Strona Główna

Nasz program

O nas

Forum

Galeria zdjęć

PIONIERZY

Kontakt
Artykuły:
Jan Włodarek
Historia
Sylwetki
Wywiady
Porady
Trening
Dietetyka
Medycyna
Wspomaganie
Sterydy
Ośrodki
RÓŻNE
Statystyka
Odwiedziło nas:
7079239
osób.
Oni są z nami:
Przypomnienie art. prof. Adama Palucha
TO TRZEBA PRZECZYTAĆ!(Roy - amerykański kulturysta, fot. z arch. Jana Rozmarynowskiego).

Profesor Adam Paluch, z Uniwersytetu Wrocławskiego, w artykule zatytułowanym „Wizerunek nasz, czyli ciało na scenie ponowoczesności”, odnosi sie do ciała człowieka kształtowanego przez ćwiczenia i ogłupiającej roli reklam. Autor dostrzegając słabości ludzkiego ciała i chęć jego ulepszania, nawet krytycznie wystawia surowe oceny tym, którzy wykorzystują naiwnych.

Szczególnie w kulturystyce jest wielu, wierzących w reklamowe hasła typu „kupuj – łykaj, a będziesz wielki”. To, że trzeba się faszerować takimi produktami, wyczytamy w każdym kolorowym magazynie dla kulturystów.

Profesor elegancko pokazuje zbyt prostackie sposoby reklamowania nie zawsze zdrowych produktów. Nie jest odkryciem, że szczególnie młodzież jest podatna na tego typu natarczywe reklamy.
Kto nie czytał artykułu Profesora, to ma ku temu okazję. Nie jest to jednak artykuł dla mięśniaków zapatrzonych tylko na własną masę. On może ich drażnić albo nudzić w myśl powiedzenia „ im mądrej tym dla nich głupiej”, ale i ich namawiam do przeczytania tego artykułu.


Oto fragment tej ciekawej publikacji: Istnieje wiele dróg, sposób i środków do uzyskania upragnionego celu - bycia atrakcyjnym, młodym, pociągającym. Jesteśmy zarzucani ofertami, lecz istnieje pewna niedogodność: problem słusznego wyboru. Paradoksem jest, że jedynym - na ogół - autorytetem, doradcą jest sam właściciel proponowanych usług lub producent towaru, którzy drogą reklamy chcą nas wydobyć z zagubienia, podpowiedzieć trafną (sic!) decyzję. Często producenci tych cud-kremów, żeli, herbatek etc. powołują się na dwa niezawodne autorytety: na tradycję (najlepiej bardzo odległą) i naturę (jako przeciwieństwo chemizacji), czasami także na autorytet nauki (laboratoria, wyspecjalizowane technika, nazwiska z tytułami naukowym i- najlepiej proweniencji zachodniej). Na ogół reklamuje się je jako środki "niezawodne i sprawdzone", co przypomina często magiczne i cudowne recepty.

Ten bardzo ciekawy artykuł , trzeba znać ! Przygotowany do wstawienia przez Mariusza Pencak z Legnicy. Jest on w dziale „RÓZNE” .


Rej.33/różne - 3/ 24.03.2010
Ostania aktualizacja 15 stycznia 2013 r., godz. 21:52

Nie należy rozpoczynać treningu siłowego pod wpływem środków dopingujących i odurzających. Przed wykonywaniem opisanych tutaj metod treningowych i ćwiczeń należy się skonsultować z lekarzem. Autorzy i właściciel strony JWIP.PL nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za skutki działań wynikających bezpośrednio lub pośrednio z wykorzystania informacji zawartych na tej stronie.
Ostatnie Artykuły
Rak jądra choroba...
Wszystkich Święty...
Aby poprawić jako...
Swięto Niepodległ...
Pożegnanie warsza...
Flesz
 Kulturystyka w Bydgoszczy, 1968 r.
Kulturystyka w Bydgoszczy, 1968 r.
JAK TO BYŁO KIEDYŚ...
Na forum
Tylko aktywnych zapraszamy na forum
oraz
do PionierówJeżeli na tej stronie widzisz błąd, napisz do nas.

Jan Włodarek | Historia | Sylwetki | Wywiady | Porady | Trening | Dietetyka | Medycyna | Wspomaganie | Sterydy | Ośrodki | RÓŻNE