Strona Główna

Nasz program

O nas

Forum

Galeria zdjęć

PIONIERZY

Kontakt
Artykuły:
Jan Włodarek
Historia
Sylwetki
Wywiady
Porady
Trening
Dietetyka
Medycyna
Wspomaganie
Sterydy
Ośrodki
RÓŻNE
Statystyka
Odwiedziło nas:
7945826
osób.
Oni są z nami:
Sterydowy gang atletów. Aut. Ignacy Poniatowa

Kilka miesięcy temu Sylweriusz Ł., redaktor naczelny magazynu dla kulturystów grzmiał na cały kraj, że nasza kulturystyka jest czysta jak łza, a ujawniony jeden „koksownik”’, który na łamach Newsweeka - Polska opowiedział, iż anaboliki można bez trudu nabyć i nimi szprycować mięśnie - a takich jest wielu - wymyślili niewykształceni dziennikarze, jako sensacja dnia dla czytelników! Ulżył sobie, stwierdzając mądrze ze ten jeden bulwersujący przykład jest oderwany od rzeczywistości, bo on od wielu lat kulturysta i żadnego takiego „nawalonego anabolikami” nie widział. Prawdą jest, żę właśnie takich koksiarzy można było nie raz zobaczyć w siłowniach, w których on niby z dobrym wzrokiem nie był stanie dojrzeć.

Można się zastanowić, czy to dobre uzasadnienie do tego, aby w swoim kolorowym pisemku nazwać „nieukami” autorów artykułu o „koksiarzu”? Tym śladem podążył jego redakcyjny pracownik Maciej P., w spłodzonym przez siebie artykule rozwinął złote myśli naczelnego, nie dostrzegając zasadniczego problemu. Szkoda, że porwał się na temat, który go przerósł. (Zobacz artykuły: „Kulturystyka na zakręcie” i „ Zostać Arnoldem”, są w dziale „Sterydy”).

Teraz, kiedy to media doniosły o olbrzymiej aferze sterydowej, której bohaterami są również nasi mistrzowie kraju i świata w kulturystyce, zgrabnie wyszło, że to redaktor naczelny i jego pomocnik z poczytnego miesięcznika dla kulturystów, stali się sympatycznymi „Mułami” i chyba to właśnie ich można nazwać nieukami, gdyż wykazali się nieznajomością problemu „koksiarstwa” w naszej, kulturystyce. A może jednak tak nie jest, co jeszcze gorzej by o nich świadczyło.

W ostatnich dniach w TV i prasie ukazały się szokujące artykuły rzucające cień na całą krajową kulturystykę, przecież miliony sztuk sterydów - od 2007 roku - ktoś kupował, aby hodować swoje sztuczne mięśnie! (Zobacz informacje PAP).

Wczoraj na ten temat ukazała się informacja w gazecie „Fakt”, wydawanej w nakładzie ponad 800 tys. egzemplarzy. Można przeczytać: - „Wpadł gang atletów handlujących sterydami. To największe uderzenie policji w czarny rynek handlu anabolikami”. Akcją obięto 10 województw. We wtorek o godz. 6 rano funkcjonariusze weszli do kilkudziesięciu mieszkań i domów, zatrzymano 23 osoby – niektórzy to utytułowani mistrzowie wicemistrzowie świata w kulturystyce. Zabezpieczono anaboliki przygotowane do sprzedaży, pieniądze, luksusowe, samochody itd. Sprawa rozwojowa!

Redakcja „Faktu” podała również ostrzeżenie dla rodziców, których dzieci ćwiczą kulturystykę:

UWAGA. CHRONCIE PRZED TYM DZIECI!

PARABOLAN, STANEX10, AQUATEST, TESTOSTERON, BOLDENONE, WINSSTROL DEPOT, NANDROLON, TAMOSIFEN, CLENBUTEROL – JEŚLI ZAUWAŻYSZ U DZIECKA TAKIE SPECYFIKI, TO SYGNAŁ, ŻE ZAŻYWA SZKODLIWE DLA ZDROWIA SUBSTANCJE, PRAWODPODIOBNIE KUPIONE NIELEGALNIE. ICH STOSOWANIE GROZI POWAŻNYMI KONSEKWENCJAMI ZDROWOTNYMI!


Teraz z ciekawością czekam, co ważni redaktorzy z kolorowych miesięczników dla kulturystów, w tym wymienieni wyżej panowie z „KIF” napiszą o tej aferze. Przypuszczam, że nic! A jeśli coś jednak opublikują to prawdopodobnie, w stylu, że policjanci, to nie kulturyści więc oni nic nie wiedzą o „ cudownej mocy anabolików w treningu kulturystów”. Niektórzy może jednak zaserwują czytelnikom:- zamknęli niewinnych. Abym się mylił!

Moja ciekawość wzrasta do wrzenia gdy myślę, że w tej sprawie obowiązkowo wypowie się prezes Polskiego Związku Kulturystów. Pewnie skromnie powie, że nic nie wie, bo jego reprezentanci od 2007 roku nawet nie wąchali anabolików. I może poręczy to własnym słowem, słowem prezesa!
Autor: Ignacy Poniatowa, 10 grudnia 2011 r.
Rej.464/Sterydy - 32/2011,12.10/ JWIP.PL
Aktualizacja: 2011,12,17. Godz.17:38

Nie należy rozpoczynać treningu siłowego pod wpływem środków dopingujących i odurzających. Przed wykonywaniem opisanych tutaj metod treningowych i ćwiczeń należy się skonsultować z lekarzem. Autorzy i właściciel strony JWIP.PL nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za skutki działań wynikających bezpośrednio lub pośrednio z wykorzystania informacji zawartych na tej stronie.
Ostatnie Artykuły
Zmarł nasz Przyja...
Wspomnienie... Pa...
Rak jądra choroba...
Wszystkich Święty...
Aby poprawić jako...
Flesz
Rysunek
Rysunek
GALERIA PRAC WOJTKA SIUDMAKA
Na forum
Tylko aktywnych zapraszamy na forum
oraz
do PionierówJeżeli na tej stronie widzisz błąd, napisz do nas.

Jan Włodarek | Historia | Sylwetki | Wywiady | Porady | Trening | Dietetyka | Medycyna | Wspomaganie | Sterydy | Ośrodki | RÓŻNE