Strona Główna

Nasz program

O nas

Forum

Galeria zdjęć

PIONIERZY

Kontakt
Artykuły:
Jan Włodarek
Historia
Sylwetki
Wywiady
Porady
Trening
Dietetyka
Medycyna
Wspomaganie
Sterydy
Ośrodki
RÓŻNE
Statystyka
Odwiedziło nas:
7920378
osób.
Oni są z nami:
"Błyskawica" roziaśnia życie sportowe Pragi. Aut. Henryk Jasiak

Na zdjęciu: Chłopaki z Błyskawicy pod wodzą Jana Włodarka, fot. własność Jana Włodarka

Prawobrzeżna Warszawa, a szczególnie dzielnica Praga – Północ, są upośledzone od względem obiektów sportowych i placówek rekreacyjnych. Kilkadziesiąt tysięcy mieszkańców, w tym mnóstwo młodych ludzi nie ma prawie żadnych możliwości uprawiania sportu. Dwa maleńkie kluby – DKS Targówek i peryferyjna Reduta to kropla w morzu potrzeb. Dlaczego działalność ogniska TKKF „Błyskawica” cieszy się dużą popularnością.

Jest to jedno z najstarszych ognisk w Polsce, najstarsze na terenie dzielnicy. Dawniej mieściło się w barakach przy ul. Namysłowskiej, gdzie obecnie buduje się kompleks basenów. Po licznych perypetiach ognisko otrzymało salę gimnastyczną w budynku TPD przy ul. 11 Listopada, gdzie prowadzi ożywioną działalność. Największą popularnością wśród młodzieży cieszy się sekcja kulturystyczna, w której systematycznie ćwiczy ponad 300 osób. Poza tym w salach gimnastycznych pobliskich szkól ćwiczą sekcje piłki nożnej i siatkówki, planuje się zorganizowanie zespołu dżudo i samoobrony.

Na tym oczywiście nie kończy się działalność ogniska. Latem prowadzi ono na asfaltowym placu obok sali wrotkarnię, organizuje dla młodzieży gry i zabawy. Już teraz, chociaż nie ma jeszcze mrozu, planuje się imprezy i festyny na lodzie, naukę jazdy na łyżwach itp.

Działacze i instruktorzy nie ograniczają się tylko do prowadzenia i organizowania zajęć. Dużą uwagę przywiązuję się do pracy wychowawczej. Do ogniska trafia młodzież z różnych środowisk, często tzw. trudna. Dlatego popularność i osiągnięcia ogniska mają duże znaczenie i rangę. Zasługa w tym znanych społeczników, prezesów ogniska: Włodzimierza Chojnackiego i Jana Włodarka i kilku innych działaczy, którzy cały swój czas poświęcają na pracę w ognisku. Wydaje się, że warto pomyśleć o stworzeniu dla „Błyskawicy lepszych warunków lokalowych, aby mogła jeszcze bardziej rozszerzyć działalność.
Autor: Henryk Jasiak) (1936 - 2008) "Przegląd Sportowy", grudzień 1972 r.)
Rej. 217 / ośrodki - 6 / 2010.12.18 /
Ostatnia aktualizacja: 2010.12.22 godz. 09:52


Nie należy rozpoczynać treningu siłowego pod wpływem środków dopingujących i odurzających. Przed wykonywaniem opisanych tutaj metod treningowych i ćwiczeń należy się skonsultować z lekarzem. Autorzy i właściciel strony JWIP.PL nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za skutki działań wynikających bezpośrednio lub pośrednio z wykorzystania informacji zawartych na tej stronie.
Ostatnie Artykuły
Zmarł nasz Przyja...
Wspomnienie... Pa...
Rak jądra choroba...
Wszystkich Święty...
Aby poprawić jako...
Flesz
Gratulują
Gratulują
JUBILEUSZ "BŁYSKAWICY"
Na forum
Tylko aktywnych zapraszamy na forum
oraz
do PionierówJeżeli na tej stronie widzisz błąd, napisz do nas.

Jan Włodarek | Historia | Sylwetki | Wywiady | Porady | Trening | Dietetyka | Medycyna | Wspomaganie | Sterydy | Ośrodki | RÓŻNE