Strona Główna

Nasz program

O nas

Forum

Galeria zdjęć

PIONIERZY

Kontakt
Artykuły:
Jan Włodarek
Historia
Sylwetki
Wywiady
Porady
Trening
Dietetyka
Medycyna
Wspomaganie
Sterydy
Ośrodki
RÓŻNE
Statystyka
Odwiedziło nas:
7945910
osób.
Oni są z nami:
Przypominamy Jerzego Pachockiego

( Na zdjęciu: Jurek - gladiator, fot. Jan Rozmarynowski)

O Jerzym Pachockim, jednym z najwszechstronniejszych kulturystów w historii naszej kulturystyki często przypominamy. Jego sylwetka imponowowała.
Podajemy jak trenował i osiągnięte wyniki sportowe. Rezultaty w kulturystyce, która uprawiał z przyjemnością dla zdrowia i sprawności fizycznej mogą obecnie być dobrym wzorem dla młodych kulturystów ćwiczących naturalną kulturystykę.
Prezentując o Nim artykuły, za każdym razem polecamy przeczytać rozmowę z Jurkiem pt.: „Powrót po 36 latach”. Przebija w niej jego ogromna siła woli i determinacja długiej walki o zdrowie. Proponujemy także zapoznać się z artykułem pt. „Jerzy Pachocki - silna pięść”. Te artykuły napisał Jan Włodarek, pierwszy z nich jest w dziale „;WYWIADY”, a drugi w „Sylwetki”.
Tu natomiast przypominamy artykuł Henryka Jasiaka pt. „Kulturysta na scenie”, który jest o tym, jak Jurek został gladiatorem.
Jan Włodarek, z Zespółu JWIP.PL,
17 maja 2009 r.

KULTURYSTA NA SCENIE. Autor: Henryk Jasiak (1936 - 2008)
Doczekaliśmy się, więc w Polsce gladiatora - kulturysty, co prawda nie w filmie, lecz na scenie teatralnej.
„Debiut”” ten przypadł w udziale znanemu kulturyście, JERZEMU PACHOCKIEMU ( z Sarmaty Warszawa). Jak do tego doszło?

Reżyser Axer przygotowywał premierę jednej z pierwszych komedii G.B. Shaw'a „;Androkles i lew”. W komedii tej, której akcja toczyła się w starożytnym Rzymie, występują m.in. żołnierze i gladiatorzy.

Pachocki, dowiedziawszy się przypadkowo o tym, że reżyser Axer poszukuje dobrze zbudowanych mężczyzn do roli gladiatorów, zgłosił się do teatru.
Czy pan coś ćwiczy? - Zapytał dyrektor Axer, patrząc się krytycznie na Pachockiego.
- Trenuję kulturystykę - powiedział Pachocki i pokazał swoje zdjęcie kulturystyczne.

Dyrektor Axer zna się na sporcie, sam zresztą ćwiczy (kulturystykę) i gra w tenisa. Szybko ocenił budowę Pachockiego i kazał go angażować.
Scenograf, który projektował kostiumy do sztuki, nie przewidział, że mogą w nich występować kulturyści. Toteż kostiumy nie eksponują w pełni walorów sylwetki, odsłaniając same tylko ręce i nogi. Zwrócili nawet na to uwagę aktorzy twierdząc, że efekt byłby o wiele lepszy, gdyby gladiatorzy występowali na scenie w całej „gali” - z odsłoniętymi torsami.

Obok Pachockiego w „;Androklesie i lwie”; występuje w roli gladiatora RÓWNIEŻ DRUGI KULTURYSTA z „Sarmaty” - Jan Zacharewicz
( studiuje razem z Pachockim na SGGW).

A więc pierwszy krok zrobiony. W projekcie jest następna sztuka o podobnej tematyce, w której również mają być wykorzystani kulturyści w charakterze statystów. Byłaby to niezła propaganda i bodziec do pielęgnowania ładnej sylwetki.

Jerzy Pachocki ( jest rok 1964 - przyp. red.), poczynił w ostatnim okresie znaczne postępy. Przy wzroście 178 cm waży 76 kg, obwód klatki piersiowej - 120 cm, obwód bicepsu - 40 cm. Ostatnie wyniki siłowe, to 130 kg w wyciskaniu i 115 kg w podrzucie. ( Mięśnie i siłę budował bez wspomagaczy!- przyp. red.)
Autor: Henryk Jasiak, „Sport dla Wszystkich” z 1964 r.
Rej.. 330/ Pionierzy - 21 /2011.04.15/
Ostatnia aktualizacja: 2011.05.03. Godz. 15:09


Nie należy rozpoczynać treningu siłowego pod wpływem środków dopingujących i odurzających. Przed wykonywaniem opisanych tutaj metod treningowych i ćwiczeń należy się skonsultować z lekarzem. Autorzy i właściciel strony JWIP.PL nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za skutki działań wynikających bezpośrednio lub pośrednio z wykorzystania informacji zawartych na tej stronie.
Ostatnie Artykuły
Zmarł nasz Przyja...
Wspomnienie... Pa...
Rak jądra choroba...
Wszystkich Święty...
Aby poprawić jako...
Flesz
Mistrzostwa Warszawy, 1981 r.
Mistrzostwa Warszawy, 1981 r.
KRZYSZTOF GÓRNICKI
Na forum
Tylko aktywnych zapraszamy na forum
oraz
do PionierówJeżeli na tej stronie widzisz błąd, napisz do nas.

Jan Włodarek | Historia | Sylwetki | Wywiady | Porady | Trening | Dietetyka | Medycyna | Wspomaganie | Sterydy | Ośrodki | RÓŻNE