Strona Główna

Nasz program

O nas

Forum

Galeria zdjęć

PIONIERZY

Kontakt
Artykuły:
Jan Włodarek
Historia
Sylwetki
Wywiady
Porady
Trening
Dietetyka
Medycyna
Wspomaganie
Sterydy
Ośrodki
RÓŻNE
Statystyka
Odwiedziło nas:
10190857
osób.
Oni są z nami:
Daniel Pasternak tryumfuje! Autor: Jan włodarek

Na zdjęciu: Daniel Pasternak i Holmberg Per , z medalami. Październik 2011. Fot. z arch. D.P.).

Daniel (75 l.) trzyma formę. Do rywalizacji w Drużynowych Mistrzostwach Okręgu Sztokholm w wyciskaniu sztangi leżąc, które odbyły się 8 października, przystąpił bez szczególnego przygotowywania, z „marszu”. Tak jak na treningu płynnie wycisnął ciężar 122, 5 kg.
Ten wynik w kategorii weteranów 93 kg był najlepszy, dał mu zwycięstwo i następny złoty medal do kolekcji.
Kolega Daniela - Holmberg Per ( 61 l.) – również pasjonata i amator ćwiczeń siłowych - wygrał kategorię 105 kg, wyciskając 120 kg.


Najlepszy wynik zawodów – 212,5 kg uzyskał Robert Dawidowicz (39 l.), pochodzący z Polski i dobrze mówiący w ojczystym jeżyku. Jego śladem podąża 17 – letni syn Marek, który przysiada z ciężarem 185 kg! Ojciec waży 90 kg, zaś syn tylko 74 kg. Obaj mogą być kandydatami na mistrzów Skandynawii w swoich kategoriach.
W zawodach startowało 57 mężczyzn i 7 kobiet.

- Te zawody były sprawnie zorganizowane, a uzyskane wyniki, szczególnie w kategorii seniorów, były na mistrzowskim poziomie. Nie stwierdzono przypadku stosowania zabronionych środków dopingujących. W skandynawskim sporcie środki wspomagające typu „koks” traktowane są jako narkotyki, czyli ich spożywanie podlega karze wysokiej grzywny lub kończy się więzieniem.

Kilka dni po zawodach byłem w swojej siłowni i dla sprawdzenia się ponownie zmierzyłem się z ciężarem 127,5 kg. Koledzy obserwujący moją próbę jednogłośnie orzekli, że „bój zaliczyłem”. Wniosek z tego jest taki, że na zawodach muszę bardziej się koncentrować – mówi Daniel Pasternak.

Trudno uwierzyć, ze Daniel w wieku 75 lat z wielkim zaangażowaniem podchodzi do ćwiczeń siłowych. Jest okazem zdrowia i bardzo sprawny fizycznie, a w wyciskaniu sztangi jest mistrzem Szwecji w kat. weteranów powyżej 60 lat.
Każdy może cieszyć się ze swojego stanu zdrowia i ogólnej sprawności ciała i to bez względu na wiek. Wystarczy tylko tak jak Daniel systematycznie ćwiczyć. Przy tym unikać wspomagania organizmu wszelkimi odżywkami i suplementami nie tylko z apteki, szczególnie anabolikami.
Aut. Jan Włodarek, październik 2011 r.
Rej.429 /Pionierzy - 28 /2011.10.16/JWIP.PL
Ostatnia aktualizacja: 2011.10.28. Godz. 18:32


Nie należy rozpoczynać treningu siłowego pod wpływem środków dopingujących i odurzających. Przed wykonywaniem opisanych tutaj metod treningowych i ćwiczeń należy się skonsultować z lekarzem. Autorzy i właściciel strony JWIP.PL nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za skutki działań wynikających bezpośrednio lub pośrednio z wykorzystania informacji zawartych na tej stronie.
Ostatnie Artykuły
Skutki koronawiru...
Święta Wielkiej ...
Zmarł nasz Przyja...
Wspomnienie... Pa...
Rak jądra choroba...
Flesz
Mistrzowie z Estonii (2007 r.)
Mistrzowie z Estonii (2007 r.)
SPOTKANIA
Na forum
Tylko aktywnych zapraszamy na forum
oraz
do PionierówJeżeli na tej stronie widzisz błąd, napisz do nas.

Jan Włodarek | Historia | Sylwetki | Wywiady | Porady | Trening | Dietetyka | Medycyna | Wspomaganie | Sterydy | Ośrodki | RÓŻNE