Strona Główna

Nasz program

O nas

Forum

Galeria zdjęć

PIONIERZY

Kontakt
Artykuły:
Jan Włodarek
Historia
Sylwetki
Wywiady
Porady
Trening
Dietetyka
Medycyna
Wspomaganie
Sterydy
Ośrodki
RÓŻNE
Statystyka
Odwiedziło nas:
5869106
osób.
Oni są z nami:
Szukamy Waldemara Bednarskiego z Tomaszowa Lubelskiego

Na zdjęciu: Waldemar Bednarski,1962 r.

15 lipca 1962 roku na łamach „Sportu dla Wszystkich” ukazał się list Waldemara Bednarskiego z Tomaszowa Lubelskiego, oto on:

Do wieńca pochwal pod adresem „Sportu dla Wszystkich” proszę dołączyć i moją wypowiedź. Z ćwiczeniami siłowymi zetknąłem się w czasie odbywania służby wojskowej. Wspólnie z mymi nieodłącznymi kolegami. Tadkiem Żmiją i Julkiem Łodzońskim, spędziliśmy każdą wolną chwilę przy przyrządach gimnastycznych i na ćwiczeniach siłowych. Po kilku miesiącach pozwoliło nam to wyrażnie wybić się ponad całą brać marynarską. Początkowo wcale nas nie rozumiano i bardzo często wyśmiewano. Dopiero wyniki przez nasz osiągane zdopingowały pozostałych kolegów do uprawiania ćwiczeń siłowych. Ćwiczyliśmy na dziko, bez pomocy instruktorskiej. I stąd nie było mowy o harmonijnym rozwoju ciała. Zazdroszę tym wszystkim, którzy teraz dopiero wchodzą na „ścieżkę kulturystyczną”, ponieważ mają do dyspozycji wszystkie ćwiczenia podawane regularnie przez „SdW.” Nie dziwię się, więc, że osiągają szybciej ładną budowę.
Obecnie, obok pracy zawodowej, prowadzę sekcję podnoszenia ciężarów i szkółkę gimnastyczną w Tomaszowie. Ćwiczenia podawane prze SdW wykorzystuję systematycznie przy prowadzeniu treningów. Są wspaniałe i potwierdzam z obserwacji i własnej praktyki ich kształtujący wpływ na poszczególne partie mięśni.
Jestem fanatykiem ćwiczeń siłowych i codziennie ćwiczę dwie godziny. Aby nie być gołosłownym odważyłem się przesłać Panu Redaktorowi ( Stanisławowi Zakrzewskiemu – przyp. jwip.pl) moje zdjęcie (jest na www,jwip.pl) i moje wymiary:
Wzrost 172 cm, waga -77 kg, biceps – 40 cm, kl. piersiowa – 115 cm, udo - 55 cm, pas -78 cm, lat -29.
mgr Waldemar Bednarski
Powiatowy Komitet Kultury Fizycznej i turystyki.


Chcemy odszukać pana Bednarskiego, aby rozmawiać z nim o kulturystyce jego młodości i zapytać o refleksje na temat współczesnego kształtu tego sportu. Szukamy ciągu dalszego Jego przygody z kulturystyką i mamy zamiar ją przypomnieć na stronie „Jan Włodarek i Przyjaciele” www.jwip.pl Mamy nadzieję, że ktoś kto zna p. Bednarskiego lub o nim słyszał przeczyta ten tekst. Te osoby uprzejmie prosimy, aby nawiązały z nami kontakt na adres podany na stronie głównej ww. portalu.

Pan Waldemar, ma teraz 77 lat. Zakładamy, że dalej mieszka w Tomaszowie i pamiętają o nim Jego uczniowie, którzy jednak przez ostatnie 48 lat mogli rozproszyć się np. po okolicznych miejscowościach. Dlatego też naszą prośbę umieszczamy również na forach kilku lubelskich portali. (Tomaszów Lub., Lubelski Koziołek, Poniatowa, Nałęczów itd.).

Tytułu miesięcznika „Sport dla Wszystkich”, wydawanego w latach 60 XX w., prosimy nie utożsamiać z obecnie wydawanym czasopismem, z zapożyczonym tytułem: „Kulturystyka i fitness. Sport dla Wszystkich”.
Zespół JWIP.PL, 12 listopada 2010 r.
Rej.172/sylwetki - 19/ 2010,11.12
Ostatnia aktualizacja: 2010.11.22 godz. 16:03


Nie należy rozpoczynać treningu siłowego pod wpływem środków dopingujących i odurzających. Przed wykonywaniem opisanych tutaj metod treningowych i ćwiczeń należy się skonsultować z lekarzem. Autorzy i właściciel strony JWIP.PL nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za skutki działań wynikających bezpośrednio lub pośrednio z wykorzystania informacji zawartych na tej stronie.
Ostatnie Artykuły
Wszystkich Święty...
Aby poprawić jako...
Swięto Niepodległ...
Pożegnanie warsza...
Kapusta zalecana ...
Flesz
Tomek z odważnikiem
Tomek z odważnikiem
WALDEK, TOMEK, PAWEŁ z Warszawy
Na forum
Tylko aktywnych zapraszamy na forum
oraz
do PionierówJeżeli na tej stronie widzisz błąd, napisz do nas.

Jan Włodarek | Historia | Sylwetki | Wywiady | Porady | Trening | Dietetyka | Medycyna | Wspomaganie | Sterydy | Ośrodki | RÓŻNE