Strona Główna

Nasz program

O nas

Forum

Galeria zdjęć

PIONIERZY

Kontakt
Artykuły:
Jan Włodarek
Historia
Sylwetki
Wywiady
Porady
Trening
Dietetyka
Medycyna
Wspomaganie
Sterydy
Ośrodki
RÓŻNE
Statystyka
Odwiedziło nas:
6836598
osób.
Oni są z nami:
Powiedział Franco Colombu - kulturysta lat 70.

Franco Columbu, 1977 r.

Columbu, to zawodowy kulturysta 2 –krotny Mr Olympia w latach 70., który na łamach kolorowych magazynów często radził czytelnikom
„Na początku kariery ćwiczyłem głównie dla siły, stosowałem duże ciężary. Obecnie lepiej reaguje na mniejsze ciężary i krótkie przerwy wypoczynkowe. Dlatego preferuję przede wszystkim zasady superserii i treningu jakościowego. Np. na mięśnie naramienne robię zawsze trzy ćwiczenia na wszystkie akton, ale bez przerw wypoczynkowych. Superserie dają reperację mięśni, kształt i rzeźbę”( fragment z artykułu Henryka Jasiaka - „Mistrzowie o zasadach treningowych” z 1988 roku).


Wiadomo już od połowy lat 40., źe w przypadku kulturystów o pewnym stażu treningowym ( powyżej 2 lat.), u których mięśnie osiągnęły pewien poziom rozwoju, potrzebne są nowe i silne bodźce treningowe do dalszych postępów"
Superseria może ich dostarczyć! Więcej o jego treningu przeczytasz w artykule „Trening Franco Columbu (dla zaawansowanych), jest w dziale „TRENING”.

Artykuł zaczyna się od słów: „Każdy z mistrzów, obojętnie, w jakiej dyscyplinie, ma zwykle własne doświadczenia, zna swój organizm i często stosuje dość nietypowe metody treningu. Takie, które nie sprawiają się w stosunku do wielu innych sportowców. Takim był również Franco Columbu, kulturysta o dość nietypowej sylwetce. Był niski, miał szpotawe nogi, (czyli nieco krzywe). A jednak potrafił wszystkie te mankamenty budowy anatomicznej stonować przez właściwy trening i uwypuklenie swoich walorów mięśniowych”.
J.W. 24 lipca 2009 r
Od JWIP.PL to, co powiedział Franco warto zapamiętać!
Rej.286 /Porady -.37/ 2011.03.03/
Ostatnia aktualizacja:2011.03.06 godz. 09:23


Nie należy rozpoczynać treningu siłowego pod wpływem środków dopingujących i odurzających. Przed wykonywaniem opisanych tutaj metod treningowych i ćwiczeń należy się skonsultować z lekarzem. Autorzy i właściciel strony JWIP.PL nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za skutki działań wynikających bezpośrednio lub pośrednio z wykorzystania informacji zawartych na tej stronie.
Ostatnie Artykuły
Wszystkich Święty...
Aby poprawić jako...
Swięto Niepodległ...
Pożegnanie warsza...
Kapusta zalecana ...
Flesz
Jerzy Pachocki, 1963 r.
Jerzy Pachocki, 1963 r.
ONI BYLI PIERWSI (1957-1965)
Na forum
Tylko aktywnych zapraszamy na forum
oraz
do PionierówJeżeli na tej stronie widzisz błąd, napisz do nas.

Jan Włodarek | Historia | Sylwetki | Wywiady | Porady | Trening | Dietetyka | Medycyna | Wspomaganie | Sterydy | Ośrodki | RÓŻNE