Strona Główna

Nasz program

O nas

Forum

Galeria zdjęć

PIONIERZY

Kontakt
Artykuły:
Jan Włodarek
Historia
Sylwetki
Wywiady
Porady
Trening
Dietetyka
Medycyna
Wspomaganie
Sterydy
Ośrodki
RÓŻNE
Statystyka
Odwiedziło nas:
10191176
osób.
Oni są z nami:
Wspomnienie o Stanisławie Zakrzewskim. Aut. Jan Włodarek

Na zdjęciu Stanisław Zakrzewski 1962 r.

5 maja mija sto trzecia rocznica urodzin Stanisława Zakrzewskiego, człowieka niezwykłego, od którego zaczyna się historia polskiej kulturystyki.

Stanisław Zakrzewski wprowadził ten sport do szeroko pojmowanej kultury fizycznej naszego społeczeństwa.

Już w młodości był bacznym obserwatorem sportu, sam go uprawiał, organizował i propagował między innymi na łamach wielu czasopism sportowych.

Ostatnie 20 lat poświęcił kulturystyce. Organizował ją od podstaw, a ćwiczącym, którzy chcieli coś osiągnąć w życiu, do których i ja należałem, radził, udzielał wskazówek, zawsze wskazywał właściwą drogę rozwoju sportowego i intelektualnego.

Cieszył się, że wychodziliśmy na ludzi, ucząc się i przygotowując do dorosłego życia, a jednocześnie z naszych sukcesów sportowych.

Stanisław Zakrzewski szczególnie u swoich „uczniach” jest przedmiotem pamięci, a na niniejszej stronie „Jan Włodarek i Przyjaciele” właśnie oni, wspierani młodzieżą, kontynuują Jego pionierskie dzieło zawarte w słowach „ Zdrowie Siła Sprawność Piękno”.

Przedstawiam kilkanaście nowych artykułów obrazujących prace Stanisława Zakrzewskiego na rzez kulturystyki. Specjalnie na tą rocznice urodzin Stanisława Zakrzewskiego jest artykuł „Polska Szkoła kulturystyki Stanisława Zakrzewskiego”, napisany przez Rafała Wolskiego z Łodzi – młodego entuzjasty naturalnej kulturystyki okresu lat 60-tych ubiegłego wieku. ( zob. w dziale "Historia").

Na JWIP.PL w każdym dziale jest wiele innych artykułów o Twórcy polskiej kulturystyki oraz przez niego napisanych w latach 60-tych. Warto także zobaczyć album w galerii zdjęc, poświęcony Redaktorowi.
Jan Włodarek,
1 maja 2010 r.

Rej 58/pionierzy-2/ 1.05.2010
Ostatnia aktualizacja 20 maja 2010 godz. 23:42

Nie należy rozpoczynać treningu siłowego pod wpływem środków dopingujących i odurzających. Przed wykonywaniem opisanych tutaj metod treningowych i ćwiczeń należy się skonsultować z lekarzem. Autorzy i właściciel strony JWIP.PL nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za skutki działań wynikających bezpośrednio lub pośrednio z wykorzystania informacji zawartych na tej stronie.
Ostatnie Artykuły
Skutki koronawiru...
Święta Wielkiej ...
Zmarł nasz Przyja...
Wspomnienie... Pa...
Rak jądra choroba...
Flesz
Dawid pracuje, 2007 r.
Dawid pracuje, 2007 r.
w toku modyfikacji. TKKF "BŁYSKAWICA" DO POŁOWY LAT 70.
Na forum
Tylko aktywnych zapraszamy na forum
oraz
do PionierówJeżeli na tej stronie widzisz błąd, napisz do nas.

Jan Włodarek | Historia | Sylwetki | Wywiady | Porady | Trening | Dietetyka | Medycyna | Wspomaganie | Sterydy | Ośrodki | RÓŻNE