Strona Główna

Nasz program

O nas

Forum

Galeria zdjęć

PIONIERZY

Kontakt
Artykuły:
Jan Włodarek
Historia
Sylwetki
Wywiady
Porady
Trening
Dietetyka
Medycyna
Wspomaganie
Sterydy
Ośrodki
RÓŻNE
Statystyka
Odwiedziło nas:
6822818
osób.
Oni są z nami:
Nowa książka Zenona Miszewskiego. Opr. J.W.

Z przyjemnością informujemy, iż Zenon Miszewski z Ustki wydał swoją kolejną książkę zatytułowaną: „Dlaczego tak?”. Jest to historia trzech kobiet dźwigających bagaż dramatycznych doświadczeń życiowych.

Dla JWIP.PL jest to publikacja szczególna, ponieważ napisana przez człowieka walczącego z przewlekłą chorobą i mającego nadzieje, że ćwiczenia siłowo - gimnastyczne pomogą mu zahamować jej skutki dla organizmu. Zenon uparcie walczy i są tego pozytywne efekty. Na ten temat w maju 2010 roku napisał artykuł pt. „Uczestniczę w czymś szczególnym” i umieścił go w naszym dziale „Sylwetki”.


Warto teraz przypomnieć, że w tym artykule, w rozdziale „Nadzieja w kulturystyce rehabilitacyjnej” autor pisze między innymi:
„W stwardnieniu rozsianym (SM) komunikacja mózgowo - mięśniowa jest utrudniona z powodu mielinizacji otoczki nerwowej i niektóre ćwiczenia wydają się być niewykonalne, ale dzięki odpowiednim pobudzeniom refleksologicznym (ćwiczenia plus masaż) mogę ćwiczyć poprawnie, wzmacniać mięśnie i zwiększać obszerność ruchową.(…)
Mam 52 lata i wróciłem do kulturystyki, która kiedyś pozwoliła mi być silnym, wysportowanym, zadowolonym z siebie i radosnym. Przez 30 lat zatracając się w chorobie straciłem prawie wszystko, ale nie wiarę w powrót do sprawności fizycznej, mam, więc nadzieję, że teraz, mimo upływu lat, zdołam wypracować, z pomocą trenera, przybliżony stan zdrowia fizycznego i psychicznego do tego sprzed lat.
Optymistyczne jest i to, że najskuteczniejsze ćwiczenia kulturystyczne wywodzą się z odkryć naukowców w zakresie rehabilitacji ruchowej. Czyniły „cuda”! A ja czuję się coraz lepiej. Symetryczność ruchów mimo niedowładu prawostronnego jest coraz lepsza, samopoczucie dopisuje, kondycja wzrasta. To są duże przesłanki, że może chorobę przezwyciężę!”.

Zenon Miszewski, urodził się w 1957 r. Czuje się Pomorzaninem. Ukończył Technikum Urządzeń Okrętowych, ale przez większość życia muzykował. Gdy zachorował zaczął pisać i ćwiczyć rehabilitacyjnie i to stało się jego pasją. Napisał również tekst „Dwie Sosny”, wyróżniony pierwszą nagrodą w konkursie literackim Fundacji Arka w Bydgoszczy. Jest on o trudnej walce o zdrowie, uporczywym i systematycznym wykonywaniu ćwiczeń rehabilitacyjnych oraz o powrocie po latach do ulubionej kulturystyki.
Opr. J.W. Luty 2012 r.
Rej.500/Sylwetki - 35/2012.02.21/ JWIP.PL
Aktualizacja: 2012.03.05. Godz.21:46Nie należy rozpoczynać treningu siłowego pod wpływem środków dopingujących i odurzających. Przed wykonywaniem opisanych tutaj metod treningowych i ćwiczeń należy się skonsultować z lekarzem. Autorzy i właściciel strony JWIP.PL nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za skutki działań wynikających bezpośrednio lub pośrednio z wykorzystania informacji zawartych na tej stronie.
Ostatnie Artykuły
Wszystkich Święty...
Aby poprawić jako...
Swięto Niepodległ...
Pożegnanie warsza...
Kapusta zalecana ...
Flesz
Przed pokazem, 1971 r.
Przed pokazem, 1971 r.
w toku modyfikacji. TKKF "BŁYSKAWICA" DO POŁOWY LAT 70.
Na forum
Tylko aktywnych zapraszamy na forum
oraz
do PionierówJeżeli na tej stronie widzisz błąd, napisz do nas.

Jan Włodarek | Historia | Sylwetki | Wywiady | Porady | Trening | Dietetyka | Medycyna | Wspomaganie | Sterydy | Ośrodki | RÓŻNE