Strona Główna

Nasz program

O nas

Forum

Galeria zdjęć

PIONIERZY

Kontakt
Artykuły:
Jan Włodarek
Historia
Sylwetki
Wywiady
Porady
Trening
Dietetyka
Medycyna
Wspomaganie
Sterydy
Ośrodki
RÓŻNE
Statystyka
Odwiedziło nas:
10190907
osób.
Oni są z nami:
Daniel Pasternak -fenomen! Autor: Jan Włodarek


(Na zdjęciu: Daniel Pasternak, zdjęcie zrobione w marcu tego roku).

75 –cio letni Daniel Pasternak – pionier łotewskiej, polskiej i szwedzkiej kulturystyki, na tle hinduskiej świątyni Jaipur prezentuje swoje bicepsy.
Niebywale, jak jego ramiona są ładnie ukształtowane, a sylwetka Daniela wręcz poraża nie tylko jego rówieśników, stroniących od sportu. Niedowierzają, że w wieku 75 lat można być tak atletycznie zbudowanym.


Młody czytelnik pewnie „zwęszy i z przekonaniem powie”, że taki imponujący WYGLĄD to skutek wspomagania z anglojęzycznej puszki. Nic z tego, nastolatkowie, bo Daniel jest typowo szwedzko ekologiczny atleta. Nawet na „strawę” reklamowaną w kolorowych czasopismach dla kulturystów nie spojrzy. Je to, co żona od 38 lat mu przygotuje ze szwedzkich naturalnych wiejskich produktów. Nieraz posmakuje dobre wędliny, najlepiej lubi z Polski, krakowską, a do tego nabiał oraz warzywa z pola.

Daniel nie tylko wygląda atletycznie, ale jest bardzo silny. W ubiegłym roku został mistrzem Szwecji w wyciskaniu sztangi leżąc w kat. weteranów, a na początku tego roku wycisnął leżąc 140 kg! Waży tylko 89 kg przy wzroście 179 cm.

Daniel ostatnio przez miesiąc trenował w centrum Nowego Jorku w Gim-klubie, wzbudzając swoim wyglądem i sprawnością fizyczną wielkie niedowierzanie i zdumienie wśród ćwiczących. „Dziadek” Daniel okazał się lepszy nawet od młodszych od siebie o 50 lat ! Dla Amerykanów to niebywałe!

Jego recepta na taki imponujący wygląd i wynik siłowy, to ćwiczyć systematycznie, ale z głową; unikać wszelkich farmaceutycznych wspomagaczy. Ćwiczy tak od 1964 roku 3 razy w tygodniu po 2 godziny. Jest optymistycznym przykładem, że kulturystyka odpowiednio „dawkowana” jest przyjazna dla ćwiczącego i to bez względu na wiek. Danielowi, jak widać służy, innym pionierom kulturystyki również.
Jan Włodarek, czerwiec 2011
Rej.367/Pionierzy -22/2011. 06.06/ JWIP.PL
Aktualizacja:2011.07.07. Godz. 11:02Nie należy rozpoczynać treningu siłowego pod wpływem środków dopingujących i odurzających. Przed wykonywaniem opisanych tutaj metod treningowych i ćwiczeń należy się skonsultować z lekarzem. Autorzy i właściciel strony JWIP.PL nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za skutki działań wynikających bezpośrednio lub pośrednio z wykorzystania informacji zawartych na tej stronie.
Ostatnie Artykuły
Skutki koronawiru...
Święta Wielkiej ...
Zmarł nasz Przyja...
Wspomnienie... Pa...
Rak jądra choroba...
Flesz
Syberyjska tajga, 1969
Syberyjska tajga, 1969
Stanisław Zakrzewski (1907 - 1972)
Na forum
Tylko aktywnych zapraszamy na forum
oraz
do PionierówJeżeli na tej stronie widzisz błąd, napisz do nas.

Jan Włodarek | Historia | Sylwetki | Wywiady | Porady | Trening | Dietetyka | Medycyna | Wspomaganie | Sterydy | Ośrodki | RÓŻNE