Strona Główna

Nasz program

O nas

Forum

Galeria zdjęć

PIONIERZY

Kontakt
Artykuły:
Jan Włodarek
Historia
Sylwetki
Wywiady
Porady
Trening
Dietetyka
Medycyna
Wspomaganie
Sterydy
Ośrodki
RÓŻNE
Statystyka
Odwiedziło nas:
6457452
osób.
Oni są z nami:
Wierni naturalnemu treningowi. Aut. Jan Włodarek

Maj! Czas wyjść z siłowi, chociaż raz w tygodniu, aby w terenie wśród zieleni podnosić swoją sprawność fizyczną: biegać, skakać przez rowy, podciągać się na konarach drzewa, wspinać się na linie, jeździć na rowerze itp.

Historia sportów ludzi silnych daje nam wiele przykładów na to, że siłę i inne cechy motoryczne ( szybkość, zwinność, skoczność) znakomicie rozwijano ćwicząc na łonie natury, w terenie. Przykładem może być Zbyszko Cyganiewicz, który w okresie „złotej ery atletów – zapaśników” swoją niesamowitą siłę i zwinność wytrenował ćwicząc w terenie, m.in. mocując się z bratem, podnosząc kamienie lub przenosząc je lub rzucając.


Od ponad 50 - ciu lat ćwiczenia w terenie dają znakomite efekty w przygotowywaniu do sportowej rywalizacji w wielu dyscyplinach ( zapasy, boks, podnoszenie ciężarów, judo itd.).
Wśród osób skupionych w JWIP.PL, jest dużo entuzjastów rekreacyjnych ćwiczeń sportów uzupełniających trening siłowy. Ćwiczą od maja 1-2 razy w tygodniu, samotnie, nawet bez względu na nieprzyjemne wiatry i deszcz. Są to ludzie z charakterem.
Jednym z nich jest Józef Talarczyk (56 lat), z Nowej Soli, będąc wiernym ideałom Stanisława Zakrzewskiego, ćwiczy od 1969 roku jest zdrów, zachowując wysoką sprawność fizyczną.

Oprócz ćwiczeń odważnikami regularnie biega po lesie, trenuje sprint, a w przerwie podnosi drewniane bale lub zmaga się pokaźnymi kamieniami. Pan Józef w swoim artykule pt. „Spełnione młodzieńcze marzenia” ( Zobacz w dziale „Historia”), stwierdza: „Tak ćwicząc z łatwością utrzymuję napięcie mięśniowe i obwody, a jednocześnie poprawiam rzeźbę mięśni. Nie zależy mi na większych obwodach. Kilka lat temu ważyłem 95 kg, przy wzroście 187 cm. Obecnie ważę 87 kg, utrzymując obwód ramienia 41 cm, a w klatce piersiowej 127 cm”.

Taki trening powoduje zadowolenie z życia, ma kondycję i sprawność fizyczną sprzed 20 lat i o tyle lat czuje się młodziej! I to jest wspaniałe uczucie!
Autor. Jan Włodarek, maj 2012 r.
Zdjęcia z arch. J Talarczyka, maj 2012 r.
Rej.562/Porady - 73/2012.05.05/ JWIP.PL
Aktualizacja: 2012.05.24, godz.15:43


Nie należy rozpoczynać treningu siłowego pod wpływem środków dopingujących i odurzających. Przed wykonywaniem opisanych tutaj metod treningowych i ćwiczeń należy się skonsultować z lekarzem. Autorzy i właściciel strony JWIP.PL nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za skutki działań wynikających bezpośrednio lub pośrednio z wykorzystania informacji zawartych na tej stronie.
Ostatnie Artykuły
Wszystkich Święty...
Aby poprawić jako...
Swięto Niepodległ...
Pożegnanie warsza...
Kapusta zalecana ...
Flesz
Turcja 2010
Turcja 2010
J. KOŁTUN Z DZIEWCZĘTAMI, ROSJA
Na forum
Tylko aktywnych zapraszamy na forum
oraz
do PionierówJeżeli na tej stronie widzisz błąd, napisz do nas.

Jan Włodarek | Historia | Sylwetki | Wywiady | Porady | Trening | Dietetyka | Medycyna | Wspomaganie | Sterydy | Ośrodki | RÓŻNE