Strona Główna

Nasz program

O nas

Forum

Galeria zdjęć

PIONIERZY

Kontakt
Artykuły:
Jan Włodarek
Historia
Sylwetki
Wywiady
Porady
Trening
Dietetyka
Medycyna
Wspomaganie
Sterydy
Ośrodki
RÓŻNE
Statystyka
Odwiedziło nas:
4212442
osób.
Oni są z nami:
Joe Abbenda - kulturysta chałupnik. Opr. art. St. Zakrzewskiego

(Na zdjęciu: Joe Abbenda 1962 rok)

Joe Abbenda nie ćwiczył nigdy w żadnym ośrodku kulturystycznym, lecz w domu, w garażu, który wyposażył w rozmaity sprzęt do ćwiczeń. Studia medyczne pomogły mu w należytym poznaniu własnego organizmu.

W dzieciństwie nie był silniejszym od przeciętnego uczniaka. Z treningiem zetknął się w 16 roku życia. Rozpoczynał od ćwiczeń lekkimi ciężarkami. Równocześnie uprawiał pływanie i gry sportowe. Między 16 a 18 rokiem życia dzięki wszechstronnym ćwiczeniom zyskał na wadze prawie 25 kg. ( dieta bez żadnych „prochów”!). To całkowicie zmieniło jego wygląd. Zaczął marzyć, że zostanie wielkim siłaczem. Trenował z ogromnym zapałem po 3-4 godziny dziennie! I to był wielki błąd.


Osiemnastoletni wyrostek przetrenował się. Doszedł wprawdzie do świetnych wyników, zwyciężając w kilku zawodach kulturystycznych dla juniorów, ale niebawem musiał na pół roku przerwać trening. Wówczas było groźnie, bo miał zawroty głowy i nadmierne ciśnienie krwi. W tym czasie mógł wykonywać tylko lekkie ćwiczenia w terenowe, dużo przebywał na świeźym powietrzu i zwracał uwagę na właściwe odżywianie się.

Gdy pozbył się nadciśnienia, przystąpił do regularnego treningu, ale już znacznie mniej intensywnego niż przedtem.
Unikał forsownego i męczącego wyciskania wszelkich ciężarów, przy których musiałby wstrzymywać oddech, wiele natomiast stosował ruchów zamachowych. Tylko od czasu do czasu ćwiczył z maksymalnym obciążeniem. Próbował zresztą metod treningowych, które doprowadziły go do wielkich wyników, wspaniałej budowy i olbrzymiej sprawności. Dość powiedzieć, że w bojach ciężarowców, choć ich nigdy specjalnie nie ćwiczył osiągnął: 135 kg w wyciskaniu stojąc, 125 kg - rwaniu, 160 w podrzucie. W leżeniu wyciskał sztangę wagi 175 kg, a przysiad wykonywał z obciążeniem 230 kg. Wyniki te mówią same za siebie.

Mięśnie Abbendy nie były tylko na pokaż. I w konkursach pokazywania mięśni, w latach 1959 - 1961 startując w mistrzostwach federacji londyńskiej (NABBA) uplasował się w pierwszej piątce. W 1962 roku wywalczył pierwsze miejsce. Był zbudowanym b. estetycznie, zresztą proszę zobaczyć na zdjęciu.
Opracowanie artykułu Stanisława Zakrzewskiego z 1963 r.
Ignacy, 21 listopada 2009 r.
Rej.345./Sylwetki - 28/2011.05.08/
Ostatnia aktualizacja: 2011.05.19. Godz. 09:19


Nie należy rozpoczynać treningu siłowego pod wpływem środków dopingujących i odurzających. Przed wykonywaniem opisanych tutaj metod treningowych i ćwiczeń należy się skonsultować z lekarzem. Autorzy i właściciel strony JWIP.PL nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za skutki działań wynikających bezpośrednio lub pośrednio z wykorzystania informacji zawartych na tej stronie.
Ostatnie Artykuły
Przemysław Kwiatk...
Stawiałem na wsze...
Cytryna na zdrowi...
Z Antonim Kołecki...
Z Antonim Kołeck...
Flesz
Urodziny Mirka Lulińskiego.
Urodziny Mirka Lulińskiego.
GOŚCIE
Na forum
Tylko aktywnych zapraszamy na forum
oraz
do PionierówJeżeli na tej stronie widzisz błąd, napisz do nas.

Jan Włodarek | Historia | Sylwetki | Wywiady | Porady | Trening | Dietetyka | Medycyna | Wspomaganie | Sterydy | Ośrodki | RÓŻNE