Strona Główna

Nasz program

O nas

Forum

Galeria zdjęć

PIONIERZY

Kontakt
Artykuły:
Jan Włodarek
Historia
Sylwetki
Wywiady
Porady
Trening
Dietetyka
Medycyna
Wspomaganie
Sterydy
Ośrodki
RÓŻNE
Statystyka
Odwiedziło nas:
6487347
osób.
Oni są z nami:
Trzy lata temu zapraszałem na forum. Aut. Jan Włodarek

Napisałem trzy lata temu:
Na Forum pożyteczne porady, informacje, przemyślenia i dyskusja prawdziwa do bólu, wytykająca oraz krytycznie piętnująca głupoty i brednie panoszące się w naszym sporcie.
Dyskutujemy również o motywacji do treningu. Bartosz zapoczątkował ten temat, a teraz Mario Liwowski z Rudy Śląskiej napisał, że oglądanie archiwalnych zdjęć kulturystów stanowi dobrą motywację do ciężkiego treningu. Słusznie podkreśla, że 40 lat temu nie było wspomagania chemią, a kulturyści byli proporcjonalnie zbudowani i dziś ich budowa jest podziwiana.


Ja o swojej młodzieńczej motywacji do treningu też napisałem, oto mój ostatni post:

Motywacja do treningu przez oglądanie zdjęć wcale mnie nie śmieszy. W młodości miałem kilka takich ulubionych zdjęć ze "Sportu dla Wszystkich" Stanisława Zakrzewskiego, angielskich oraz amerykańskich miesięczników, do których często powracałem. One w chwilach słabości ducha, dawały mi dużego "kopa" do treningów. Oto jedno z nich:Ono niedoskonałe technicznie, bo skopiowane z "Muscle", które w 1961 roku wydawane było na kiepskim papierze, Jednak warto się jemu dobrze przyjrzeć, bo w nim jakby wszystko, co w owych czasach propagował red. Stanisław Zakrzewski, a ja to przyjmowałem z wielkim entuzjazmem! Co na nim widać?
Kojarzy sie z ciężką fizyczna pracą. Ogromna ciężarówka z kłodami drewna, na na jej tle Chuck Sipes, wspaniale zbudowany kulturysta, kierowca - drwal. Mozna wyobrażić sobie, że wówczas kulturystyka była przydatna w życiu, jak w tym przypadku przy pracy fizycznej . I to dziś robi ogromne wrazenie! o wiele większe niż 140 kiligramowy miesniak napinający sztuczne mięśnie.
Obraz utrwalony na fotografii "bije" po oczach i zapada się w pamięci, bo w nim nie ma narcyzmu, niepotrzebnego napinania mięśni, ale za to widać osobnika, z którym można było się utożsamiać,tak , jak również z kulturystyką z tamtych lat, gdyż ona była naturalna i społecznie użyteczna.
Następnym razem wstawię inne swoje motywacyjne zdjęcie i do tego zachęcam innych. (2008 r.).
Rej. 477./Porady -64/2012.01.07/JWIP.PL
Aktualizacja: 2012.01.07. Godz.14:27


Nie należy rozpoczynać treningu siłowego pod wpływem środków dopingujących i odurzających. Przed wykonywaniem opisanych tutaj metod treningowych i ćwiczeń należy się skonsultować z lekarzem. Autorzy i właściciel strony JWIP.PL nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za skutki działań wynikających bezpośrednio lub pośrednio z wykorzystania informacji zawartych na tej stronie.
Ostatnie Artykuły
Wszystkich Święty...
Aby poprawić jako...
Swięto Niepodległ...
Pożegnanie warsza...
Kapusta zalecana ...
Flesz
W kuluarach MP 2009, Ostrołęka
W kuluarach MP 2009, Ostrołęka
BOGDAN KASZUBA
Na forum
Tylko aktywnych zapraszamy na forum
oraz
do PionierówJeżeli na tej stronie widzisz błąd, napisz do nas.

Jan Włodarek | Historia | Sylwetki | Wywiady | Porady | Trening | Dietetyka | Medycyna | Wspomaganie | Sterydy | Ośrodki | RÓŻNE