Strona Główna

Nasz program

O nas

Forum

Galeria zdjęć

PIONIERZY

Kontakt
Artykuły:
Jan Włodarek
Historia
Sylwetki
Wywiady
Porady
Trening
Dietetyka
Medycyna
Wspomaganie
Sterydy
Ośrodki
RÓŻNE
Statystyka
Odwiedziło nas:
9281324
osób.
Oni są z nami:
Nad morzem jak na Mister Oiympia. Aut. Ryszard Mazur


Zawody kulturystyczne z cyklu Pucharu Polski, które odbyły się w Rowach i Ustce, dla wielu zawodników była okazja do zaprezentowania harmonijnej budowy ciała. Ponadto Ustkę odwiedziło kilku znanych kulturystów z lat 60 i 70 –tych.

Spacer do Rowów

W Ustce uwielbiają odpoczywać znakomici sportowcy. W tym roku nadmorski kurort upatrzyli sobie znani sprzed lat kulturyści. Jednym z pierwszych, który odwiedził Ustkę był Jan Włodarek, czołowy Polski kulturysta lat 60 i 70 – tych, absolwent trzech renomowanych warszawskich uczelni, obecnie znakomity publicysta. Pana Jana spotkaliśmy na trasie z Ustki do Rowów. Wybrał się on na długi marsz wraz z grupą wielbicieli trackingu ze Studia Kulturystyki, Rekreacji i Rehabilitacji „Heros” działającego od wielu lat w Ustce. Takie zdrowotne spacery organizuje w Ustce Bogdan Kaszuba prezes Okręgowego Związku Kulturystyki, Fitness i Trójboju Siłowego.

-Ustkę odwiedzam przynajmniej dwa razy do roku, przed sezonem i w trakcie wakacji. Lubię to miasteczko i staram się tu każdego roku odpoczywać. Kulturystykę rekreacyjną uprawiam, ale bez ruchu w terenie nie wyobrażam sobie życia, a długie spacery brzegiem morza to coś wspaniałego – powiedział pan Włodarek.
Innym znakomitym gościem pana Bogdana był Stefan Polis. Również utytułowany kulturysta sprzed 40 lat, mistrz Polski i wielokrotny medalista kraju.

Bicepsy dla pań
Podobno jak w ubiegłych latach prezes Kaszuba nie zapomniał o młodych kulturystach, którzy chętnie uczestniczą w zawodach nad morzem. W lipcu zorganizował dla nich dwa pokazy. Pierwszy odbył się w Rowach, drugi w Ustce. Oba cieszyły się dużym powodzeniem u licznie zebranych letników Zawody w Rowach zaliczone były do punktacji Kulturystycznego Pucharu Polski, zaś drugie w Ustce, miały charakter otwarty. Pan Bogusław zmienił też formułę zawodów, coś tak na wzór zawodowców, walczących o prestiżową nagrodę Mister Olympia. Co prawda daleko jeszcze lokalnym zawodom do tych o światowej renomie, ale można było zauważyć, że kibice byli uradowani bliskością świetnie umięśnionych zawodników, którzy wmieszali się w tłum i byli na wyciągnięcie ręki.

W łącznej punktacji tych zawodów zwyciężył Bartosz Guran (Pwer Pitt Gdańsk) przed Robertem Winogrodzkim (Paco Lublin) i Robertem Zielińskim (Portowiec Gdańsk). Piotr Klinkosz z Herosa Ustka uplasował się na piątym miejscu.
Autor: Ryszard Mazur Sierpień 2010, Słupsk
Rej.118/ Różne -14 /10.08.2010
Ostatnia aktualizacja 26.08.2010 r. godz. 20:46Nie należy rozpoczynać treningu siłowego pod wpływem środków dopingujących i odurzających. Przed wykonywaniem opisanych tutaj metod treningowych i ćwiczeń należy się skonsultować z lekarzem. Autorzy i właściciel strony JWIP.PL nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za skutki działań wynikających bezpośrednio lub pośrednio z wykorzystania informacji zawartych na tej stronie.
Ostatnie Artykuły
Zmarł nasz Przyja...
Wspomnienie... Pa...
Rak jądra choroba...
Wszystkich Święty...
Aby poprawić jako...
Flesz
Pabianice, 1980 r.
Pabianice, 1980 r.
WITOLD MAJCHRZAK ( 1917 - 2009)
Na forum
Tylko aktywnych zapraszamy na forum
oraz
do PionierówJeżeli na tej stronie widzisz błąd, napisz do nas.

Jan Włodarek | Historia | Sylwetki | Wywiady | Porady | Trening | Dietetyka | Medycyna | Wspomaganie | Sterydy | Ośrodki | RÓŻNE