Strona Główna

Nasz program

O nas

Forum

Galeria zdjęć

PIONIERZY

Kontakt
Artykuły:
Jan Włodarek
Historia
Sylwetki
Wywiady
Porady
Trening
Dietetyka
Medycyna
Wspomaganie
Sterydy
Ośrodki
RÓŻNE
Statystyka
Odwiedziło nas:
6836552
osób.
Oni są z nami:
To sens kulturystyki ?

(Bill Pearl w 1975 r. , fot. z "La monde du muscle")

Bill Pearl jest czołowym zawodnikiem „Złotej ery kulturystyki”, znany ze wspaniale rozwiniętych ramion i z tego, że był wówczas wegetarianinem.
Jest on jednym z pierwszych, którzy pod koniec lat 50. doprowadzili swoje bicepsy do obwodu 50 cm.
Warto przypomnieć, że w owym okresie Marian Rossa - wszechstronny polski sportowiec uprawiający kulturystykę miał 47, 5 cm w bicepsie , ale od Billa był lżejszy o 15 kg.
Bill, w swojej karierze- wielokrotnie zalecał ulubione ćwiczenie, pracę ze sztangielkami: „Jest to sztandarowe ćwiczenie, które można użyć zarówno w treningu na masę jak i definicję. Osobiście uważam, że wykonywanie tego ćwiczenia w pozycji stojącej lepiej buduje zarówno mięsień jak i jego kształt. Kiedy wykonujecie to ćwiczenie, trzymajcie hantle (sztangielki) luźno opuszczone a następnie unieście je w stronę barku nieznacznie wychylając łokcie. To spowoduje, że biceps osiągnie szczyt szybciej niż gdyby łokcie przylegały ściśle do boku. Starajcie się zbytnio nie oszukiwać. Robię trzy serie po 10, 8,7 powtórzeń”
Artykuł Billa Pearla pt. „Moje ulubione ćwiczenia”, z 1976 r. z Le monde du muscle”. przetłumaczył Mariusz Pencak z Legnicy, jest w dziale TRENING

W 1963 roku na łamach „Sportu dla Wszystkich” ukazał się ciekawy artykulik wiążącym się z Billem Pearlem i jego bicepsami pt. „Dokąd dążą”. Można go także odnieść do współczesnych kulturystów, dlatego przypominamy go w całości:
(Bill w 1962 r., z "Sport dla Wszystkich")

Dokąd dążą? Pytanie to można postawić tym kulturystom, którzy starają się o rekordowe obwody mięśni. Na zawodach, nagradza się od kilkunastu lat zawodników, wykazujących się najobszerniejszą klatką piersiową, najszerszymi barkami, największymi bicepsami. Właśnie a propos bicepsów. U schyłku lat 40 marzeniem fanatyków bicepsu było osiągnięcie obwodu ramienia 18 cali czyli 45 centymetrów. Kilka lat różniej zwycięzcy legitymowali się bicepsem 19 - cali, a wreście w ostatnich latach atakowano już obwód bicepsu 20 – calowy, tj. 50 cm!
Pierwszym kulturystą, który przekroczył tę granicę jest Bill Pearl.
Jego ramię mierzyło 20 i pół cala, czyli 51,3 cm, a po intensywnej rozgrzewce - 53 centymetrów. Ważył 104 kg, wzrost - 182 cm. Autor napisał: „Na świecie jest wielu dziwaków i maniaków. Z pewnością niejeden z nich będzie dążył do poprawienia rekordu Billa Pearla. Ale gdzie tu sens. Trudno zrozumieć. Ani to piękne ani użyteczne. We wszystkim trzeba zachować umiar. Również w kształtowaniu mięśni.
Wybrał:Ignacy , 2 października 2009 r.
Rej.312./Historia -22 /2011.04.01/
Ostatnia aktualizacja: 2011.04.09. Godz. 21:33Nie należy rozpoczynać treningu siłowego pod wpływem środków dopingujących i odurzających. Przed wykonywaniem opisanych tutaj metod treningowych i ćwiczeń należy się skonsultować z lekarzem. Autorzy i właściciel strony JWIP.PL nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za skutki działań wynikających bezpośrednio lub pośrednio z wykorzystania informacji zawartych na tej stronie.
Ostatnie Artykuły
Wszystkich Święty...
Aby poprawić jako...
Swięto Niepodległ...
Pożegnanie warsza...
Kapusta zalecana ...
Flesz
 Po treningu, 2008 r.
Po treningu, 2008 r.
SŁAWOMIR - THOMAS FILIPOWICZ
Na forum
Tylko aktywnych zapraszamy na forum
oraz
do PionierówJeżeli na tej stronie widzisz błąd, napisz do nas.

Jan Włodarek | Historia | Sylwetki | Wywiady | Porady | Trening | Dietetyka | Medycyna | Wspomaganie | Sterydy | Ośrodki | RÓŻNE