Strona Główna

Nasz program

O nas

Forum

Galeria zdjęć

PIONIERZY

Kontakt
Artykuły:
Jan Włodarek
Historia
Sylwetki
Wywiady
Porady
Trening
Dietetyka
Medycyna
Wspomaganie
Sterydy
Ośrodki
RÓŻNE
Statystyka
Odwiedziło nas:
7949500
osób.
Oni są z nami:
Fałszywe leki zabijają. Aut. Minerva

Z zarekwirowanych w 2005 roku w państwach europejskich pół miliona opakowań fałszywych leków - aż 75 procent były pochodzenia z Indii, z Egiptu (7%), Chin (6%), a pozostałe pochodziły z Tajlandii, Argentyny, Indonezji. Liczba skonfiskowanych opakowań była o 100 % większa niż w 2004 roku. Dane te zostały ogłoszone w raporcie Komisji Europejskiej.

Z raportu na temat fałszywych leków ogłoszonym przez prof. Davida Taylora z University of London Shool of Pharmacy wynika, że fałszywe leki zabijają ludzi bardziej niż narkotyki. Np. w Rosji ok. 10 procent farmaceutyków to podróbki, zaś w Wielkiej Brytanii tylko zaledwie 1 procent.

Autor tego opracowania poinformował, że największe szkody fałszywki powodują w państwach afrykańskich i azjatyckich; w Europie jest stosunkowo bezpiecznie, ale trzeba się liczyć z zagrożeniem, gdyż wielu handlowców zaopatruje się w leki w krajach, w których one są tanie.
Sprzedają je z zyskiem zwiększając ryzyko zakupu podrobionych farmaceutyków.

Odrębnym zagadnieniem są lekarstwa tzw. wzmacniające, określane w sporcie mianem nielegalnie dopingujących, ale chętnie kupowane przez kulturystów. Ci, którzy łykają takie środki, muszą się liczyć z tym, że podróbki mogą szybciej zniszczyć im zdrowie, bowiem będą spożywać np. trujący płyn do konserwowania mebli lub inne toksyczne substancje.

Wniosek z tego jeden - w lekarstwa, w tym suplementy i odżywki, należy zaopatrywać się w oficjalnym obiegu. Lekarstwa - jedynie w aptekach, a odżywki kupujemy tylko z atestem i to wyłącznie u renomowanych firm i u znanych handlowców. Warto pamiętać, że na bazarach, u okrężnych dilerów w siłowniach oraz w Internecie, sprzedawana jest większość podróbek.

(źródło: „Rzeczpospolita”, bbc, the times, new scietis).
Autor: Minerva 10.05.2007 r.
Rej.556/ Medycyna /2012.04.26/ JWIP.PL
Aktualizacja: 2012.05.24, godz. 15:08

JWIP.PL : Obecnie skala fałszywych anabolików znacznie wzrosła. Przeczytaj w dziale „STERYDY”!Nie należy rozpoczynać treningu siłowego pod wpływem środków dopingujących i odurzających. Przed wykonywaniem opisanych tutaj metod treningowych i ćwiczeń należy się skonsultować z lekarzem. Autorzy i właściciel strony JWIP.PL nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za skutki działań wynikających bezpośrednio lub pośrednio z wykorzystania informacji zawartych na tej stronie.
Ostatnie Artykuły
Zmarł nasz Przyja...
Wspomnienie... Pa...
Rak jądra choroba...
Wszystkich Święty...
Aby poprawić jako...
Flesz
Dobry przykład, 1988 r.
Dobry przykład, 1988 r.
KRZYSZTOF GÓRNICKI
Na forum
Tylko aktywnych zapraszamy na forum
oraz
do PionierówJeżeli na tej stronie widzisz błąd, napisz do nas.

Jan Włodarek | Historia | Sylwetki | Wywiady | Porady | Trening | Dietetyka | Medycyna | Wspomaganie | Sterydy | Ośrodki | RÓŻNE