Strona Główna

Nasz program

O nas

Forum

Galeria zdjęć

PIONIERZY

Kontakt
Artykuły:
Jan Włodarek
Historia
Sylwetki
Wywiady
Porady
Trening
Dietetyka
Medycyna
Wspomaganie
Sterydy
Ośrodki
RÓŻNE
Statystyka
Odwiedziło nas:
6103654
osób.
Oni są z nami:
"Mały Herkules" Opr. Ignacy Poniatowa

Na zdjęciu: Aich w mistrzowskiej formie 1952 r.

Hindus Manohar Aich uczestnik konkursu Mr Universe – Professional federacji National Amateur Bodybuilders Asciation (NABBA) z 1952 roku, w dniu swoich 100 urodzin poradził współczesnym kulturystom: - „Nie bierz życia zbyt poważnie”.

W okresie sławy nazywany był „Małym” lub „Kieszonkowym Herkulesem”, bo należał do niższych wzrostem kulturystów- mierzył 148 cm. Jego droga do sukcesów sportowych była długa i mozolna, musiał pokonać wiele przeszkód, aby uzyskać atletyczną sylwetkę.


Urodził się w małym miasteczku w Bengalu w Indii i tam się wychował. Pewnego dnia zobaczył walkę zapaśników, którzy urzekli go umięśnioną budową ciała i sprawnością fizyczną. Postanowił, gdy dorośnie będzie zbudowany tak jak oni.

Po ukończeniu szkoły w 1942 roku wstąpił do brytyjskiego wojskowego lotnictwa (Royal Air Force), tam miał doskonałe warunki do wykonywania ćwiczeń siłowych i spotkał instruktora, który wprowadził go w arkana budowania muskularnego ciała.
Kilka lat później, gdy protestował przeciwko kolonializmowi brytyjskiemu w Indiach został wtrącony do więzienia. Tam zaczął intensywnie ćwiczyć bez instruktora na własną rękę, instynktownie bez żadnego sprzętu, czasami po 12 godzin w ciągu dnia. Jego determinacja i wytrwałość ujęła władze więzienne. Przyznały mu wysokokaloryczną dietę i powoli budował swoją sylwetkę.

W roku 1947, w dniu uzyskania niepodległości Indii został uwolniony z więzienia i dalej ćwiczył… W roku 1950 wygrał w konkursie Mr Hercules, a za rok zajął drugie miejsce w turnieju Mr. Universe w Londynie. Został w Londynie i po roku intensywnych treningów ponownie zjawił się w Teatrze Scola i był najlepszy w klasie „short” konkursu „Mr Universe Professional”, po czym wrócił do Indii. Tytuł mistera zdobył Juan Rerreo z Hiszpanii. Aich zdobywał wiele nagród i czołowe miejsca w kulturystycznych mistrzostwach Azji. Wówczas to, ze względu na jego drobną sylwetkę został nazwany „Małym Herkulesem".

Założył w Kalkucie fitness – klub. Ma trenerskie sukcesy. Jego wychowankowie osiem razy zdobyli tytuł mistrza Indii: Satya Paul oraz inny uczeń Premchand Dogra, są zdobywcami tytułu Mr. Universe federacji NABBA.

60 - lat po zdobycie tytułu Mr. Universe, Aich mający już 100 lat pomaga swoim synom prowadzić ośrodek - centrum fitness. Liczy, że oni jak on osiągną mistrzowski poziom sportowy i będą zwyciężać w mistrzowskich zawodach w kulturystyce.

Urodziny „Mały Herkules” otoczony rodziną, obchodził na sali gimnastycznej swojego klubu gdzie odwiedzali go znajomi i entuzjaści kulturystyki. Jubilat wzruszony migając bezzębnym uśmiechem wykonał pozowanie falując swymi mięśniami, po czym wypowiedział kilka zdań: - „Lubię kulturystyczne pozowanie. Nie biorę życia zbyt poważnie, a moim kluczem do długiego życia jest to, aby nie pozwolić stresowi zapanować nad tobą. Tych walk ze stresem stoczyłem mnóstwo.

Byłem zawzięty z powodu ubóstwa, starałem się wraz z żoną umieścić swoje czworo dzieci w szkołach. Był to okres, gdy mieliśmy bardzo mało pieniędzy, więc nie mogłem oddawać się swej pasji budowania ciała. Cięzko pracowałem dniami i nocami, szczęście mi dopisało. Powróciłem do ćwiczeń, a mistrzowskie tytuły odmieniły nasze życie. Stres został za progiem!
Wszystkiego najlepszego Aich!
Opr. Ignacy Poniatowa, na podstawie: Artykułu „Mail Online” David Boker. „Strength and Health” 1951-1952, „Barbells +becfcake” aut. D. Webster
Rej.529/ sylwetki - 41/2012.03.30/JWIP.PL
Aktualizacja:2012.04.10. Godz. 16:02Nie należy rozpoczynać treningu siłowego pod wpływem środków dopingujących i odurzających. Przed wykonywaniem opisanych tutaj metod treningowych i ćwiczeń należy się skonsultować z lekarzem. Autorzy i właściciel strony JWIP.PL nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za skutki działań wynikających bezpośrednio lub pośrednio z wykorzystania informacji zawartych na tej stronie.
Ostatnie Artykuły
Wszystkich Święty...
Aby poprawić jako...
Swięto Niepodległ...
Pożegnanie warsza...
Kapusta zalecana ...
Flesz
Udany debiut, 1965 r.
Udany debiut, 1965 r.
Stanisław Zakrzewski (1907 - 1972)
Na forum
Tylko aktywnych zapraszamy na forum
oraz
do PionierówJeżeli na tej stronie widzisz błąd, napisz do nas.

Jan Włodarek | Historia | Sylwetki | Wywiady | Porady | Trening | Dietetyka | Medycyna | Wspomaganie | Sterydy | Ośrodki | RÓŻNE