Strona Główna

Nasz program

O nas

Forum

Galeria zdjęć

PIONIERZY

Kontakt
Artykuły:
Jan Włodarek
Historia
Sylwetki
Wywiady
Porady
Trening
Dietetyka
Medycyna
Wspomaganie
Sterydy
Ośrodki
RÓŻNE
Statystyka
Odwiedziło nas:
6812233
osób.
Oni są z nami:
Dr Walemar W. Bednarski nie rdzewieje. Aut. Jan Włodarek

Na zdjęciu: Waldemar Wojciech Bednarski, fot. Jan Włodarek maj 2012 r.

Dla Doktora Bednarskiego z Puław ruch jest lekarstwem doskonałym. Ma On 79 lat, a dzięki codziennej gimnastyce i ćwiczeniom siłowym zachował świeżość umysłu i sprawność ciała. Już w młodości zdał sobie sprawę, że cywilizacja - dobrodziejstwo dla wygody człowieka, oszczędza wysiłek fizyczny, przez mechanizację wielu czynności, a w konsekwencji prowadzi do pewnej degradacji fizycznej człowieka. Ćwiczy więc i codziennie spaceruje po świeżym powietrzu utrzymując kontakt z przyrodą.

Docenia znaczenia systematycznych ćwiczeń. Codziennie wstaje o godzinie szóstej, a dzień od ponad 40 lat zaczyna od gimnastycznego rozruchu ciała, następnie przechodzi do ćwiczeń sztangielkami i rozciągania sprężyn. I już dobrze rozgrzany wykonuje jedną serię 60 pompek na podłodze (dłonie rozstawione na szerokość barków). Po pięciu minutach przerwy robi pompki w szerokim rozstawieniu dłoni, wykonując 80 powtórzeń! Ostatnim ćwiczeniem jest podciąganie na drążku. Podciąga się 15 razy, a waży 75 kg.

To rewelacyjne wyniki, których mogą pozazdrościć 18 –latkowie!

Doktor wie, że „starzy, a jednak młodzi”, to o nich często pisał Stanisław Zakrzewski - Ojciec Polskiej Kulturystyki.

Naszym czytelnikom przesyła przesłanie: pamiętajcie , chcecie być młodzi - korzystajcie z ćwiczeń gimnastyczno – siłowych.
W maju ukazała się w Tomaszowie Lubelskim bardzo interesująca książka dr Waldemara Wojciecha Bednarskiego pt. „ Z dziejów kolaboracji na Lubelszczyźnie i Podlesiu w latach wojny i okupacji niemiecko - sowieckiej”. Jest ona oparta na materiałach archiwalnych, wybranej literaturze podmiotu, materiałach publicystycznych oraz relacjach wspomnieniach uczestników wydarzeń z tych trudnych i tragicznych lat. W Aneksach zamieszczono dodatkowe artykuły, które wzbogacają wiedzę o wydarzeniach z lat wojny i okupacji…

W dziale „WYWIADY” JWIP.PL, proszę przeczytać rozmowę z Waldemarem W. Bednarskim pt. „Ćwiczę umysł i ciało”.
Autor: Jan Włodarek, maj 2012 r.
Rej.564./ Pionierzy - 33/2012.05.11/JWIP.PL
Aktualizacja: 2012.06.04 godz. 10:28


Nie należy rozpoczynać treningu siłowego pod wpływem środków dopingujących i odurzających. Przed wykonywaniem opisanych tutaj metod treningowych i ćwiczeń należy się skonsultować z lekarzem. Autorzy i właściciel strony JWIP.PL nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za skutki działań wynikających bezpośrednio lub pośrednio z wykorzystania informacji zawartych na tej stronie.
Ostatnie Artykuły
Wszystkich Święty...
Aby poprawić jako...
Swięto Niepodległ...
Pożegnanie warsza...
Kapusta zalecana ...
Flesz
Nieskazitelna figura
Nieskazitelna figura
J. KOŁTUN Z DZIEWCZĘTAMI, ROSJA
Na forum
Tylko aktywnych zapraszamy na forum
oraz
do PionierówJeżeli na tej stronie widzisz błąd, napisz do nas.

Jan Włodarek | Historia | Sylwetki | Wywiady | Porady | Trening | Dietetyka | Medycyna | Wspomaganie | Sterydy | Ośrodki | RÓŻNE