Strona Główna

Nasz program

O nas

Forum

Galeria zdjęć

PIONIERZY

Kontakt
Artykuły:
Jan Włodarek
Historia
Sylwetki
Wywiady
Porady
Trening
Dietetyka
Medycyna
Wspomaganie
Sterydy
Ośrodki
RÓŻNE
Statystyka
Odwiedziło nas:
4202393
osób.
Oni są z nami:
Książka z archiwum. Atletyzm: zdrowie, piękno, siła. Aut. J.W.

„Atletyzm. Zdrowie – Piękno –Siła” Autorzy: G. Tenno i J.Sorokin. Wydanie. „Młoda Gwardia” Moskwa – 1967. Str.290. Nakład 100.000 egz. ( w języku rosyjskim).
Jeden z najlepszych podręczników dla początkujących kulturystów, wydanych przez ostatnie 40 lat. Jest w nim wszystko to ( z wyjątkiem suplementów i anabolików), co powinien wiedzieć młody kulturysta. Dużo plansz i zdjęć ułatwiają zrozumieć treść tego podręcznika. Bardzo ciekawym rozwiązaniem są typowe zapytania dotyczące treningu, na które w wydzielonych rozdziałach odpowiadają autorzy. Jest wiele kwestii odnoszących się do rosyjskiej tradycji sportów i ćwiczeń atletycznych i ich naukowej analizy skuteczności!


Uważam, że jest to bardzo dobry podręcznik również dla obecnie rozpoczynających przygodę z ćwiczeniami siłowymi. A dla naszych współczesnych kulturystycznych „pisarzy” poradnik może być wzorem jak pisać Vademekum dla początkujących kulturystów.
Ogólna ocena: BARDZO DOBRA!(Na zdjęciu: Tomy Kono)

„Atletyzm - jest to system ćwiczeń z obciążeniami: sztangą, hantlami, sprężynami, na maszynach i różnych urządzeniach ćwiczebnych. Często - ten system - nazywają cudownie skutecznym w rozwoju mięśni, siły. My nie będziemy wam odbierać wiary. To prawda, bo każdy człowiek może mieć nadzieję na cud, który jednak nie zdarzy się sam z siebie, lub wskutek innych pozaziemskich przyczyn. On bierze początek w obiektywnych prawach fizjologii i biochemii. Nim rządzą wola, wytrwałość i pracowitość. Jeżeli te cechy rozwinięte są u was niezbyt silnie, możecie mieć nadzieję tylko na mały, słaby i skromny cud. Natomiast, jeżeli zdecydowanie i wola są w samym sednie waszego charakteru, cud będzie ogromny, fantastyczny i zaskoczy nie tylko Ciebie samego, lecz również tysiące innych ludzi”.
Przeczytaj artykuł pt.: ”Co to jest atletyzm”, jest w dziale artykułów JWIP.PL :"HISTORIA".

Na naszym Forum w temacie „recenzje książek kulturystycznych oraz tych przydatnych dla ćwiczących siłowo”, jest ok. 100 mini recenzji książek. Wychodząc naprzeciw zainteresowaniu naszych forumowiczów w najbliższych dniach zostaną przedstawione cztery książki poświęcone urazom kręgosłupa. Na temat zapobiegania takim urazom lub kontuzjom, nawet instruktorzy kulturystyki, szczególnie z małym stażem pracy, nie mają wystarczającej wiedzy. Np. ćwiczącym mającym rażące wady postawy często zalecają wykonywania martwego ciągu i przysiadów z obciążeniem. Skutki tego trzeba leczyć przez lata.
J.W.
Rej.293./Porady -38/ 2011.03.13/
Ostatnia aktualizacja :2011.03.23 Godz. 15:47


Nie należy rozpoczynać treningu siłowego pod wpływem środków dopingujących i odurzających. Przed wykonywaniem opisanych tutaj metod treningowych i ćwiczeń należy się skonsultować z lekarzem. Autorzy i właściciel strony JWIP.PL nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za skutki działań wynikających bezpośrednio lub pośrednio z wykorzystania informacji zawartych na tej stronie.
Ostatnie Artykuły
Przemysław Kwiatk...
Stawiałem na wsze...
Cytryna na zdrowi...
Z Antonim Kołecki...
Z Antonim Kołeck...
Flesz
Herkules Wsi, 1989 r.
Herkules Wsi, 1989 r.
Wspaniali ze wsi i miasteczek (LZS), 1986 - 1992
Na forum
Tylko aktywnych zapraszamy na forum
oraz
do PionierówJeżeli na tej stronie widzisz błąd, napisz do nas.

Jan Włodarek | Historia | Sylwetki | Wywiady | Porady | Trening | Dietetyka | Medycyna | Wspomaganie | Sterydy | Ośrodki | RÓŻNE