Strona Główna

Nasz program

O nas

Forum

Galeria zdjęć

PIONIERZY

Kontakt
Artykuły:
Jan Włodarek
Historia
Sylwetki
Wywiady
Porady
Trening
Dietetyka
Medycyna
Wspomaganie
Sterydy
Ośrodki
RÓŻNE
Statystyka
Odwiedziło nas:
5289685
osób.
Oni są z nami:
Metoda naturalna Zbyszko Cyganiewicza. Aut. Stanisław Zakrzewski

(Na zdjęciu: Zbyszko)

Stanisław Zbyszko Cyganiewicz, to atleta, który ogniś siłę polskich mięśni rozsławił na całym świecie!
Ćwiczenia uprawiał od lat najmłodszych, zdradzając do nich niesamowite zamiłowanie. W wieku młodzieńczym osiągnął już wszechstronny rozwój fizyczny, co zawdzięczał uprawianiu różnych sportów. Ćwiczył gimnastykę, szermierkę, biegi długie i krótkie, pływanie i dużo przebywał w terenie.


Dopiero po zdobyciu ogólnej kondycji poświęcił się specjalizacji, ćwicząc dźwiganie ciężarów i zapaśnictwo. W zapaśnictwie właśnie doszedł właśnie do największych sukcesów: występował w cyrkach Europy i Ameryki i kładL na łopatki najsilniejszych przeciwników. Zdobywał cenne nagrody i najwyższe tytuły, Nie wyłączając tytułu mistrza świata. Zdobył również pas brylantowy – najwyższe trofeum we współczesnym mu zapaśnictwie zawodowym.

Metoda naturalna Zbyszko Cyganiewicza polega na odbywaniu w terenie ćwiczeń, połączonych z dźwiganiem, rzucaniem i podnoszeniem ciężarów, wspinaniem się po drzewach, mocowaniem się, rąbaniem drzewa i wykonywaniem różnych czynności siłowych, do których okazję nastręczają przedmioty napotykane w terenie. Ta metoda znana jest dziś dobrze zawodnikom wszystkich niemal dyscyplin sportu; jej skuteczność została niezaprzeczalnie stwierdzona. W codziennym jednak treningu amatora ćwiczeń siłowych zamieszkałego w mieście możliwa jest do zastosowania jedynie w okresie urlopu czy wakacji i w czasie świątecznych wypraw poza miasto.
(Fragment z artykułu Stanisława Zakrzewskiego ( 1907 -1972), napisany w 1971 roku, wybrał Ignacy
ZOBACZ również artykuł: „Stanisław Zbyszko Cyganiewicz” ( dwie części), jest w dziale „SYLWETKI”.
Rej.275/ Trening- 24/2011.02.21/
Ostatnia aktualizacja: 2011.02.28 godz. 22:38


Nie należy rozpoczynać treningu siłowego pod wpływem środków dopingujących i odurzających. Przed wykonywaniem opisanych tutaj metod treningowych i ćwiczeń należy się skonsultować z lekarzem. Autorzy i właściciel strony JWIP.PL nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za skutki działań wynikających bezpośrednio lub pośrednio z wykorzystania informacji zawartych na tej stronie.
Ostatnie Artykuły
Kapusta zalecana ...
Kulturystyka w mo...
Zaburzenia równow...
Święto Niepodległ...
Problem dojrzałyc...
Flesz
Mistrzowski zespół, 2008 r.
Mistrzowski zespół, 2008 r.
JEWGIENIJ KOŁTUN, ROSJA
Na forum
Tylko aktywnych zapraszamy na forum
oraz
do PionierówJeżeli na tej stronie widzisz błąd, napisz do nas.

Jan Włodarek | Historia | Sylwetki | Wywiady | Porady | Trening | Dietetyka | Medycyna | Wspomaganie | Sterydy | Ośrodki | RÓŻNE