Strona Główna

Nasz program

O nas

Forum

Galeria zdjęć

PIONIERZY

Kontakt
Artykuły:
Jan Włodarek
Historia
Sylwetki
Wywiady
Porady
Trening
Dietetyka
Medycyna
Wspomaganie
Sterydy
Ośrodki
RÓŻNE
Statystyka
Odwiedziło nas:
6453752
osób.
Oni są z nami:
Przybył do nas Maciej Szymański. Autor: Jan Włodarek

(Na zdjęciu: Maciek Szymański)

Z wielką przyjemnością informujemy, że nowym członkiem Zespołu JWIP.PL jest Maciej Szymański z Kalifornii, z USA.

Maciek Szymański to jeden z wielu, którzy w latach 60-tych kulturystykę zaczęli ćwiczyć po zetknięciu się z czasopismem „Sport dla Wszystkich”, zawierającym artykuły o nowym siłowym sporcie dla każdego. Zafascynowały i wciągnęły go ćwiczenia prezentowane przez Stanisława Zakrzewskiego redaktora naczelnego – Twórcę Polskiej Kulturystyki.


W 1967 roku - miał wówczas 19 lat -, kierując się radami Redaktora wraz z kolegami z warszawskiego Żoliborza wykonali chałupniczym sposobem sztangę oraz sztangielki i zaczęli systematycznie ćwiczyć w pomieszczeniu piwnicznym. Po dwóch latach, gdy Maciej rozbudował swoje mięśnie i zyskał i sporą siłę, z treningami przeniósł się do warszawskiej „Błyskawicy”. Tam pod okiem instruktorów poczynił rewelacyjne postępy w wyciskaniu sztangi leżąc. Ważąc 64 kg wycisnął sztangę wagi 147,5 kg. Był to doskonały wynik i zapowiedź, że Maciej zostanie mistrzem w tej konkurencji. Wybrał jednak naukę w Państwowej Szkole Technicznej w Warszawie na wydziale automatyki, a później pracę w Instytucie Lotnictwa. Nie zrezygnował z ćwiczeń, ale one miały już tylko charakter rekreacyjny.

W 1981 roku wraz z rodziną wyjechał do USA, zamieszkał w Kalifornii tuż przy sławnej plaży dla kulturystów. Wkrótce podjął studnia na Uniwersytecie Kalifornijskim; jednocześnie pracował w dużym zakładzie energetycznym jako inżynier elektronik - mechanik. Uważany jest za wysokiej klasy specjalistę, ma kilkadziesiąt patentów racjonalizatorskich w zakresie elektroniki i mechaniki przemysłowej.

Od lat interesuje się życiem w Polsce bacznie śledząc m.in. to, co dzieje się w naszej kulturystyce. Utrzymuje ścisłe kontakty z kolegami - kulturystami z młodości: Jerzym Pachockim, Jerzym Kubickim, Markiem Komorkiem oraz piszącym te słowa. Wymienia z nimi ciekawe poglądy i spostrzeżenia dotyczące codziennego życia, nawiązując lub porównując je do praw i zasad socjologii, ekonomii, historii itp.
Kulturystykę ćwiczy tylko w domu dla siebie, czyli ćwiczenia i intensywność ich wykonywania ustala odpowiednio do swojej aktualnej wydolności fizycznej.

Jan Włodarek, czerwiec 2011 r.
Rej.371./ Pionierzy – 23/ 2011.06.10/ JWIP.PL
Aktualizacja: 2011.07.07. Godz.10:59
Nie należy rozpoczynać treningu siłowego pod wpływem środków dopingujących i odurzających. Przed wykonywaniem opisanych tutaj metod treningowych i ćwiczeń należy się skonsultować z lekarzem. Autorzy i właściciel strony JWIP.PL nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za skutki działań wynikających bezpośrednio lub pośrednio z wykorzystania informacji zawartych na tej stronie.
Ostatnie Artykuły
Wszystkich Święty...
Aby poprawić jako...
Swięto Niepodległ...
Pożegnanie warsza...
Kapusta zalecana ...
Flesz
Rytis Maijauskas 1965 r.
Rytis Maijauskas 1965 r.
JAK TO BYŁO KIEDYŚ...
Na forum
Tylko aktywnych zapraszamy na forum
oraz
do PionierówJeżeli na tej stronie widzisz błąd, napisz do nas.

Jan Włodarek | Historia | Sylwetki | Wywiady | Porady | Trening | Dietetyka | Medycyna | Wspomaganie | Sterydy | Ośrodki | RÓŻNE