Strona G³ówna

Nasz program

O nas

Forum

Galeria zdjêæ

PIONIERZY

Kontakt
Artyku³y:
Jan W³odarek
Historia
Sylwetki
Wywiady
Porady
Trening
Dietetyka
Medycyna
Wspomaganie
Sterydy
O¶rodki
RÓ¯NE
Statystyka
Odwiedzi³o nas:
10472378
osób.
Oni s± z nami:
Kultury¶ci artystami filmowymi. Aut. Stanis³aw Zakrzewski
Z£OTA ERA KULTURYSTYKI

Lou Degni – Mark Forest

Na ok³adce przedstawiamy dzi¶ jednego z czo³owych kulturystów, dobrze znanego w ¶wiecie artystycznym. Mark Forest, to pseudonim filmowy kulturysty, który w latach 1954-1958 nale¿a³ do czo³ówki ¶wiatowej. Po Stevie Reevesie chyba jemu przypada w udziale drugie miejsce w gronie kulturystów – artystów filmowych przed Regiem Parkiem, Mickey Hargitay’em i innymi. Talent filmowy Degniego objawi³ siê w ca³ej pe³ni w filmie pt. „Goliath and the Dragon” (Goliat i smok).


Degni liczy obecnie 29 lat, ( w 1962 r), ale kulturystyk± zajmuje siê od 12 lat. Zacz±³ j± uprawiaæ w 17 roku ¿ycia – wy¶miany przez rówie¶ników, gdy nie móg³ ud¼wign±æ na barkach worka kartofli (100 funtów – 45 kg), co inni czynili stosunkowo ³atwo. Zawstydzony przez kolegów przyst±pi³ do solidnej pracy nad sob±. Zaopatrzy³ siê w sprzêt (hantle, sztangielki) i w tajemnicy przed kolegami zacz±³ trenowaæ. Æwiczenia nie przychodzi³y mu ³atwo. By³ przecie¿ s³abeuszem, m³odzieñcem szczup³ym i wysokim – przezywano go „tyk±”. Ale zaci±³ siê i æwiczy³. Codziennie wieczorem pe³n± godzinê. Gdy po kilku tygodniach – obok lepszego samopoczucia – zauwa¿y³ równie¿ poprawê w umiê¶nieniu, trenowa³ z jeszcze wiêkszym zapa³em.

Wyniki nie kaza³y na siebie d³ugo czekaæ. Po dwóch latach systematycznych æwiczeñ sta³ siê innym cz³owiekiem. Teraz on ¶mia³ siê z kolegów, chocia¿ wcale nie byli u³omkami. W 20 roku ¿ycia wa¿y³ 98 kilogramów przy wzro¶cie 180 cm. W ci±gu trzech lat przyby³o mu na wadze przesz³o 30 kg! W 21 roku ¿ycia urós³ jeszcze o 2 centymetry, ale odt±d czyni³ wszystko, by wiêcej nie tyæ. Zarzuci³ przede wszystkim od¿ywki, jak proteinê, która wp³ywa³a na znaczny przyrost „cia³a”, stosowa³ odpowiedni± dietê i æwiczy³ tak, ¿e pot la³ siê z niego strumieniem.

W krótkim czasie straci³ prawie 11 kilogramów. By³ barczysty, ale w±ski w biodrach. Miê¶nie zarysowywa³y siê wspaniale. Wygl±da³ jak m³ody bo¿ek grecki. Szczególn± uwagê zwraca³y jego „najszersze grzbietu” (przezywano go „Mr Lats” od latissimus dorsi, czyli najszerszego grzbietu) i miê¶nie brzucha. Podobn± definicj± tych miê¶ni móg³by z nim rywalizowaæ chyba tylko Irwin Koszewski, o którym kiedy¶ pisali¶my.
Nie mo¿na siê te¿ dziwiæ, ¿e piêkna sylwetka Degniego – i jego si³a – skierowa³y nañ uwagê re¿yserów filmowych.

Wysoka sprawno¶æ, ³adna budowa, umiejêtno¶æ wystêpowania przed kamer±, a przede wszystkim inteligencja sprawi³y, ¿e czyni szybk± karierê w filmie. A wszystko to – jak mówi – zawdziêcza workowi kartofli, którego nie móg³ ud¼wign±æ, i szyderczym uwagom kolegów, co zdopingowa³o go do pracy nad sob±.
Autor: Stanis³aw Zakrzewski – „Sport dla Wszystkich” nr 17 / 1962. Przygotowa³: Marcin Matczak, 30 stycznia 2009 r.
Rej.89/ sylwetki - 12/01.07.2010
Ostatnia aktualizacja 08.07.2010 godz. 12: 27
Nie nale¿y rozpoczynaæ treningu si³owego pod wp³ywem ¶rodków dopinguj±cych i odurzaj±cych. Przed wykonywaniem opisanych tutaj metod treningowych i æwiczeñ nale¿y siê skonsultowaæ z lekarzem. Autorzy i w³a¶ciciel strony JWIP.PL nie ponosz± jakiejkolwiek odpowiedzialno¶ci za skutki dzia³añ wynikaj±cych bezpo¶rednio lub po¶rednio z wykorzystania informacji zawartych na tej stronie.
Ostatnie Artyku³y
Skutki koronawiru...
¦wiêta Wielkiej ...
Zmar³ nasz Przyja...
Wspomnienie... Pa...
Rak j±dra choroba...
Flesz
Nasza stra¿ - "pretorianie" z 1973 r.
Nasza stra¿ - "pretorianie" z 1973 r.
w toku modyfikacji. TKKF "B£YSKAWICA" DO PO£OWY LAT 70.
Na forum
Tylko aktywnych zapraszamy na forum
oraz
do Pionierów



















































Je¿eli na tej stronie widzisz b³±d, napisz do nas.

Jan W³odarek | Historia | Sylwetki | Wywiady | Porady | Trening | Dietetyka | Medycyna | Wspomaganie | Sterydy | O¶rodki | RÓ¯NE