Strona Główna

Nasz program

O nas

Forum

Galeria zdjęć

PIONIERZY

Kontakt
Artykuły:
Jan Włodarek
Historia
Sylwetki
Wywiady
Porady
Trening
Dietetyka
Medycyna
Wspomaganie
Sterydy
Ośrodki
RÓŻNE
Statystyka
Odwiedziło nas:
10085123
osób.
Oni są z nami:
"Mały Herkules" Opr. Ignacy Poniatowa

Na zdjęciu: Aich w mistrzowskiej formie 1952 r.

Hindus Manohar Aich uczestnik konkursu Mr Universe – Professional federacji National Amateur Bodybuilders Asciation (NABBA) z 1952 roku, w dniu swoich 100 urodzin poradził współczesnym kulturystom: - „Nie bierz życia zbyt poważnie”.

W okresie sławy nazywany był „Małym” lub „Kieszonkowym Herkulesem”, bo należał do niższych wzrostem kulturystów- mierzył 148 cm. Jego droga do sukcesów sportowych była długa i mozolna, musiał pokonać wiele przeszkód, aby uzyskać atletyczną sylwetkę.


Urodził się w małym miasteczku w Bengalu w Indii i tam się wychował. Pewnego dnia zobaczył walkę zapaśników, którzy urzekli go umięśnioną budową ciała i sprawnością fizyczną. Postanowił, gdy dorośnie będzie zbudowany tak jak oni.

Po ukończeniu szkoły w 1942 roku wstąpił do brytyjskiego wojskowego lotnictwa (Royal Air Force), tam miał doskonałe warunki do wykonywania ćwiczeń siłowych i spotkał instruktora, który wprowadził go w arkana budowania muskularnego ciała.
Kilka lat później, gdy protestował przeciwko kolonializmowi brytyjskiemu w Indiach został wtrącony do więzienia. Tam zaczął intensywnie ćwiczyć bez instruktora na własną rękę, instynktownie bez żadnego sprzętu, czasami po 12 godzin w ciągu dnia. Jego determinacja i wytrwałość ujęła władze więzienne. Przyznały mu wysokokaloryczną dietę i powoli budował swoją sylwetkę.

W roku 1947, w dniu uzyskania niepodległości Indii został uwolniony z więzienia i dalej ćwiczył… W roku 1950 wygrał w konkursie Mr Hercules, a za rok zajął drugie miejsce w turnieju Mr. Universe w Londynie. Został w Londynie i po roku intensywnych treningów ponownie zjawił się w Teatrze Scola i był najlepszy w klasie „short” konkursu „Mr Universe Professional”, po czym wrócił do Indii. Tytuł mistera zdobył Juan Rerreo z Hiszpanii. Aich zdobywał wiele nagród i czołowe miejsca w kulturystycznych mistrzostwach Azji. Wówczas to, ze względu na jego drobną sylwetkę został nazwany „Małym Herkulesem".

Założył w Kalkucie fitness – klub. Ma trenerskie sukcesy. Jego wychowankowie osiem razy zdobyli tytuł mistrza Indii: Satya Paul oraz inny uczeń Premchand Dogra, są zdobywcami tytułu Mr. Universe federacji NABBA.

60 - lat po zdobycie tytułu Mr. Universe, Aich mający już 100 lat pomaga swoim synom prowadzić ośrodek - centrum fitness. Liczy, że oni jak on osiągną mistrzowski poziom sportowy i będą zwyciężać w mistrzowskich zawodach w kulturystyce.

Urodziny „Mały Herkules” otoczony rodziną, obchodził na sali gimnastycznej swojego klubu gdzie odwiedzali go znajomi i entuzjaści kulturystyki. Jubilat wzruszony migając bezzębnym uśmiechem wykonał pozowanie falując swymi mięśniami, po czym wypowiedział kilka zdań: - „Lubię kulturystyczne pozowanie. Nie biorę życia zbyt poważnie, a moim kluczem do długiego życia jest to, aby nie pozwolić stresowi zapanować nad tobą. Tych walk ze stresem stoczyłem mnóstwo.

Byłem zawzięty z powodu ubóstwa, starałem się wraz z żoną umieścić swoje czworo dzieci w szkołach. Był to okres, gdy mieliśmy bardzo mało pieniędzy, więc nie mogłem oddawać się swej pasji budowania ciała. Cięzko pracowałem dniami i nocami, szczęście mi dopisało. Powróciłem do ćwiczeń, a mistrzowskie tytuły odmieniły nasze życie. Stres został za progiem!
Wszystkiego najlepszego Aich!
Opr. Ignacy Poniatowa, na podstawie: Artykułu „Mail Online” David Boker. „Strength and Health” 1951-1952, „Barbells +becfcake” aut. D. Webster
Rej.529/ sylwetki - 41/2012.03.30/JWIP.PL
Aktualizacja:2012.04.10. Godz. 16:02Nie należy rozpoczynać treningu siłowego pod wpływem środków dopingujących i odurzających. Przed wykonywaniem opisanych tutaj metod treningowych i ćwiczeń należy się skonsultować z lekarzem. Autorzy i właściciel strony JWIP.PL nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za skutki działań wynikających bezpośrednio lub pośrednio z wykorzystania informacji zawartych na tej stronie.
Ostatnie Artykuły
Skutki koronawiru...
Święta Wielkiej ...
Zmarł nasz Przyja...
Wspomnienie... Pa...
Rak jądra choroba...
Flesz
W oczekiwaniu gości
W oczekiwaniu gości
JUBILEUSZ "BŁYSKAWICY"
Na forum
Tylko aktywnych zapraszamy na forum
oraz
do PionierówJeżeli na tej stronie widzisz błąd, napisz do nas.

Jan Włodarek | Historia | Sylwetki | Wywiady | Porady | Trening | Dietetyka | Medycyna | Wspomaganie | Sterydy | Ośrodki | RÓŻNE