Strona Główna

Nasz program

O nas

Forum

Galeria zdjęć

PIONIERZY

Kontakt
Artykuły:
Jan Włodarek
Historia
Sylwetki
Wywiady
Porady
Trening
Dietetyka
Medycyna
Wspomaganie
Sterydy
Ośrodki
RÓŻNE
Statystyka
Odwiedziło nas:
9285787
osób.
Oni są z nami:
Kulturystyka w Poniatowej -rok 1988. Aut. Jan Włodarek

„GDZIE SĄ KULTURYŚCI Z TAMTYCH LAT”?
(Na zdjęciu: Roman Kosyl, Gorzów Wlkp.1989. Mistrzostwa LZS).

Jedną z ostatnio powstałych i szybko rozwijających się sekcji kulturystycznych w Zrzeszeniu Ludowe Zespoły Ludowe jest „Atleta –Poniatowa”.

Inicjatorem powstania tej sekcji jest entuzjasta ćwiczeń siłowych, działacz Centralnej Komisji Kulturystyki Rady Głównej Zrzeszenia LZS – Piotr Wójcik. Wzorując się na zdjęciach i opisach kulturystycznego sprzętu zamieszczonych w prasie krajowej i zagranicznej, przy pomocy kolegów wykonał różny specjalistyczny sprzęt, który chciałby mieć niejeden renomowany ośrodek w kraju.

Początkowo kulturyści trenowali, a wręcz koczowali w domu Piotra Wójcika. Wytrwałość młodych zapaleńców ćwiczeń siłowych dostrzegł dyrektor Szkoły Podstawowej w Poniatowej – Tadeusz Tyszkiewicz. Udostępnił w szkole odpowiednie pomieszczenie do treningów.

W krótkim czasie salka sekcji „Atleta” stała się jednym z głównych miejsc w Poniatowej, w którym młodzież chętnie się spotyka i regularnie ćwiczy. Koleżeńska rywalizacja, uporczywość w treningach oraz właściwe prowadzenie zajęć przez Piotra Wójcika spowodowały, że z grupy ponad 40 – osobowej (w tym dziewczęta) wyłoniło się pięciu zawodników, którzy reprezentują dobry poziom sportowy.


Najbardziej utytułowanym jest Roman Kosyl. Wygrał m.in. zawody „Debiuty-87" rozegrane w Lublinie; dobre zaprezentował się w I Międzynarodowych zawodach o Puchar Przewodniczącego RG Zrzeszenia LZS w Mrągowie, gdzie zajął 3 miejsce w kat. 90 kg. Pozostali: Lech Walkiewicz,Adam Durka, Dariusz Resztak mogą również w najbliższym okresie rywalizować z najlepszymi.

Społeczna aktywna działalność członków sekcji „Atleta” znalazła uznanie Rady wojewódzkiej Zrzeszenia LZS w Lublinie, zaś w szczególności jej przewodniczącej – Heleny Nast, która w miarę możliwości stara się pomagać kulturystom z Poniatowej w sprawach organizacyjnych i dotyczących finansów. Efekty pracy działaczy społecznych z sekcji „Atleta’ spowodowały, że Centralna Komisja Kulturystyki RG Zrzeszenia LZS, powierzyła im organizację I Mistrzostw Zrzeszenia LZS w kulturystyce, które przeprowadzono w kwietniu 1988 r. w Poniatowej. Był to sukces organizacyjny i sportowy.
Autor: Jan Włodarek "Wiadomości Sportowe" nr 3/1988 r.

OD JWIP: W drugiej połowie lat 80. XX w. Piotr Wójcik był jednym z najenergiczniejszych organizatorów kulturystyki wiejskiej. Działał społecznie w Centralnej Komisji Kulturystyki przy Radzie Głównej Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe. W Poniatowej prowadził ośrodek dla młodzieży.. Wspomagał go Roman Kosyl, wówczas jeden z najlepszych naszych kulturystów w kat. 80 kg.
Obecnie Piotr i Roman dalej ćwiczą, ale rekreacyjnie i dla własnego zdrowia.. Pierwszy z nich pochłonięty jest pracą zawodową i nie ma czasu na społeczną pracę, zaś Roman oprócz obowiązków zawodowych prowadzi osiedlowy ośrodek, w którym młodzież ćwiczy naturalną kulturystykę.
Rej.292. / Ośrodki - 10/2011.03.12/
Ostatnia aktualizacja: 2011.03.30. Godz. 20:50Nie należy rozpoczynać treningu siłowego pod wpływem środków dopingujących i odurzających. Przed wykonywaniem opisanych tutaj metod treningowych i ćwiczeń należy się skonsultować z lekarzem. Autorzy i właściciel strony JWIP.PL nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za skutki działań wynikających bezpośrednio lub pośrednio z wykorzystania informacji zawartych na tej stronie.
Ostatnie Artykuły
Zmarł nasz Przyja...
Wspomnienie... Pa...
Rak jądra choroba...
Wszystkich Święty...
Aby poprawić jako...
Flesz
Przyjaciel, 2009 r.
Przyjaciel, 2009 r.
Wspaniali ze wsi i miasteczek (LZS), 1986 - 1992
Na forum
Tylko aktywnych zapraszamy na forum
oraz
do PionierówJeżeli na tej stronie widzisz błąd, napisz do nas.

Jan Włodarek | Historia | Sylwetki | Wywiady | Porady | Trening | Dietetyka | Medycyna | Wspomaganie | Sterydy | Ośrodki | RÓŻNE