Strona Główna

Nasz program

O nas

Forum

Galeria zdjęć

PIONIERZY

Kontakt
Artykuły:
Jan Włodarek
Historia
Sylwetki
Wywiady
Porady
Trening
Dietetyka
Medycyna
Wspomaganie
Sterydy
Ośrodki
RÓŻNE
Statystyka
Odwiedziło nas:
5706272
osób.
Oni są z nami:
Czy dobrze być narcyzem?

(W pięknej pozie, ale normalny. Fot. z arch.)

Od JWIP.PL. Nie raz mówi się, że kulturyści, a przeważnie początkujący starają się nadmiernie eksponować swoją sylwetkę, chodząc z napiętymi mięśniami, i na wdechu oraz z lubością przeglądają się w lustrze, w różnych kulturystycznych pozach. To cześć prawdy, gdyż większość trenujących unika takich śmieszności. Nie chce być kojarzona z narcyzem.
Jego cechy, warto znać. Niżej zwięźle przedstawia je Pani Elżbieta Kuźmiak.


Narcyzm z mitologii był młodzieńcem niezwykłej urody, który na skutek czarów odrzuconej kochanki zakochał się we własnym odbiciu w tafli wody i zamienił w kwiat. Współcześnie narcyzmem określa się człowieka, który jest chorobliwie zapatrzony w siebie. Jest o wiele bardziej przejęty tym, jak wygląda niż tym, co czuje.
Skupiony na sobie narcyz nie dostrzega tego, co na zewnątrz. Zależny od akceptacji otoczenia, traci grunt pod nogami, gdy tej akceptacji mu naglę zabraknie. Tak naprawdę nie potrafi wchodzić w głębokie relacje z innymi ludźmi.
Co mu pozostaje? Szczególnie dla niego trudna do zniesienia samotność. A od niej właśnie narcyz przez całe swoje życie stara się uciec!

Wspaniały świat!
■ Narcyz bywa sympatyczny i otwarty. Potrzebuje widowni - wianuszka osób, które utwierdzają go w przekonaniu, ze jest wyjątkowy.
■ Budzi zainteresowanie. Zrobi wszystko, żeby zwrócić na siebie uwagę. Użyje wszelkich sposobów, by zachwycone otoczenie wstrzymało z wrażenia oddech.

Ciężkie życie
■ Osobnik narcystyczny nie liczy się z innymi. Dąży do celu po trupach, co przysparza mu wrogów.
■ Nie znosi krytyki. Osoby źle go oceniające skreśla z listy znajomych, więc stale mu ich ubywa.
■ Nie potrafi zbudować trwałego związku. Oddać się komuś, pomijają siebie? Niemożliwe! Najczęściej zastaje sam jak palec.
■ Samouwielbienie niszczy. Narcyz skrywa kompleksy, lęk przed odrzuceniem. Ciągłe udowadnianie, że jest się niezwykłym działa jak narkotyk – uzależnia i zabija osobowość.
Autor: Elżbieta Kużniak (Tygodnik „Rewia”, październik 2007 r.).
Rej. 240 / medycyna-19 /2010.01.20/
Ostatnia aktualizacja: 2011.01.30 Godz. 22:06Nie należy rozpoczynać treningu siłowego pod wpływem środków dopingujących i odurzających. Przed wykonywaniem opisanych tutaj metod treningowych i ćwiczeń należy się skonsultować z lekarzem. Autorzy i właściciel strony JWIP.PL nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za skutki działań wynikających bezpośrednio lub pośrednio z wykorzystania informacji zawartych na tej stronie.
Ostatnie Artykuły
Pożegnanie warsza...
Kapusta zalecana ...
Kulturystyka w mo...
Zaburzenia równow...
Święto Niepodległ...
Flesz
Życzenia  noworoczne
Życzenia noworoczne
SPOTKANIA
Na forum
Tylko aktywnych zapraszamy na forum
oraz
do PionierówJeżeli na tej stronie widzisz błąd, napisz do nas.

Jan Włodarek | Historia | Sylwetki | Wywiady | Porady | Trening | Dietetyka | Medycyna | Wspomaganie | Sterydy | Ośrodki | RÓŻNE