Strona Główna

Nasz program

O nas

Forum

Galeria zdjęć

PIONIERZY

Kontakt
Artykuły:
Jan Włodarek
Historia
Sylwetki
Wywiady
Porady
Trening
Dietetyka
Medycyna
Wspomaganie
Sterydy
Ośrodki
RÓŻNE
Statystyka
Odwiedziło nas:
9950510
osób.
Oni są z nami:
Nad morzem jak na Mister Oiympia. Aut. Ryszard Mazur


Zawody kulturystyczne z cyklu Pucharu Polski, które odbyły się w Rowach i Ustce, dla wielu zawodników była okazja do zaprezentowania harmonijnej budowy ciała. Ponadto Ustkę odwiedziło kilku znanych kulturystów z lat 60 i 70 –tych.

Spacer do Rowów

W Ustce uwielbiają odpoczywać znakomici sportowcy. W tym roku nadmorski kurort upatrzyli sobie znani sprzed lat kulturyści. Jednym z pierwszych, który odwiedził Ustkę był Jan Włodarek, czołowy Polski kulturysta lat 60 i 70 – tych, absolwent trzech renomowanych warszawskich uczelni, obecnie znakomity publicysta. Pana Jana spotkaliśmy na trasie z Ustki do Rowów. Wybrał się on na długi marsz wraz z grupą wielbicieli trackingu ze Studia Kulturystyki, Rekreacji i Rehabilitacji „Heros” działającego od wielu lat w Ustce. Takie zdrowotne spacery organizuje w Ustce Bogdan Kaszuba prezes Okręgowego Związku Kulturystyki, Fitness i Trójboju Siłowego.

-Ustkę odwiedzam przynajmniej dwa razy do roku, przed sezonem i w trakcie wakacji. Lubię to miasteczko i staram się tu każdego roku odpoczywać. Kulturystykę rekreacyjną uprawiam, ale bez ruchu w terenie nie wyobrażam sobie życia, a długie spacery brzegiem morza to coś wspaniałego – powiedział pan Włodarek.
Innym znakomitym gościem pana Bogdana był Stefan Polis. Również utytułowany kulturysta sprzed 40 lat, mistrz Polski i wielokrotny medalista kraju.

Bicepsy dla pań
Podobno jak w ubiegłych latach prezes Kaszuba nie zapomniał o młodych kulturystach, którzy chętnie uczestniczą w zawodach nad morzem. W lipcu zorganizował dla nich dwa pokazy. Pierwszy odbył się w Rowach, drugi w Ustce. Oba cieszyły się dużym powodzeniem u licznie zebranych letników Zawody w Rowach zaliczone były do punktacji Kulturystycznego Pucharu Polski, zaś drugie w Ustce, miały charakter otwarty. Pan Bogusław zmienił też formułę zawodów, coś tak na wzór zawodowców, walczących o prestiżową nagrodę Mister Olympia. Co prawda daleko jeszcze lokalnym zawodom do tych o światowej renomie, ale można było zauważyć, że kibice byli uradowani bliskością świetnie umięśnionych zawodników, którzy wmieszali się w tłum i byli na wyciągnięcie ręki.

W łącznej punktacji tych zawodów zwyciężył Bartosz Guran (Pwer Pitt Gdańsk) przed Robertem Winogrodzkim (Paco Lublin) i Robertem Zielińskim (Portowiec Gdańsk). Piotr Klinkosz z Herosa Ustka uplasował się na piątym miejscu.
Autor: Ryszard Mazur Sierpień 2010, Słupsk
Rej.118/ Różne -14 /10.08.2010
Ostatnia aktualizacja 26.08.2010 r. godz. 20:46Nie należy rozpoczynać treningu siłowego pod wpływem środków dopingujących i odurzających. Przed wykonywaniem opisanych tutaj metod treningowych i ćwiczeń należy się skonsultować z lekarzem. Autorzy i właściciel strony JWIP.PL nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za skutki działań wynikających bezpośrednio lub pośrednio z wykorzystania informacji zawartych na tej stronie.
Ostatnie Artykuły
Skutki koronawiru...
Święta Wielkiej ...
Zmarł nasz Przyja...
Wspomnienie... Pa...
Rak jądra choroba...
Flesz
Uczestnicy  spotkania
Uczestnicy spotkania
JUBILEUSZ "BŁYSKAWICY"
Na forum
Tylko aktywnych zapraszamy na forum
oraz
do PionierówJeżeli na tej stronie widzisz błąd, napisz do nas.

Jan Włodarek | Historia | Sylwetki | Wywiady | Porady | Trening | Dietetyka | Medycyna | Wspomaganie | Sterydy | Ośrodki | RÓŻNE