Strona Główna

Nasz program

O nas

Forum

Galeria zdjęć

PIONIERZY

Kontakt
Artykuły:
Jan Włodarek
Historia
Sylwetki
Wywiady
Porady
Trening
Dietetyka
Medycyna
Wspomaganie
Sterydy
Ośrodki
RÓŻNE
Statystyka
Odwiedziło nas:
6461204
osób.
Oni są z nami:
Lato tuż. Autor: Jan Włodarek

(Mike Mentzer z 1977, fot. z arch. Jwip.pl)

Przypominam swój artykuł "Powiew nadchodzącego lata", jest w dziale "Jan Włodarek". Ciągle jest aktualny, zachęcający kulturystów naturalnych do uprawiania letnich sportów. Wspominam w nim kilku pasjonatów treningu wszechstronnego i zdrowego, między innymi Marka Perepeczkę.

Fragment z wymienionego artykułu:
Już kilkadziesiąt lat temu „Ojciec” polskiej kulturystyki, Stanisław Zakrzewski, głosił w licznych publikacjach, „że ćwiczenia kulturystyczne są ważnym i cennym lekarstwem, ale źle i jednostronnie dawkowane mogą stać się trucizną”.
Również naukowy autorytet w polskiej kulturze fizycznej, profesor Teresa Wolańska, wypowiadając się na temat kulturystyki stwierdziła, że ćwiczący obok rozwijania masy mięśniowej i kształtowania siły winien pamiętać, że trening musi być uzupełniany elementami innych sportów, mających na celu kształtowanie ogólnych cech i wszechstronnego rozwoju fizycznego.
Do tego za Markiem Perepeczką (1942-2005) – popularnym aktorem teatralnym i filmowym, można dodać, że dla kulturysty, uzupełnienia ćwiczeń siłowych ćwiczeniami z innych dyscyplin sportu, jest niezbędne jak mycie zębów. .


Poglądy te są zbieżne z obecnym przekonaniem, że do ćwiczeń podchodzi się zbyt jednostronnie, myśląc tylko i wyłącznie o rozwoju mięśni. Ćwiczy się często w złych i dusznych pomieszczeniach, zaniedbując żywotną potrzebę przebywania na świeżym powietrzu. Nie dba się też o prawidłowe funkcjonowanie układu krążenia, wystarczy „pakować”.
Jan Włodarek
, 13 czerwca 2009 r
Rej.85/jw.-9 /12.06.2010
Ostatnia aktualizacja: 04.07.2010 godz. 11:11
Nie należy rozpoczynać treningu siłowego pod wpływem środków dopingujących i odurzających. Przed wykonywaniem opisanych tutaj metod treningowych i ćwiczeń należy się skonsultować z lekarzem. Autorzy i właściciel strony JWIP.PL nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za skutki działań wynikających bezpośrednio lub pośrednio z wykorzystania informacji zawartych na tej stronie.
Ostatnie Artykuły
Wszystkich Święty...
Aby poprawić jako...
Swięto Niepodległ...
Pożegnanie warsza...
Kapusta zalecana ...
Flesz
 Tomek z Witkiem
Tomek z Witkiem
WALDEK, TOMEK, PAWEŁ z Warszawy
Na forum
Tylko aktywnych zapraszamy na forum
oraz
do Pionierów



















































Jeżeli na tej stronie widzisz błąd, napisz do nas.

Jan Włodarek | Historia | Sylwetki | Wywiady | Porady | Trening | Dietetyka | Medycyna | Wspomaganie | Sterydy | Ośrodki | RÓŻNE