Strona Główna

Nasz program

O nas

Forum

Galeria zdjęć

PIONIERZY

Kontakt
Artykuły:
Jan Włodarek
Historia
Sylwetki
Wywiady
Porady
Trening
Dietetyka
Medycyna
Wspomaganie
Sterydy
Ośrodki
RÓŻNE
Statystyka
Odwiedziło nas:
6127216
osób.
Oni są z nami:
Powiedział Franco Colombu - kulturysta lat 70.

Franco Columbu, 1977 r.

Columbu, to zawodowy kulturysta 2 –krotny Mr Olympia w latach 70., który na łamach kolorowych magazynów często radził czytelnikom
„Na początku kariery ćwiczyłem głównie dla siły, stosowałem duże ciężary. Obecnie lepiej reaguje na mniejsze ciężary i krótkie przerwy wypoczynkowe. Dlatego preferuję przede wszystkim zasady superserii i treningu jakościowego. Np. na mięśnie naramienne robię zawsze trzy ćwiczenia na wszystkie akton, ale bez przerw wypoczynkowych. Superserie dają reperację mięśni, kształt i rzeźbę”( fragment z artykułu Henryka Jasiaka - „Mistrzowie o zasadach treningowych” z 1988 roku).


Wiadomo już od połowy lat 40., źe w przypadku kulturystów o pewnym stażu treningowym ( powyżej 2 lat.), u których mięśnie osiągnęły pewien poziom rozwoju, potrzebne są nowe i silne bodźce treningowe do dalszych postępów"
Superseria może ich dostarczyć! Więcej o jego treningu przeczytasz w artykule „Trening Franco Columbu (dla zaawansowanych), jest w dziale „TRENING”.

Artykuł zaczyna się od słów: „Każdy z mistrzów, obojętnie, w jakiej dyscyplinie, ma zwykle własne doświadczenia, zna swój organizm i często stosuje dość nietypowe metody treningu. Takie, które nie sprawiają się w stosunku do wielu innych sportowców. Takim był również Franco Columbu, kulturysta o dość nietypowej sylwetce. Był niski, miał szpotawe nogi, (czyli nieco krzywe). A jednak potrafił wszystkie te mankamenty budowy anatomicznej stonować przez właściwy trening i uwypuklenie swoich walorów mięśniowych”.
J.W. 24 lipca 2009 r
Od JWIP.PL to, co powiedział Franco warto zapamiętać!
Rej.286 /Porady -.37/ 2011.03.03/
Ostatnia aktualizacja:2011.03.06 godz. 09:23


Nie należy rozpoczynać treningu siłowego pod wpływem środków dopingujących i odurzających. Przed wykonywaniem opisanych tutaj metod treningowych i ćwiczeń należy się skonsultować z lekarzem. Autorzy i właściciel strony JWIP.PL nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za skutki działań wynikających bezpośrednio lub pośrednio z wykorzystania informacji zawartych na tej stronie.
Ostatnie Artykuły
Wszystkich Święty...
Aby poprawić jako...
Swięto Niepodległ...
Pożegnanie warsza...
Kapusta zalecana ...
Flesz
Jan Włodarek, pierwszy  nauczyciel
Jan Włodarek, pierwszy nauczyciel
W DOWÓD UZNANIA
Na forum
Tylko aktywnych zapraszamy na forum
oraz
do PionierówJeżeli na tej stronie widzisz błąd, napisz do nas.

Jan Włodarek | Historia | Sylwetki | Wywiady | Porady | Trening | Dietetyka | Medycyna | Wspomaganie | Sterydy | Ośrodki | RÓŻNE