Jesteśmy entuzjastami ćwiczeń siłowych, a w szczególności kulturystycznych, uprawiamy je dla zdrowia, sprawności fizycznej, ładnej sylwetki Wśród nas jest także kobieta i pewnie będzie ich więcej. Jesteśmy w różnym wieku. Starzy - to życiowo doświadczone wygi, byli czołowi zawodnicy, instruktorzy, organizatorzy, sędziowie, czyli pionierzy polskiej kulturystyki.
Młodzi zaś, to rozumiejący, że kulturystyka jest z jednej strony podbudową zdrowia, z drugiej zaś przygotowaniem fizycznym i psychicznym do dorosłego życia, kariery zawodowej, ewentualnie do uprawiania innych dyscyplin sportowych.
Wszystkich łączy nas to, że ćwiczymy i interesujemy się wszystkim tym, co wiąże się z kulturystyką. Większość z nas to fachowcy w nauczaniu kulturystyki, bardzo dobrze znamy historię polskiej kulturystyki, metodykę treningu i praktyczne jej stosowanie, od lat 60 -tych. Pogłębiamy swoją wiedzę w dziedzinach pomocnych do zrozumienia, jak zdrowo i efektywnie ćwiczyć.
I co najważniejsze, jesteśmy zwolennikami kulturystyki nieskażonej środkami dopingującymi, tak ostatnio modnymi w środowisku atletów. Szczególnie akcentujemy to, że regularne ćwiczenia i ich efekty nie są dla nas głównym celem, lecz tylko elementem stylu zdrowego życia. Swoje ambicje realizujemy w nauce i pracy zawodowej. Każdy z nas ma wysokie umiejętności zawodowe, a większość sukcesy w pracy.
A oto poniżej krótkie o nas notki biograficzne:
Walerij Koreskow (Od 20 stycznia 2015 r.) Urodził się w 1941 roku na Białorusi. Od 1946 roku mieszka w Wilnie. W 1957roku kupił książkę „Ćwiczenia z hantlami’ Borysa Pustoweita i od niej zrodziła się jego pasja do kulturystyki. Ćwiczy dla wllasnej przyjemności przez całe życie. Zdobywał wiedzę z zakresu ćwiczeń siłowych, jednocześnie stawał się jej propagatorem i organizatorem na Litwie. W 1966 roku napisał reportaż z pierwszych litewskich zawodów dla gazety „Wieczorne wiadomości”, a dwa lata póżniej dla gazety „Głos Wilna”. pisał różne artykuły o kulturystyce. Uczestniczył w zawodach, w których startowali warszawscy kulturyści. M.in. w pierwszych międzynarodowych zawodach na Litwie (Kowno 1968 r.), w których był sekretarzem i komentatorem. Sędziował w Tiumeni (1969 r.). Kierował ekipą litewskich kulturystów startujących w Sopocie (1968 r.) i Warszawie (1969 r.). Odwiedził w Warszawie red. Stanisława Zakrzewskiego – Twórcę Polskiej Kulturystyki. |
<< 1 z 2 >>