Strona Główna

Nasz program

O nas

Forum

Galeria zdjęć

PIONIERZY

Kontakt
Artykuły:
Jan Włodarek
Historia
Sylwetki
Wywiady
Porady
Trening
Dietetyka
Medycyna
Wspomaganie
Sterydy
Ośrodki
RÓŻNE
Statystyka
Odwiedziło nas:
7950494
osób.
Oni są z nami:
Kulturystyka? Aut. Mieczysław Banaszyński

Artyści o kulturystyce

- Kulturystyka jest w sporcie tym samym - odpowiada z czarującym uśmiechem Eleonora Vesco (balerina Opery Berlińskiej - przyp. red.), czym Brigid Bardot jest w filmie. Czymś niezwykle nowym, współczesnym, mającym zwolenników i antagonistów, ale frapującym i przez mężczyznę pożądanym.


- Nieprawda nie tylko przez mężczyznę - śmieje się głośno Hans von Kusserow (tancerz Opery Berlińskiej). Kobiety coraz śmielej odbierają im monopol w kulturystyce. Przypadkowo znam codzienne ćwiczenia platynowej Jayne Mansfield. Jeszcze zanim poznała obecnego męża. Mickey’a Hargitaya - Mr Uniwersum ćwiczyła w studio kulturystycznym, jako jedna z nielicznych kobiet. Jej ulubione ćwiczenia to te, które zapobiegają tuszy, wysmuklają nogi i powiększają klatkę piersiową. Oto jedno z jej ćwiczeń:
Położyć się na plecach, zarzucić sznur na obie stopy i, trzymając oba końce w dłoniach, unieść wysoko nogi proste w kolanach i o wyprężonym podbiciu.

- Kulturystyka jest dziedziną stosunkowo młodą. Ma przed sobą wspaniałą przyszłość, bo trudno uwierzyć, by ktokolwiek nie pragnął być pięknie zbudowanym!

W Berlinie dużą popularnością cieszy się niejaki Peter Hanst - Kopp.
Wygląda na LAT CZTERDZIEŚCI, a ma ich OSIEMDZIESIĄT TRZY. Codziennie jest w wodzie - bez względu na porę roku. Z kulturystyką jest za pan brat. Przepowiadają mu, że umrze na basenie albo sali ćwiczeń. On tymczasem śmieje się z tych obaw.
Kpiarz czy ryzykant? Ani jedno, ani drugie. Po prostu nie chce przeżywać starości jak inni.

JWIP.PL. Przedstawiony fragment rozmowy z artystami opery Berlińskiej jest zaczerpnięty z obszernego artykułu Mieczysława Banaszyńskiego pt.„Kulturystyka ma wspaniałą przyszłość”, z w 1962 r. Ukazał się w dwutygodniku „Sport dla Wszystkich”. Tego tytułu proszę nie utożsamiać z obecnie wydawanym kolorowym miesięcznikiem dla kulturystów o tytule „;Kif sport dla wszystkich”. Przygotował: Ignacy, 8 lutego 2009 r.

Rej.393/Różne -50/2011.07.26/ JWIP.PL
Ostatnia aktualizacja:2011.08.22. Godz. 22:28.
Nie należy rozpoczynać treningu siłowego pod wpływem środków dopingujących i odurzających. Przed wykonywaniem opisanych tutaj metod treningowych i ćwiczeń należy się skonsultować z lekarzem. Autorzy i właściciel strony JWIP.PL nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za skutki działań wynikających bezpośrednio lub pośrednio z wykorzystania informacji zawartych na tej stronie.
Ostatnie Artykuły
Zmarł nasz Przyja...
Wspomnienie... Pa...
Rak jądra choroba...
Wszystkich Święty...
Aby poprawić jako...
Flesz
Ben Weider, 1984
Ben Weider, 1984
Stanisław Zakrzewski (1907 - 1972)
Na forum
Tylko aktywnych zapraszamy na forum
oraz
do PionierówJeżeli na tej stronie widzisz błąd, napisz do nas.

Jan Włodarek | Historia | Sylwetki | Wywiady | Porady | Trening | Dietetyka | Medycyna | Wspomaganie | Sterydy | Ośrodki | RÓŻNE