Strona Główna

Nasz program

O nas

Forum

Galeria zdjęć

PIONIERZY

Kontakt
Artykuły:
Jan Włodarek
Historia
Sylwetki
Wywiady
Porady
Trening
Dietetyka
Medycyna
Wspomaganie
Sterydy
Ośrodki
RÓŻNE
Statystyka
Odwiedziło nas:
6356206
osób.
Oni są z nami:
Album - Informacje
Album: Wspaniali ze wsi i miasteczek (LZS), 1986 - 1992
W czerwcu 1987 roku powstała Centralna Komisja Kulturystyki Rady Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe tym samym przełamano monopol TKKF w zakresie upowszechnianie i kierowanie kulturystką w naszym kraju.
LZS obęjeła opieką młodzież ćwiczącą kulturystykę z małych miasteczek i z środowiska wiejskiego.
Członkami komisji byli tacy znani fachowcy, jak Waldemar Buszan (Olsztyn); Jerzy Chodkiewicz (Warszawa); Aleksander Czuber ( Suwałki); Mirosław Głogowski (Łódż); Michał Garbaczewski (Lubin), Zdzisław Jaczech (Pabianice) ; Jerzy Klawiński (Warszawa); Czesław Kociubski (Mrągowo); Witold Majchrzak (Bydgoszcz); Stefan Polis (Częstochowa); Jan Włodarek - przewodniczący (Warszawa) i inni.
Mozna powiedzieć, że oni to przyczynili sie do tego, iż kulturystyka w latach 1986 - 1992, trafiła oficjalnie "pod strzechy".
W tym okresie w klubach, ogniwach LZS i w domu ćwiczyło kilkadziesiąt tysięcy młodych zapalenców. Słowo "ćwiczyli" jest nieco przesadnie użyte. Bowiem oni w większości nie dysponowali odpowiednim sprzętem, pomieszczeniami i nie prowadzili ich znani instruktorzy. Swój "warsztat " treningowy mieli z reguły w pomieszczeniach piwnicznych, strychach, budynkach gospodarczych. Częstokroć ich jedyną fachową literaturą były porady Henryka Jasiaka zamieszczane w tygodniku " Wiadomości Sportowe".
Nie brakowało im uporu i konsekwencji. Każdą wolną chwilę poświecali na trening i ćwiczenia. A wyniki tego były widoczne na Mistrzostwach Zrzeszenia LZS, Mistrzostwach Polski, zawodach ogólnopolskich oraz zawodach zagranicznych.


Trwa rozbudowa tego Albumu, będzie więcej zdjęc Jana Rozmarynowskiego. planujemy też wstawić na JWIP.PL nowe artykuły o okresie świetności ludowej kulturystyki. Po zakończeniu prac ukażę się pełny obraz tego , co garstka ludzi - entuzjastów kulturystyki, zrobiła dla wiejskiego środowiska i tego co kulturyści ze wsi i małych miasteczek osiągneli.

UWAGA! Fotografie chronione prawem autorskim. kopiowanie, rozpowszechnianie obrazów lub jakiejkolwiek ich części, wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Jana Włodarka.

Każde zdjęcie umieszczone w galerii JWIP.PL, tak jak artykuł podlega ochronie przewidzianej ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Korzystanie z nich i wstawianie ich na innych portalach internetowy jest możliwe tylko na zasadach określonych przez posiadacza majątkowych praw autorskich.
Oznacza to, ze zdjęcie JWIP.PL można wykorzystywać wyłącznie w sposób, na jaki zgodzi się pisemnie właściciel lub administrator jego prawa. W tym przypadku tylko JWIP.PL.
Ostatnio daje się zauważyć przypadki kopiowania naszych zdjęć i wstawiania ich na komercyjnych portalach kulturystycznych. Ostrzegamy, że będziemy podawać sprawców przywłaszczania sobie naszych zdjęć, jak również tych udostępnionych nam przez osoby współpracujące społecznie z JWIP.PL .
W śród kradnących są m.in. moderatorzy z innych portali, tacy, którzy bez naszego zezwolenia kopiują wstawiając nasze zdjęcia na swoich, przeważnie forach, zamazują naniesiony na nich napis JWIP.PL.
Takie postępowanie w świetle prawa traktowane jest tak samo, jak kradzież poprzez włożenie ręki do cudzej kieszeni i zabranie stamtąd portfela.
Osoba kopiująca nasze zdjęcia artykuły itp. bez zezwolenia i wstawiająca je na innym portalu narażona jest na proces sądowy i na zapłacenie odszkodowania w wysokości trzykrotności średniego miesięcznego wynagrodzenia.
A przecież wystarczy poprosić o zgodę.
Ilość zdjęć: 26
Ostatnie zdjęcie dodane przez dnia 21 sierpnia 2012
Album
Albumy Zdjęć > Wspaniali ze wsi i miasteczek (LZS), 1986 - 1992
Herkules Wsi, 1989 r.

lzs4xx_t1.jpg

Komentarzy: 0
Obejrzano: 3961

"Wielki Szpan", Nałeczów, 1990 r.

jwip_lzs1_t1.jpg

Komentarzy: 0
Obejrzano: 4220

Strona 3 z 3 < 1 2 3
Nie należy rozpoczynać treningu siłowego pod wpływem środków dopingujących i odurzających. Przed wykonywaniem opisanych tutaj metod treningowych i ćwiczeń należy się skonsultować z lekarzem. Autorzy i właściciel strony JWIP.PL nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za skutki działań wynikających bezpośrednio lub pośrednio z wykorzystania informacji zawartych na tej stronie.
Ostatnie Artykuły
Wszystkich Święty...
Aby poprawić jako...
Swięto Niepodległ...
Pożegnanie warsza...
Kapusta zalecana ...
Flesz
Przed pokazem, 1971 r.
Przed pokazem, 1971 r.
w toku modyfikacji. TKKF "BŁYSKAWICA" DO POŁOWY LAT 70.
Na forum
Tylko aktywnych zapraszamy na forum
oraz
do PionierówJeżeli na tej stronie widzisz błąd, napisz do nas.

Jan Włodarek | Historia | Sylwetki | Wywiady | Porady | Trening | Dietetyka | Medycyna | Wspomaganie | Sterydy | Ośrodki | RÓŻNE