Strona Główna

Nasz program

O nas

Forum

Galeria zdjęć

PIONIERZY

Kontakt
Artykuły:
Jan Włodarek
Historia
Sylwetki
Wywiady
Porady
Trening
Dietetyka
Medycyna
Wspomaganie
Sterydy
Ośrodki
RÓŻNE
Statystyka
Odwiedziło nas:
10136196
osób.
Oni są z nami:
Davies prezentuje swój program treningowy

Na zdjęciu: Davies – człowiek z gór

V EDYCJA PREZENTACJI PROGRAMÓW TRENINGOWYCH 2011 r.

Prezentacja Daviesa na Forum JWIP.PL odbywa w ramach V Edycji programów treningowych, trwa od 17 do 29 listopada b.r. Recenzentem jest Stanisław Ptaszyński „Taszek” - były rep. Polski w kulturystyce i bardzo doświadczony instruktor, zamieszkały w USA. W dniu 30 listopada przedstawi swoją ocenę. ( Pod koniec listopada na JWIP.PL ukarzę się obszerny wywiad ze Staszkiem).

Davies kulturystykę uprawia od 2004 roku (z przerwami). Wczśniej trenował lekkoatletykę. Obecnie biega rekreacyjnie. Wiek 30 lat. Ma znakomite warunki fizyczne: wzrost 192 cm, waga 97 kg.
Jest entuzjastą ćwiczeń kulturystycznych i wędrówek górskich.


Davies przedstawił nam swój dobrze przemyślany oryginalny program treningowy. Jest on wynikiem jego doświadczenia i wiedzy zaczerpniętej z zagranicznych publikacji z zakresu klasycznej metodyki treningu siłowego.
Na przykład w jego zmiennym cyklu treningowym w jednym dniu na tzw. górę wykonywał: Floor Press 50-80-90-95 (10-10-10-10) / Wyciskanie sztangi kąt 45 st. 9-9-8 (55 kg) / Pompki na poręczach 0-10-15 kg (8-8-8 ) / Arnoldki 3x9-10 (17 kg) / Super serie / Face pull 3x10 / Drag curl 4x10 / Unoszenie sztangi na modlitewniku (90 st) 3x10.

Na temat masy mięśniowej, którą większość kulturystów uznaje za najważniejszy cel swoich treningów Davies napisał: - „…obwody szczególnie nie urosły, ale i cel nie był taki, bardziej zachowanie stanu obecnego z tendencją do nieznacznej poprawy. I to zostało osiągnięte! Duża masa mięśniowa nie jest mi do niczego potrzebna, wręcz przeszkadza. Chodzę sporo po górach, a dodatkowe kilogramy przy wchodzeniu, a jeszcze bardziej przy schodzeniu ze szczytów dają mocno "popalić" m.in. kolanom czy kręgosłupowi. I tak wspomagam się kilkami trekingowymi, aby ograniczyć obciążenie stawów”.

Odniósł się również do diety: -„… staram się nie przesadzać z węglowodanami, kaszami, chlebem itp. produktami zbożowymi. Sporo warzyw, owoców, chude mięso, orzechy, ryby, mleko, sery- preferuje większy nacisk na dobre źródła białka, ostatni zwiększyłem sporo spożycie ryb morskich (mam nadzieje, że to te złowione na pełnym morzu a nie hodowlane”.

Zapowiada się ciekawa i ożywiona dyskusja o tym programie treningowym!
Do udziału w dyskusji na Forum JWIP.PL, zapraszamy również gości, ale tylko tych, którzy po zarejestrowaniu się wypełnią całkowicie anonimową ankietę. Biernym oglądaczom forów odradzamy rejestrowania się, na JWIP.PL
Admin JWIP.PL, 17.11..2011 r.
Rej.453/, trening- 57/ 2011.11.17
Aktualizacja: 2011.12.01. Godz.09:32


Nie należy rozpoczynać treningu siłowego pod wpływem środków dopingujących i odurzających. Przed wykonywaniem opisanych tutaj metod treningowych i ćwiczeń należy się skonsultować z lekarzem. Autorzy i właściciel strony JWIP.PL nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za skutki działań wynikających bezpośrednio lub pośrednio z wykorzystania informacji zawartych na tej stronie.
Ostatnie Artykuły
Skutki koronawiru...
Święta Wielkiej ...
Zmarł nasz Przyja...
Wspomnienie... Pa...
Rak jądra choroba...
Flesz
Jubileusz 40 lecia , 1971 r.
Jubileusz 40 lecia , 1971 r.
WITOLD MAJCHRZAK ( 1917 - 2009)
Na forum
Tylko aktywnych zapraszamy na forum
oraz
do PionierówJeżeli na tej stronie widzisz błąd, napisz do nas.

Jan Włodarek | Historia | Sylwetki | Wywiady | Porady | Trening | Dietetyka | Medycyna | Wspomaganie | Sterydy | Ośrodki | RÓŻNE