sierpnia 2012 r.)

Wykształcenie średnie techniczne. Spotkanie w młodości z książką redaktora Stanisława Zakrzewskiego o kulturystyce, spowodowało jego fascynację ćwiczeniami siłowymi i wiernością ideałom "Jak stać się silnym i sprawnym". Znalazł w nich wzorce na całe dalsze życie. Ćwiczy dla siebie i dla zdrowia.

Od kilkudziesięciu lat ćwiczenia siłowe, (przeważnie wykonywane klasycznymi odważnikami) łączy z biegiem interwałowym w plenerze. Jest abstynentem. Ważnym elementem jego stylu życia jest „ustawiczna praca nad słabym ciałem”. Z roku na rok jest silniejszy, szybszy i czuje się młodziej. Dochodził do tego stopniowo, nic nie stało się nagle i bez przyczyny.

Hobby: pogłębianie wiedzy z historii Polski, z akcentem na przemiany społeczne. Jest autorem artykułu „Spełnione młodzieńcze marzenia” (Zob. w dziale „Historia”). Mieszka w Nowej Soli.


[wróć do listy użytkowników]

<< 1 z 2 >>