Strona Główna

Nasz program

O nas

Forum

Galeria zdjęć

PIONIERZY

Kontakt
Artykuły:
Jan Włodarek
Historia
Sylwetki
Wywiady
Porady
Trening
Dietetyka
Medycyna
Wspomaganie
Sterydy
Ośrodki
RÓŻNE
Statystyka
Odwiedziło nas:
7928840
osób.
Oni są z nami:
17 listopada 2005 r. odszedł Marek Perepeczko. Aut. J.Włodarek

Na zdjeciu, Marek Perepeczko na basenie "Legii", 1963 r., fot. Jan Rozmarynowski.

Już sześć lat Marek Perepeczko trenuje w Niebieskiej Siłowni Wieczności. Serce nie wytrzymało, odszedł od nas nagle znakomity aktor, człowiek, który zapisał piękną kartę w swoim życiu aktorskim i w ćwiczeniach kulturystycznych. Znakomite warunki fizyczne, bogate i wrażliwe wnętrze, perfekcyjne opanowanie sztuki aktorskiej postawiły go w rzędzie najwybitniejszych polskich aktorów. Grał wszystko od komedii do historycznego dramatu.

Wszechstronne przygotowanie sportowe, w tym intensywne ćwiczenia siłowe ukształtowały jego sylwetkę przypominającą postacie tytanów o urodzie amantów grających w filmach mitologicznych.

W środowisku kulturystów był postacią niezwykłą, szanowaną i podziwianą. Jego piękna sylwetka prezentowaną w wielu filmach , przyczyniała się do popularyzacji ćwiczeń siłowych.


W styczniu 2004 roku w artykule pt. „ Silne i sprawne mięsnie mądra głowa”, napisałem: - Chcę kilka zdań poświęcić Markowi Perepeczce. Otóż ten popularny aktor i znany dyrektor teatru w Częstochowie ostatnio w Płocku, w młodości był szczupłym i chorowitym chłopcem. To ojciec zachęcił go do uprawiania wioślarstwa. Z czasem zainteresował się bieganiem i koszykówkę, szybko nabierał – ogólnie mówiąc – tężyzny fizycznej. Był nawet w kadrze juniorów Legii i narodowej. Później były studia w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej i wtedy rozpoczęła się długoletnia przygoda z kulturystyką, przeplataną judo i podnoszenia ciężarów.

Przystojny o znakomitych warunkach fizycznych (190 cm wzrostu, 90 kg waga ciała) był aktorem lubianym i rozchwytywanym. Grał w wielu filmach: „Janosik”, „Gniewko syn rybaka”, „Wilcze echa”, „Pamiętnik znaleziony w Saragossie”, „ Pan Wołodyjowski”, „Potop”, występował też na scenach takich warszawskich teatrów jak „Klasyczny” i „Komedia”, występując w głównych rolach. Na początku lat osiemdziesiątych będąc u szczytu powodzenia wyjechał do Australii. Jednak długoletni pobyt tam nie „daje mu satysfakcji. Wrócił do kraju i do swojego zawodu, objął też posadę dyrektora teatru w Częstochowie. Występując gościnie w warszawskim teatrze „Komedia” stworzył kreację, w sztuce „Cyrano de Bergerac”. Znowu udany występ w filmie. „Sara”, aktualnie w telewizyjnym serialu „13 – posterunek”. Sukcesów było wiele…”

Uprawianie kulturystyki uważa - nadal jako odskocznie, dla higieny psychicznej i fizycznej. Jego pasją od kilkunastu lat była jazda na rowerze i codzienne bieganie po kilka kilometrów. Po kilkunastu latach przerwy w treningach (mocno przybrał na wadze), Pan Marek przygotowuje się do powrotu do ćwiczeń siłowych. Kupił sobie sztangę, sztangielki i masywną ławeczkę, obiecuje, że jeszcze w tym roku zrobi użytek z tego sprzętu.

Miałem szczęście trenować z nim kulturystykę w latach 60 – tych, a w późniejszych wiele razy rozmawiać. Ostatnie spotkałem Marka na początku listopada 2005 roku, dał mi czasopismo, ze swoim wywiadem pt. „Chciałbym poprowadzić ośrodek rekreacyjny” i jak zawsze na zakończenie powiedział: - zabieram się za ćwiczenia. Nie zdążył!

Pamiętajmy o Marku!

Autor: Jan Włodarek,
listopad 2011 r.
Rej.452/ Pionierzy - 30/2011.11.17/ JWIP.PL
Aktualizacja:2011.11.25. Godz.09:36


Nie należy rozpoczynać treningu siłowego pod wpływem środków dopingujących i odurzających. Przed wykonywaniem opisanych tutaj metod treningowych i ćwiczeń należy się skonsultować z lekarzem. Autorzy i właściciel strony JWIP.PL nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za skutki działań wynikających bezpośrednio lub pośrednio z wykorzystania informacji zawartych na tej stronie.
Ostatnie Artykuły
Zmarł nasz Przyja...
Wspomnienie... Pa...
Rak jądra choroba...
Wszystkich Święty...
Aby poprawić jako...
Flesz
Alfred Chodakowski (2005 r.)
Alfred Chodakowski (2005 r.)
SYLWETKI
Na forum
Tylko aktywnych zapraszamy na forum
oraz
do PionierówJeżeli na tej stronie widzisz błąd, napisz do nas.

Jan Włodarek | Historia | Sylwetki | Wywiady | Porady | Trening | Dietetyka | Medycyna | Wspomaganie | Sterydy | Ośrodki | RÓŻNE