Strona Główna

Nasz program

O nas

Forum

Galeria zdjęć

PIONIERZY

Kontakt
Artykuły:
Jan Włodarek
Historia
Sylwetki
Wywiady
Porady
Trening
Dietetyka
Medycyna
Wspomaganie
Sterydy
Ośrodki
RÓŻNE
Statystyka
Odwiedziło nas:
6950728
osób.
Oni są z nami:
Worek ziemniaków uczynił z niego siłacza. Autor: Marcin Matczak
Życie wielu legendarnych siłaczy "Złotej Ery Kulturystyki", w młodości nie było usłane różami. Nikt nie rodzi się atletą. Takie artybuty, jak siła i sprawność to rezultat wyłącznie treningu – ciężkiej, intensywnej i wieloletniej pracy nad własnym ciałem. Kulturysta, o którym pisał w „Sporcie dla Wszystkich” Stanisław Zakrzewski to kolejny przypadek takiej walki z własną słabością.

Lou Degni – bo o nim mowa w dzieciństwie był wysoki, ale wyjątkowo chudy i wątły. Był prześladowany przez kolegów, którzy na barkach przenosili worki ziemniaków. Niestety, Degni nie potrafił tej sztuki dokonać. Worek co prawda nie był lekki (45 kg), ale rówieśnicy bez przygotowania dawali sobie z tym radę. Wielki wstyd ogarnął młodego chłopca i skłonił go do podjęcia treningu kulturystycznego. Początki bywały trudne, ale po dwóch latach role się zamieniły i to Lou śmiał się z kolegów. Dzięki ćwiczeniom zyskał ponad 30 kg. Odżywiał się dobrze i uzupełniał dietę odżywkami typu „proteina”.

Postępy były tak szybkie, że krótko po tym Degni zauważył ten spory przyrost masy ciała. I teraz rozpoczął „wędrówkę” w przeciwnym kierunku – dzięki diecie, rezygnacji z odżywek i intensywnemu treningowi (szybkie ruchy, krótkie przerwy między seriami) zrzucił 11 kg. Nareszcie jego sylwetka rysowała się znakomicie. Miał doskonale rozwinięty najszerszy grzbietu, wąską talię i znakomity brzuch. Te walory utorowały mu drogę do kariery w filmie.


(Okładka z "Strength and Health, 1955 - kultowego magazynu dla kulturystów redagowanego przez legendarnego Boba Hoffmana. Z arch. S.Z.)

Postać Lou Degni’ego - naturalnego kulturysty - przedstawiamy poniżeuj (artykuł Stanisława Zakrzewskiego pt. „Kulturyści aktorami filmowymi. Lou Degni – Mark Forest”). Trening tego kulturysty, który zaprowadził go na szczyty można przeczytać w dziale „Trening”. (autorem jest również Ojciec Polskiej Kulturystyki).
Czasem ciężkie i niewygodne przedmioty codziennego użytku potrafią zmienić życie. I to jeszcze jak...
Autor: Marcin Matczak, 30 stycznia 2009 r.
Rej 88/sylwetki -11/ 01.07.2010
Ostatnia aktualizacja 08.07.2010 godz. 12:29

Nie należy rozpoczynać treningu siłowego pod wpływem środków dopingujących i odurzających. Przed wykonywaniem opisanych tutaj metod treningowych i ćwiczeń należy się skonsultować z lekarzem. Autorzy i właściciel strony JWIP.PL nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za skutki działań wynikających bezpośrednio lub pośrednio z wykorzystania informacji zawartych na tej stronie.
Ostatnie Artykuły
Wszystkich Święty...
Aby poprawić jako...
Swięto Niepodległ...
Pożegnanie warsza...
Kapusta zalecana ...
Flesz
Inga Neverauskaite, Litwa 2009 r.
Inga Neverauskaite, Litwa 2009 r.
SYLWETKI
Na forum
Tylko aktywnych zapraszamy na forum
oraz
do PionierówJeżeli na tej stronie widzisz błąd, napisz do nas.

Jan Włodarek | Historia | Sylwetki | Wywiady | Porady | Trening | Dietetyka | Medycyna | Wspomaganie | Sterydy | Ośrodki | RÓŻNE