Strona Główna

Nasz program

O nas

Forum

Galeria zdjęć

PIONIERZY

Kontakt
Artykuły:
Jan Włodarek
Historia
Sylwetki
Wywiady
Porady
Trening
Dietetyka
Medycyna
Wspomaganie
Sterydy
Ośrodki
RÓŻNE
Statystyka
Odwiedziło nas:
6789437
osób.
Oni są z nami:
Jakie są siłownie? Autor: Mariusz Liwowski

W ostatnim czasie obserwuje się modę na tzw. sylwetkę „fit” , czyli szczupłą, ale umięśnioną. Ażeby to osiągnąć niezbędny jest trening, miejsce oraz sprzęt, na którym będziemy go wykonywać. Z tym na ogół nie ma problemów, gdyż siłowni i klubów fitness w miastach nie brakuje. W wielu z nich są dobre warunki do wykonywania ćwiczeń, ale najlepszych o światowym standardzie jest jeszcze niewiele. Są to klimatyzowane pomieszczenia, zajmujące duże powierzchnie, wypełnione dobrym markowym sprzętem, nierzadko uzupełniane salkami np. do treningu boksu, solarium czy nawet basenem.
Odbywają się w nich różnego rodzaju zajęcia, m.in. fitness, aerobik, joga, boks, trening kulturystyczny, a nad całością czuwają wykwalifikowani instruktorzy. Właściciele ośrodków prześcigają się w pomysłach na przyciągnięcie klientów, a ćwiczący dzięki temu mają duży wybór zajęć, jak i samych siłowni. W tych najlepszych trzeba zapłacić powyżej 200 zł za karnet, zaś w malutkich, w mniejszych miastach od 40 zł.


Większość jednak naszych ośrodków niczym się nie wyróżnia. Jest w nich- skromniutko i nieraz zalatuje anabolikami. Są małe, zlokalizowane często w piwnicach blokowisk. Nie jest w nich przyjemnie, szczególnie w tych prowadzonych
przez niedouczonych instruktorów.

Gdzie więc naturalny kulturysta ma ćwiczyć i jak tam jest? Czy spełniają się tam jego oczekiwania i czy czegoś w nich brakuje?

Siłownie oceniamy, chwalimy, polecamy lub krytykujemy na naszym Forum ( w dziale :kulturystyka; temat: „Jakie są siłownie”).
Autor: Mariusz Liwowski Czerwiec 2007 r.

Rej.109/ośrodki -3 / 29.07.2009
Ostatnia aktualizacja 11.08.2010 godz. 22:39


Nie należy rozpoczynać treningu siłowego pod wpływem środków dopingujących i odurzających. Przed wykonywaniem opisanych tutaj metod treningowych i ćwiczeń należy się skonsultować z lekarzem. Autorzy i właściciel strony JWIP.PL nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za skutki działań wynikających bezpośrednio lub pośrednio z wykorzystania informacji zawartych na tej stronie.
Ostatnie Artykuły
Wszystkich Święty...
Aby poprawić jako...
Swięto Niepodległ...
Pożegnanie warsza...
Kapusta zalecana ...
Flesz
Jewgienij Koltun, 1975 r.
Jewgienij Koltun, 1975 r.
JEWGIENIJ KOŁTUN, ROSJA
Na forum
Tylko aktywnych zapraszamy na forum
oraz
do PionierówJeżeli na tej stronie widzisz błąd, napisz do nas.

Jan Włodarek | Historia | Sylwetki | Wywiady | Porady | Trening | Dietetyka | Medycyna | Wspomaganie | Sterydy | Ośrodki | RÓŻNE