Strona Główna

Nasz program

O nas

Forum

Galeria zdjęć

PIONIERZY

Kontakt
Artykuły:
Jan Włodarek
Historia
Sylwetki
Wywiady
Porady
Trening
Dietetyka
Medycyna
Wspomaganie
Sterydy
Ośrodki
RÓŻNE
Statystyka
Odwiedziło nas:
7519218
osób.
Oni są z nami:
Kulturystyka? Aut. Mieczysław Banaszyński

Artyści o kulturystyce

- Kulturystyka jest w sporcie tym samym - odpowiada z czarującym uśmiechem Eleonora Vesco (balerina Opery Berlińskiej - przyp. red.), czym Brigid Bardot jest w filmie. Czymś niezwykle nowym, współczesnym, mającym zwolenników i antagonistów, ale frapującym i przez mężczyznę pożądanym.


- Nieprawda nie tylko przez mężczyznę - śmieje się głośno Hans von Kusserow (tancerz Opery Berlińskiej). Kobiety coraz śmielej odbierają im monopol w kulturystyce. Przypadkowo znam codzienne ćwiczenia platynowej Jayne Mansfield. Jeszcze zanim poznała obecnego męża. Mickey’a Hargitaya - Mr Uniwersum ćwiczyła w studio kulturystycznym, jako jedna z nielicznych kobiet. Jej ulubione ćwiczenia to te, które zapobiegają tuszy, wysmuklają nogi i powiększają klatkę piersiową. Oto jedno z jej ćwiczeń:
Położyć się na plecach, zarzucić sznur na obie stopy i, trzymając oba końce w dłoniach, unieść wysoko nogi proste w kolanach i o wyprężonym podbiciu.

- Kulturystyka jest dziedziną stosunkowo młodą. Ma przed sobą wspaniałą przyszłość, bo trudno uwierzyć, by ktokolwiek nie pragnął być pięknie zbudowanym!

W Berlinie dużą popularnością cieszy się niejaki Peter Hanst - Kopp.
Wygląda na LAT CZTERDZIEŚCI, a ma ich OSIEMDZIESIĄT TRZY. Codziennie jest w wodzie - bez względu na porę roku. Z kulturystyką jest za pan brat. Przepowiadają mu, że umrze na basenie albo sali ćwiczeń. On tymczasem śmieje się z tych obaw.
Kpiarz czy ryzykant? Ani jedno, ani drugie. Po prostu nie chce przeżywać starości jak inni.

JWIP.PL. Przedstawiony fragment rozmowy z artystami opery Berlińskiej jest zaczerpnięty z obszernego artykułu Mieczysława Banaszyńskiego pt.„Kulturystyka ma wspaniałą przyszłość”, z w 1962 r. Ukazał się w dwutygodniku „Sport dla Wszystkich”. Tego tytułu proszę nie utożsamiać z obecnie wydawanym kolorowym miesięcznikiem dla kulturystów o tytule „;Kif sport dla wszystkich”. Przygotował: Ignacy, 8 lutego 2009 r.

Rej.393/Różne -50/2011.07.26/ JWIP.PL
Ostatnia aktualizacja:2011.08.22. Godz. 22:28.
Nie należy rozpoczynać treningu siłowego pod wpływem środków dopingujących i odurzających. Przed wykonywaniem opisanych tutaj metod treningowych i ćwiczeń należy się skonsultować z lekarzem. Autorzy i właściciel strony JWIP.PL nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za skutki działań wynikających bezpośrednio lub pośrednio z wykorzystania informacji zawartych na tej stronie.
Ostatnie Artykuły
Zmarł nasz Przyja...
Wspomnienie... Pa...
Rak jądra choroba...
Wszystkich Święty...
Aby poprawić jako...
Flesz
Mecz juniorów, 1973 r.
Mecz juniorów, 1973 r.
w toku modyfikacji. TKKF "BŁYSKAWICA" DO POŁOWY LAT 70.
Na forum
Tylko aktywnych zapraszamy na forum
oraz
do PionierówJeżeli na tej stronie widzisz błąd, napisz do nas.

Jan Włodarek | Historia | Sylwetki | Wywiady | Porady | Trening | Dietetyka | Medycyna | Wspomaganie | Sterydy | Ośrodki | RÓŻNE