Strona Główna

Nasz program

O nas

Forum

Galeria zdjęć

PIONIERZY

Kontakt
Artykuły:
Jan Włodarek
Historia
Sylwetki
Wywiady
Porady
Trening
Dietetyka
Medycyna
Wspomaganie
Sterydy
Ośrodki
RÓŻNE
Statystyka
Odwiedziło nas:
7938063
osób.
Oni są z nami:
Co trzeci Polak cierpi na bóle kręgosłupa. Autor: Davies

(Fot. Z arch.)

W NASZYM FORUM ROZMAWIAMY RÓWNIEŻ o ZDROWIU!

Oto wypowiedź Daviesa – Człowieka z Gór:

Wziąłem sobie do serca porady z artykułów zamieszczonych w JWIP.PL i postanowiłem podjąć skuteczne działania w kierunku poprawienia stanu swojego kręgosłupa.


Przyczyna była prozaiczna – łamało mnie coś w dolnym odcinku kręgosłupa od sylwestra 2010 i nie za bardzo chciało samo przejść. Terapia zaproponowana przez lekarza w postaci skłucia sobie tyłka zastrzykami, jakoś do mnie nie przemawiała. Postanowiłem udać się do masażysty, rehabilitanta - słowem fachowca w dziedzinie naprawiania kręgosłupa.
Ten "naprawiacz" kręgosłupa, dokładnie mnie pooglądał i stwierdził, że mam „wyskocznych” parę kręgów i trzeba będzie powstawiać je na swoje miejsca, – co też robi do dnia dzisiejszego z pożytkiem dla mnie (jestem już po 8 masażach).

Czuje się znacznie lepiej, dolegliwości prawie minęły, opór stawia jeden kręg, który nie chce wskoczyć na swoje miejsce. Jest ono nieco opuchnięte, a kręg sam jest głęboko umiejscowiony –stąd ten kłopot. W tej sytuacji robienie zastrzyków bez wyeliminowania przyczyn problemu mija się z celem, a może i sprawę pogorszyć, (co się często zdarza - niestety).

Szczęście w nieszczęściu jest takie, że przy tego typu masażach nie powinno się ćwiczyć siłowo czas jakiś ( np. miesiąc), ponieważ można bardzo łatwo spowodować wyskoczenie dysku, przesunięcie kręgu. – Trzeba, więc dać czas rdzeniowi na uzupełnienie ubytków w miejscu, gdzie kręg wskoczył. Podobna sprawa jak ze zwykłymi złamaniami –złamane miejsca muszą sie zalać masą kostną.

Po 5-tym czy 6-tym masażu, byłem już w dobrym nastroju. W domu, schyliłem się by podnieść z krzesła listy i… już takiej pozycji zostałem. Poczułem przenikliwe ukłucie w kręgosłupie, okazało się, że wypadł mi dysk międzykręgowy. Ważne, żeby w takich sytuacjach działać natychmiast, a nie czekać aż „samo przejdzie”. Nie przejdzie niestety. Kręg jeszcze jakoś się ułoży, dysk nie - trzeba go wstawić na miejsce.
Piszę o tym moim nieprzyjemnym, bo uciążliwym przypadku, który może się komuś przytrafić, czego nie życzę. Warto jednak wiedzieć jak się wówczas ratować! Doświadczenie - nie tylko moje - wskazuje, że dla tych, którzy mają pracę siedzącą, lub intensywnie ćwiczą kulturystykę, to tylko kwestia czasu, gdy ich kręgosłup da im sygnał niespodziewanym bólem.
Autor: Davies
Rej.276./Medycyna - 25/ 2011.02.22/
Ostatnia aktualizacja: 2011.02.28 godz. 22:33


Nie należy rozpoczynać treningu siłowego pod wpływem środków dopingujących i odurzających. Przed wykonywaniem opisanych tutaj metod treningowych i ćwiczeń należy się skonsultować z lekarzem. Autorzy i właściciel strony JWIP.PL nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za skutki działań wynikających bezpośrednio lub pośrednio z wykorzystania informacji zawartych na tej stronie.
Ostatnie Artykuły
Zmarł nasz Przyja...
Wspomnienie... Pa...
Rak jądra choroba...
Wszystkich Święty...
Aby poprawić jako...
Flesz
Julia Uszakowa, pażdziernik 2010
Julia Uszakowa, pażdziernik 2010
J. KOŁTUN Z DZIEWCZĘTAMI, ROSJA
Na forum
Tylko aktywnych zapraszamy na forum
oraz
do PionierówJeżeli na tej stronie widzisz błąd, napisz do nas.

Jan Włodarek | Historia | Sylwetki | Wywiady | Porady | Trening | Dietetyka | Medycyna | Wspomaganie | Sterydy | Ośrodki | RÓŻNE