Strona Główna

Nasz program

O nas

Forum

Galeria zdjęć

PIONIERZY

Kontakt
Artykuły:
Jan Włodarek
Historia
Sylwetki
Wywiady
Porady
Trening
Dietetyka
Medycyna
Wspomaganie
Sterydy
Ośrodki
RÓŻNE
Statystyka
Odwiedziło nas:
6121875
osób.
Oni są z nami:
Nowa książka Zenona Miszewskiego. Opr. J.W.

Z przyjemnością informujemy, iż Zenon Miszewski z Ustki wydał swoją kolejną książkę zatytułowaną: „Dlaczego tak?”. Jest to historia trzech kobiet dźwigających bagaż dramatycznych doświadczeń życiowych.

Dla JWIP.PL jest to publikacja szczególna, ponieważ napisana przez człowieka walczącego z przewlekłą chorobą i mającego nadzieje, że ćwiczenia siłowo - gimnastyczne pomogą mu zahamować jej skutki dla organizmu. Zenon uparcie walczy i są tego pozytywne efekty. Na ten temat w maju 2010 roku napisał artykuł pt. „Uczestniczę w czymś szczególnym” i umieścił go w naszym dziale „Sylwetki”.


Warto teraz przypomnieć, że w tym artykule, w rozdziale „Nadzieja w kulturystyce rehabilitacyjnej” autor pisze między innymi:
„W stwardnieniu rozsianym (SM) komunikacja mózgowo - mięśniowa jest utrudniona z powodu mielinizacji otoczki nerwowej i niektóre ćwiczenia wydają się być niewykonalne, ale dzięki odpowiednim pobudzeniom refleksologicznym (ćwiczenia plus masaż) mogę ćwiczyć poprawnie, wzmacniać mięśnie i zwiększać obszerność ruchową.(…)
Mam 52 lata i wróciłem do kulturystyki, która kiedyś pozwoliła mi być silnym, wysportowanym, zadowolonym z siebie i radosnym. Przez 30 lat zatracając się w chorobie straciłem prawie wszystko, ale nie wiarę w powrót do sprawności fizycznej, mam, więc nadzieję, że teraz, mimo upływu lat, zdołam wypracować, z pomocą trenera, przybliżony stan zdrowia fizycznego i psychicznego do tego sprzed lat.
Optymistyczne jest i to, że najskuteczniejsze ćwiczenia kulturystyczne wywodzą się z odkryć naukowców w zakresie rehabilitacji ruchowej. Czyniły „cuda”! A ja czuję się coraz lepiej. Symetryczność ruchów mimo niedowładu prawostronnego jest coraz lepsza, samopoczucie dopisuje, kondycja wzrasta. To są duże przesłanki, że może chorobę przezwyciężę!”.

Zenon Miszewski, urodził się w 1957 r. Czuje się Pomorzaninem. Ukończył Technikum Urządzeń Okrętowych, ale przez większość życia muzykował. Gdy zachorował zaczął pisać i ćwiczyć rehabilitacyjnie i to stało się jego pasją. Napisał również tekst „Dwie Sosny”, wyróżniony pierwszą nagrodą w konkursie literackim Fundacji Arka w Bydgoszczy. Jest on o trudnej walce o zdrowie, uporczywym i systematycznym wykonywaniu ćwiczeń rehabilitacyjnych oraz o powrocie po latach do ulubionej kulturystyki.
Opr. J.W. Luty 2012 r.
Rej.500/Sylwetki - 35/2012.02.21/ JWIP.PL
Aktualizacja: 2012.03.05. Godz.21:46Nie należy rozpoczynać treningu siłowego pod wpływem środków dopingujących i odurzających. Przed wykonywaniem opisanych tutaj metod treningowych i ćwiczeń należy się skonsultować z lekarzem. Autorzy i właściciel strony JWIP.PL nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za skutki działań wynikających bezpośrednio lub pośrednio z wykorzystania informacji zawartych na tej stronie.
Ostatnie Artykuły
Wszystkich Święty...
Aby poprawić jako...
Swięto Niepodległ...
Pożegnanie warsza...
Kapusta zalecana ...
Flesz
Tiumień, Rosja
Tiumień, Rosja
SPOTKANIA
Na forum
Tylko aktywnych zapraszamy na forum
oraz
do PionierówJeżeli na tej stronie widzisz błąd, napisz do nas.

Jan Włodarek | Historia | Sylwetki | Wywiady | Porady | Trening | Dietetyka | Medycyna | Wspomaganie | Sterydy | Ośrodki | RÓŻNE