Strona Główna

Nasz program

O nas

Forum

Galeria zdjęć

PIONIERZY

Kontakt
Artykuły:
Jan Włodarek
Historia
Sylwetki
Wywiady
Porady
Trening
Dietetyka
Medycyna
Wspomaganie
Sterydy
Ośrodki
RÓŻNE
Statystyka
Odwiedziło nas:
7512337
osób.
Oni są z nami:
Sterydowy gang atletów. Aut. Ignacy Poniatowa

Kilka miesięcy temu Sylweriusz Ł., redaktor naczelny magazynu dla kulturystów grzmiał na cały kraj, że nasza kulturystyka jest czysta jak łza, a ujawniony jeden „koksownik”’, który na łamach Newsweeka - Polska opowiedział, iż anaboliki można bez trudu nabyć i nimi szprycować mięśnie - a takich jest wielu - wymyślili niewykształceni dziennikarze, jako sensacja dnia dla czytelników! Ulżył sobie, stwierdzając mądrze ze ten jeden bulwersujący przykład jest oderwany od rzeczywistości, bo on od wielu lat kulturysta i żadnego takiego „nawalonego anabolikami” nie widział. Prawdą jest, żę właśnie takich koksiarzy można było nie raz zobaczyć w siłowniach, w których on niby z dobrym wzrokiem nie był stanie dojrzeć.

Można się zastanowić, czy to dobre uzasadnienie do tego, aby w swoim kolorowym pisemku nazwać „nieukami” autorów artykułu o „koksiarzu”? Tym śladem podążył jego redakcyjny pracownik Maciej P., w spłodzonym przez siebie artykule rozwinął złote myśli naczelnego, nie dostrzegając zasadniczego problemu. Szkoda, że porwał się na temat, który go przerósł. (Zobacz artykuły: „Kulturystyka na zakręcie” i „ Zostać Arnoldem”, są w dziale „Sterydy”).

Teraz, kiedy to media doniosły o olbrzymiej aferze sterydowej, której bohaterami są również nasi mistrzowie kraju i świata w kulturystyce, zgrabnie wyszło, że to redaktor naczelny i jego pomocnik z poczytnego miesięcznika dla kulturystów, stali się sympatycznymi „Mułami” i chyba to właśnie ich można nazwać nieukami, gdyż wykazali się nieznajomością problemu „koksiarstwa” w naszej, kulturystyce. A może jednak tak nie jest, co jeszcze gorzej by o nich świadczyło.

W ostatnich dniach w TV i prasie ukazały się szokujące artykuły rzucające cień na całą krajową kulturystykę, przecież miliony sztuk sterydów - od 2007 roku - ktoś kupował, aby hodować swoje sztuczne mięśnie! (Zobacz informacje PAP).

Wczoraj na ten temat ukazała się informacja w gazecie „Fakt”, wydawanej w nakładzie ponad 800 tys. egzemplarzy. Można przeczytać: - „Wpadł gang atletów handlujących sterydami. To największe uderzenie policji w czarny rynek handlu anabolikami”. Akcją obięto 10 województw. We wtorek o godz. 6 rano funkcjonariusze weszli do kilkudziesięciu mieszkań i domów, zatrzymano 23 osoby – niektórzy to utytułowani mistrzowie wicemistrzowie świata w kulturystyce. Zabezpieczono anaboliki przygotowane do sprzedaży, pieniądze, luksusowe, samochody itd. Sprawa rozwojowa!

Redakcja „Faktu” podała również ostrzeżenie dla rodziców, których dzieci ćwiczą kulturystykę:

UWAGA. CHRONCIE PRZED TYM DZIECI!

PARABOLAN, STANEX10, AQUATEST, TESTOSTERON, BOLDENONE, WINSSTROL DEPOT, NANDROLON, TAMOSIFEN, CLENBUTEROL – JEŚLI ZAUWAŻYSZ U DZIECKA TAKIE SPECYFIKI, TO SYGNAŁ, ŻE ZAŻYWA SZKODLIWE DLA ZDROWIA SUBSTANCJE, PRAWODPODIOBNIE KUPIONE NIELEGALNIE. ICH STOSOWANIE GROZI POWAŻNYMI KONSEKWENCJAMI ZDROWOTNYMI!


Teraz z ciekawością czekam, co ważni redaktorzy z kolorowych miesięczników dla kulturystów, w tym wymienieni wyżej panowie z „KIF” napiszą o tej aferze. Przypuszczam, że nic! A jeśli coś jednak opublikują to prawdopodobnie, w stylu, że policjanci, to nie kulturyści więc oni nic nie wiedzą o „ cudownej mocy anabolików w treningu kulturystów”. Niektórzy może jednak zaserwują czytelnikom:- zamknęli niewinnych. Abym się mylił!

Moja ciekawość wzrasta do wrzenia gdy myślę, że w tej sprawie obowiązkowo wypowie się prezes Polskiego Związku Kulturystów. Pewnie skromnie powie, że nic nie wie, bo jego reprezentanci od 2007 roku nawet nie wąchali anabolików. I może poręczy to własnym słowem, słowem prezesa!
Autor: Ignacy Poniatowa, 10 grudnia 2011 r.
Rej.464/Sterydy - 32/2011,12.10/ JWIP.PL
Aktualizacja: 2011,12,17. Godz.17:38

Nie należy rozpoczynać treningu siłowego pod wpływem środków dopingujących i odurzających. Przed wykonywaniem opisanych tutaj metod treningowych i ćwiczeń należy się skonsultować z lekarzem. Autorzy i właściciel strony JWIP.PL nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za skutki działań wynikających bezpośrednio lub pośrednio z wykorzystania informacji zawartych na tej stronie.
Ostatnie Artykuły
Zmarł nasz Przyja...
Wspomnienie... Pa...
Rak jądra choroba...
Wszystkich Święty...
Aby poprawić jako...
Flesz
Andrzej Zienta i Stanisław Zakrzewski, 1961 r.
Andrzej Zienta i Stanisław Zakrzewski, 1961 r.
ONI BYLI PIERWSI (1957-1965)
Na forum
Tylko aktywnych zapraszamy na forum
oraz
do PionierówJeżeli na tej stronie widzisz błąd, napisz do nas.

Jan Włodarek | Historia | Sylwetki | Wywiady | Porady | Trening | Dietetyka | Medycyna | Wspomaganie | Sterydy | Ośrodki | RÓŻNE