Strona Główna

Nasz program

O nas

Forum

Galeria zdjęć

PIONIERZY

Kontakt
Artykuły:
Jan Włodarek
Historia
Sylwetki
Wywiady
Porady
Trening
Dietetyka
Medycyna
Wspomaganie
Sterydy
Ośrodki
RÓŻNE
Statystyka
Odwiedziło nas:
8222616
osób.
Oni są z nami:
Metoda naturalna Zbyszko Cyganiewicza. Aut. Stanisław Zakrzewski

(Na zdjęciu: Zbyszko)

Stanisław Zbyszko Cyganiewicz, to atleta, który ogniś siłę polskich mięśni rozsławił na całym świecie!
Ćwiczenia uprawiał od lat najmłodszych, zdradzając do nich niesamowite zamiłowanie. W wieku młodzieńczym osiągnął już wszechstronny rozwój fizyczny, co zawdzięczał uprawianiu różnych sportów. Ćwiczył gimnastykę, szermierkę, biegi długie i krótkie, pływanie i dużo przebywał w terenie.


Dopiero po zdobyciu ogólnej kondycji poświęcił się specjalizacji, ćwicząc dźwiganie ciężarów i zapaśnictwo. W zapaśnictwie właśnie doszedł właśnie do największych sukcesów: występował w cyrkach Europy i Ameryki i kładL na łopatki najsilniejszych przeciwników. Zdobywał cenne nagrody i najwyższe tytuły, Nie wyłączając tytułu mistrza świata. Zdobył również pas brylantowy – najwyższe trofeum we współczesnym mu zapaśnictwie zawodowym.

Metoda naturalna Zbyszko Cyganiewicza polega na odbywaniu w terenie ćwiczeń, połączonych z dźwiganiem, rzucaniem i podnoszeniem ciężarów, wspinaniem się po drzewach, mocowaniem się, rąbaniem drzewa i wykonywaniem różnych czynności siłowych, do których okazję nastręczają przedmioty napotykane w terenie. Ta metoda znana jest dziś dobrze zawodnikom wszystkich niemal dyscyplin sportu; jej skuteczność została niezaprzeczalnie stwierdzona. W codziennym jednak treningu amatora ćwiczeń siłowych zamieszkałego w mieście możliwa jest do zastosowania jedynie w okresie urlopu czy wakacji i w czasie świątecznych wypraw poza miasto.
(Fragment z artykułu Stanisława Zakrzewskiego ( 1907 -1972), napisany w 1971 roku, wybrał Ignacy
ZOBACZ również artykuł: „Stanisław Zbyszko Cyganiewicz” ( dwie części), jest w dziale „SYLWETKI”.
Rej.275/ Trening- 24/2011.02.21/
Ostatnia aktualizacja: 2011.02.28 godz. 22:38


Nie należy rozpoczynać treningu siłowego pod wpływem środków dopingujących i odurzających. Przed wykonywaniem opisanych tutaj metod treningowych i ćwiczeń należy się skonsultować z lekarzem. Autorzy i właściciel strony JWIP.PL nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za skutki działań wynikających bezpośrednio lub pośrednio z wykorzystania informacji zawartych na tej stronie.
Ostatnie Artykuły
Zmarł nasz Przyja...
Wspomnienie... Pa...
Rak jądra choroba...
Wszystkich Święty...
Aby poprawić jako...
Flesz
Zawsze z Błyskawicą
Zawsze z Błyskawicą
JUBILEUSZ "BŁYSKAWICY"
Na forum
Tylko aktywnych zapraszamy na forum
oraz
do PionierówJeżeli na tej stronie widzisz błąd, napisz do nas.

Jan Włodarek | Historia | Sylwetki | Wywiady | Porady | Trening | Dietetyka | Medycyna | Wspomaganie | Sterydy | Ośrodki | RÓŻNE