Strona Główna

Nasz program

O nas

Forum

Galeria zdjęć

PIONIERZY

Kontakt
Artykuły:
Jan Włodarek
Historia
Sylwetki
Wywiady
Porady
Trening
Dietetyka
Medycyna
Wspomaganie
Sterydy
Ośrodki
RÓŻNE
Statystyka
Odwiedziło nas:
7945974
osób.
Oni są z nami:
Telegram: sterydowa afera: Aut. PAP
Źródło: Gazeta. Wiadomości.PL , Onet. PL , PAP

08.12.2011 r. Warszawa (PAP) - 23 osoby powiązane z gangiem zajmującym się nielegalnym obrotem anabolikami zatrzymali policjanci w akcji przeprowadzonej w 10 województwach. Zabezpieczono miliony sztuk farmaceutyków o działaniu dopingującym; to największe dotąd uderzenie w "anabolikowe podziemie"..

Jak poinformował PAP rzecznik KGP Mariusz Sokołowski, "w sumie w akcji brało udział ponad 250 funkcjonariuszy". "To było największe do tej pory uderzenie w anabolikowe podziemie. Wśród zatrzymanych są osoby uprawiające w przeszłości jak i obecnie sporty siłowe, które uczestniczyły w zawodach krajowych oraz międzynarodowych i osiągnęły wysokie wyniki, w tym mistrzostwa i wicemistrzostwa świata" - powiedział Sokołowski. Dodał, że planowane są kolejne zatrzymania.

Jak dodał, policjanci zatrzymali 20 mężczyzn i trzy kobiety; wszystkie te osoby stanowiły trzon grupy, działającej zarówno w Polsce jak i poza jej granicami. Gang zajmował się nielegalnym obrotem preparatami farmaceutycznymi o działaniu dopingującym, wpływającym na wzrost masy mięśniowej oraz wydolność organizmu.

"W trakcie przeszukań mieszkań wynajmowanych przez członków grupy policjanci natrafili na pomieszczenie służące do paczkowania nielegalnych farmaceutyków oraz magazyny, w których znajdowały się bardzo duże ilości środków dopingujących. Zabezpieczyli też ok. 500 tys. zł w gotówce, luksusowe samochody - BMW, Mercedesa, Nissana i VW, - których wartość oszacowali na ok. 900 tys. zł., komputery, nośniki pamięci oraz telefony komórkowe" - dodał rzecznik KGP.

Jak poinformował PAP Marcin Daczko, rzecznik prasowy Izby Celnej w Gdyni, policja zajęła się sprawą anabolików po tym, jak funkcjonariusze pomorskiej służby celnej przekazali jej informacje o pojawieniu się licznych przesyłek zawierających duże ilości sterydów. "Od marca do końca listopada tego roku wykryto ponad 90 przesyłek pocztowych zawierających blisko 30 tysięcy sztuk sterydów anabolicznych wartych ponad 100 tys. zł" - powiedział Daczko.

Rzecznik dodał, że wszystkie przesyłki zatrzymane zostały w Oddziale Celnym Pocztowym w Pruszczu Gdańskim. "Przesyłki wysyłane były przez dwie osoby i adresowane do tych samych odbiorców na Pomorzu" - wyjaśnił Daczko.
Policja nawiązała w tej sprawie współpracę z Głównym Inspektorem Nadzoru Finansowego, dzięki której zamknięto konta bankowe należące do gangu. Znajdowało się na nich ok. 2,2 miliona złotych.

Według ustaleń prokuratury, grupa działała od 2007 r. do listopada 2011 r. w woj. małopolskim, pomorskim i w innych miejscach w Polsce. Charakteryzował ją brak określonego przywódcy, była zbudowana na kształt "spółdzielni". Kontakty między członkami grupy opierały się na zasadach analogicznych jak w legalnym obrocie gospodarczym, tj. na wzajemnej wymianie produktów i środków finansowych.Na poziomie detalicznym grupa wprowadzała produkty farmaceutyczne do obrotu na terenie Polski i poza jej granicami za pomocą stron internetowych lub też za pomocą kont założonych na internetowych portalach aukcyjnych. Oprócz tego członkowie prowadzili między sobą sprzedaż o charakterze hurtowym. Podejrzani stosowali przy tym mechanizmy służące zachowaniu anonimowości. Dotyczyło to np. witryn internetowych i domen, które wykupywane były na podstawione osoby, tzw. słupy. Analogicznie zakładane były skrytki pocztowe, rachunki bankowe oraz wynajmowane mieszkania spełniające rolę magazynów. Pieniądze za dostarczone środki wpływały na około sto kont utworzonych specjalnie w tym celu.

Za działalność w zorganizowanej grupie przestępczej kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności, za pranie brudnych pieniędzy - 8 lat.
Sprawę nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Krakowie.
(PAP).
Rej.463./Sterydy -31/ 2011.12.09./JWIP.PL


Nie należy rozpoczynać treningu siłowego pod wpływem środków dopingujących i odurzających. Przed wykonywaniem opisanych tutaj metod treningowych i ćwiczeń należy się skonsultować z lekarzem. Autorzy i właściciel strony JWIP.PL nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za skutki działań wynikających bezpośrednio lub pośrednio z wykorzystania informacji zawartych na tej stronie.
Ostatnie Artykuły
Zmarł nasz Przyja...
Wspomnienie... Pa...
Rak jądra choroba...
Wszystkich Święty...
Aby poprawić jako...
Flesz
Republika Południwej Afryki - Kapsztad
Republika Południwej Afryki - Kapsztad
DARIUSZ PACAK PODRÓŻE KSZTAŁCĄ
Na forum
Tylko aktywnych zapraszamy na forum
oraz
do PionierówJeżeli na tej stronie widzisz błąd, napisz do nas.

Jan Włodarek | Historia | Sylwetki | Wywiady | Porady | Trening | Dietetyka | Medycyna | Wspomaganie | Sterydy | Ośrodki | RÓŻNE