Strona Główna

Nasz program

O nas

Forum

Galeria zdjęć

PIONIERZY

Kontakt
Artykuły:
Jan Włodarek
Historia
Sylwetki
Wywiady
Porady
Trening
Dietetyka
Medycyna
Wspomaganie
Sterydy
Ośrodki
RÓŻNE
Statystyka
Odwiedziło nas:
10191148
osób.
Oni są z nami:
Przypominamy Jerzego Pachockiego

( Na zdjęciu: Jurek - gladiator, fot. Jan Rozmarynowski)

O Jerzym Pachockim, jednym z najwszechstronniejszych kulturystów w historii naszej kulturystyki często przypominamy. Jego sylwetka imponowowała.
Podajemy jak trenował i osiągnięte wyniki sportowe. Rezultaty w kulturystyce, która uprawiał z przyjemnością dla zdrowia i sprawności fizycznej mogą obecnie być dobrym wzorem dla młodych kulturystów ćwiczących naturalną kulturystykę.
Prezentując o Nim artykuły, za każdym razem polecamy przeczytać rozmowę z Jurkiem pt.: „Powrót po 36 latach”. Przebija w niej jego ogromna siła woli i determinacja długiej walki o zdrowie. Proponujemy także zapoznać się z artykułem pt. „Jerzy Pachocki - silna pięść”. Te artykuły napisał Jan Włodarek, pierwszy z nich jest w dziale „;WYWIADY”, a drugi w „Sylwetki”.
Tu natomiast przypominamy artykuł Henryka Jasiaka pt. „Kulturysta na scenie”, który jest o tym, jak Jurek został gladiatorem.
Jan Włodarek, z Zespółu JWIP.PL,
17 maja 2009 r.

KULTURYSTA NA SCENIE. Autor: Henryk Jasiak (1936 - 2008)
Doczekaliśmy się, więc w Polsce gladiatora - kulturysty, co prawda nie w filmie, lecz na scenie teatralnej.
„Debiut”” ten przypadł w udziale znanemu kulturyście, JERZEMU PACHOCKIEMU ( z Sarmaty Warszawa). Jak do tego doszło?

Reżyser Axer przygotowywał premierę jednej z pierwszych komedii G.B. Shaw'a „;Androkles i lew”. W komedii tej, której akcja toczyła się w starożytnym Rzymie, występują m.in. żołnierze i gladiatorzy.

Pachocki, dowiedziawszy się przypadkowo o tym, że reżyser Axer poszukuje dobrze zbudowanych mężczyzn do roli gladiatorów, zgłosił się do teatru.
Czy pan coś ćwiczy? - Zapytał dyrektor Axer, patrząc się krytycznie na Pachockiego.
- Trenuję kulturystykę - powiedział Pachocki i pokazał swoje zdjęcie kulturystyczne.

Dyrektor Axer zna się na sporcie, sam zresztą ćwiczy (kulturystykę) i gra w tenisa. Szybko ocenił budowę Pachockiego i kazał go angażować.
Scenograf, który projektował kostiumy do sztuki, nie przewidział, że mogą w nich występować kulturyści. Toteż kostiumy nie eksponują w pełni walorów sylwetki, odsłaniając same tylko ręce i nogi. Zwrócili nawet na to uwagę aktorzy twierdząc, że efekt byłby o wiele lepszy, gdyby gladiatorzy występowali na scenie w całej „gali” - z odsłoniętymi torsami.

Obok Pachockiego w „;Androklesie i lwie”; występuje w roli gladiatora RÓWNIEŻ DRUGI KULTURYSTA z „Sarmaty” - Jan Zacharewicz
( studiuje razem z Pachockim na SGGW).

A więc pierwszy krok zrobiony. W projekcie jest następna sztuka o podobnej tematyce, w której również mają być wykorzystani kulturyści w charakterze statystów. Byłaby to niezła propaganda i bodziec do pielęgnowania ładnej sylwetki.

Jerzy Pachocki ( jest rok 1964 - przyp. red.), poczynił w ostatnim okresie znaczne postępy. Przy wzroście 178 cm waży 76 kg, obwód klatki piersiowej - 120 cm, obwód bicepsu - 40 cm. Ostatnie wyniki siłowe, to 130 kg w wyciskaniu i 115 kg w podrzucie. ( Mięśnie i siłę budował bez wspomagaczy!- przyp. red.)
Autor: Henryk Jasiak, „Sport dla Wszystkich” z 1964 r.
Rej.. 330/ Pionierzy - 21 /2011.04.15/
Ostatnia aktualizacja: 2011.05.03. Godz. 15:09


Nie należy rozpoczynać treningu siłowego pod wpływem środków dopingujących i odurzających. Przed wykonywaniem opisanych tutaj metod treningowych i ćwiczeń należy się skonsultować z lekarzem. Autorzy i właściciel strony JWIP.PL nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za skutki działań wynikających bezpośrednio lub pośrednio z wykorzystania informacji zawartych na tej stronie.
Ostatnie Artykuły
Skutki koronawiru...
Święta Wielkiej ...
Zmarł nasz Przyja...
Wspomnienie... Pa...
Rak jądra choroba...
Flesz
Gdzieś w Polsce, 1968 r.
Gdzieś w Polsce, 1968 r.
w toku modyfikacji. TKKF "BŁYSKAWICA" DO POŁOWY LAT 70.
Na forum
Tylko aktywnych zapraszamy na forum
oraz
do PionierówJeżeli na tej stronie widzisz błąd, napisz do nas.

Jan Włodarek | Historia | Sylwetki | Wywiady | Porady | Trening | Dietetyka | Medycyna | Wspomaganie | Sterydy | Ośrodki | RÓŻNE