Strona Główna

Nasz program

O nas

Forum

Galeria zdjęć

PIONIERZY

Kontakt
Artykuły:
Jan Włodarek
Historia
Sylwetki
Wywiady
Porady
Trening
Dietetyka
Medycyna
Wspomaganie
Sterydy
Ośrodki
RÓŻNE
Statystyka
Odwiedziło nas:
6841700
osób.
Oni są z nami:
Bezprzyrządowe ćwiczenia. Aut. Stefan Polis

(Na zdjęciu F. Zane - kulturysta wszechczasów, fot. z „Sport”,1982 r.).

Idealną drogą do rozpoczęcia uprawiania kulturystyki są ćwiczenia bezprzyrządowe.
Kładą one solidne podwaliny (podstawy) do dalszych treningów kulturystycznych. Dużą ich zaletą jest to, że nie wymagają kosztownego klubowego wyposażenia, gdyż można wykorzystać do nich meble oraz ciężar własnego ciała. Ponadto ćwiczenia te pozwalają zdobyć lepszą kondycję, wzmacniają mięśnie i układ krążenia oraz gwarantują dobre samopoczucie.
Progresywne, bezprzyrządowe ćwiczenia włączają do swojego treningu najlepiej zbudowani kulturyści na świecie wykonując je przed rozpoczęciem treningu z ciężarami albo gdy podróżują i nie mogą dostać się do klubu. Ćwiczenia te pomagają budować kształt mięśni, dają rzeźbę i tworzą rodzaj mięśni, które dają ciału wygląd jak rzeźba greckiego boga.


Po raz pierwszy ćwiczenia te dadzą odczucie "napompowania" w mięśniach. Występuje ono wtedy gdy np. wykonujemy dużą liczbę pompek. To uczucie nazywane "napompowaniem" (nabiciem) powinno być stosowane dla rozwoju mięśni.
Ćwiczenia bezprzyrządowe w wielu przypadkach są odpowiednikiem ćwiczeń wykonywanych ze sprzętem i dają podobny efekt. Np. pompki są odpowiednikiem wyciskania sztangi leżąc, wykonywanie pompek na rękach, odpowiada wyciskaniu sztangi zza karku. Jeżeli położymy drążek między dwoma krzesłami w poprzek i podciągniemy się z (prostym ciałem) efekt będzie podobny jak przy wiosłowaniu sztangą w opadzie do przodu.

Ćwiczenia te mogą być wykonywane w domu bez drogiego sprzętu. Program taki powinniśmy wykonywać od 2 do 6 miesięcy, w zależności od początkowego stanu fizycznego oraz tempa rozwoju.
Po tym czasie można rozpocząć trening w siłowni (klubie).
Autor: Stefan Polis trener kulturystyki

Koniecznie przeczytaj artykuł o ćwiczeniach bezprzyrządowych pt. ”Ze słabego siłaczem” aut. Stanisław Zakrzewski, Szukaj go w dziale „Sylwetki”. O ćwiczeniach bezprzyrządowych jest również na Forum ( dział „Alas ćwiczeń”).
Rej.414/Porady- 56/2911.09.17/JWIP.PL
Aktualizacja: 2011.09.30. Godz. 09:12


Nie należy rozpoczynać treningu siłowego pod wpływem środków dopingujących i odurzających. Przed wykonywaniem opisanych tutaj metod treningowych i ćwiczeń należy się skonsultować z lekarzem. Autorzy i właściciel strony JWIP.PL nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za skutki działań wynikających bezpośrednio lub pośrednio z wykorzystania informacji zawartych na tej stronie.
Ostatnie Artykuły
Wszystkich Święty...
Aby poprawić jako...
Swięto Niepodległ...
Pożegnanie warsza...
Kapusta zalecana ...
Flesz
W Lęborku na MP-1979
W Lęborku na MP-1979
SPOTKANIA
Na forum
Tylko aktywnych zapraszamy na forum
oraz
do PionierówJeżeli na tej stronie widzisz błąd, napisz do nas.

Jan Włodarek | Historia | Sylwetki | Wywiady | Porady | Trening | Dietetyka | Medycyna | Wspomaganie | Sterydy | Ośrodki | RÓŻNE