Strona Główna

Nasz program

O nas

Forum

Galeria zdjęć

PIONIERZY

Kontakt
Artykuły:
Jan Włodarek
Historia
Sylwetki
Wywiady
Porady
Trening
Dietetyka
Medycyna
Wspomaganie
Sterydy
Ośrodki
RÓŻNE
Statystyka
Odwiedziło nas:
7218072
osób.
Oni są z nami:
Sterydy niszczą mózg!

Fot: "S&F",arch.

Zbyt duża ilość testosteronu zabija szare komórki - dowodzą biochemicy z Uniwersytetu Yale.

Mężczyźni, którzy z myślą o pięknej muskularnej sylwetce przyjmują sterydy, robią sobie krzywdę. W ten sposób zmieniła się ich osobowość, tzn. staja się bardziej agresywni i przejawiają tendencje samobójcze itd.


Jednocześnie podnosi się w ich organizmie poziom testosteronu, co z kolei prowadzi do niszczących zmian w mózgu - dowiedli naukowcy z amerykańskiego Uniwersytetu Yale. Dokładnie zaś dochodzi do samozagłady komórek nerwowych. Co ważne, wpływ testosteronu na pracę mózgu jest długotrwały. Podobne zmiany maja też miejsce u osób chorych na alzheimera.

Jak podkreśliła kierująca badaniami Barbara Ehrlich w artykule w „Journal of Biological Chemisty” testosteron szkodzi nie tylko w nadmiarze, ale i niedomiarze. Hormon ten odgrywa bowiem ważną rolę w procesie wzrostu i rozwoju komórek.(„Rzeczpospolita",28 września 2006 r.)
Autor: -i.r.,reuters

I jeszcze pytanie.
Czy to prawda, że kulturyści szprycują się hormonem wzrostu?
Tak. Po raz pierwszy hormon ten trafił na czołówki gazet w 1988 r., na mistrzostwa świata w pływaniu. Później zdyskwalifikowano – złotego olimpijczyka Bena Johansona. Środek ten brali też uczestniczy Tour de France.

Dla biednych kulturystów to środek niedostępny ,chyba ze z firmy krzak , mającej układ z grabarzem, wiadomo , że mutant jakoś sobie poradzi.

Od kilku lat hormon można wykryć, badając krew. Mimo to nadal jest stosowany. Przyspiesza przyrost masy mięśniowej i zwiększa wydolność organizmu. Ale przedawkowany powoduje zniekształcenie twarzy (powiększenie szczęk, rozsunięcie zębów, wysunięcie czoła – typ Arnold, zapadnięcie oczodołów, poszerzenie nosa ), a także zmiany struktury stawów, kości i tkanek miękkich. Konsekwencją bywa też uszkodzenie innych narządów, m. in. wątroby, serca i tarczycy.
Wybr. I.P., źródło z kolorowych magazynów '

Rej.519./Sterydy - 36/2012.03.15/ JWIP.PL
Aktualizacja: 2012.03.29. Godz. 09:35Nie należy rozpoczynać treningu siłowego pod wpływem środków dopingujących i odurzających. Przed wykonywaniem opisanych tutaj metod treningowych i ćwiczeń należy się skonsultować z lekarzem. Autorzy i właściciel strony JWIP.PL nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za skutki działań wynikających bezpośrednio lub pośrednio z wykorzystania informacji zawartych na tej stronie.
Ostatnie Artykuły
Zmarł nasz Przyja...
Wspomnienie... Pa...
Rak jądra choroba...
Wszystkich Święty...
Aby poprawić jako...
Flesz
Słupsk 2010
Słupsk 2010
BOGDAN KASZUBA
Na forum
Tylko aktywnych zapraszamy na forum
oraz
do PionierówJeżeli na tej stronie widzisz błąd, napisz do nas.

Jan Włodarek | Historia | Sylwetki | Wywiady | Porady | Trening | Dietetyka | Medycyna | Wspomaganie | Sterydy | Ośrodki | RÓŻNE