Strona Główna

Nasz program

O nas

Forum

Galeria zdjęć

PIONIERZY

Kontakt
Artykuły:
Jan Włodarek
Historia
Sylwetki
Wywiady
Porady
Trening
Dietetyka
Medycyna
Wspomaganie
Sterydy
Ośrodki
RÓŻNE
Statystyka
Odwiedziło nas:
5967910
osób.
Oni są z nami:
Dr Walemar W. Bednarski nie rdzewieje. Aut. Jan Włodarek

Na zdjęciu: Waldemar Wojciech Bednarski, fot. Jan Włodarek maj 2012 r.

Dla Doktora Bednarskiego z Puław ruch jest lekarstwem doskonałym. Ma On 79 lat, a dzięki codziennej gimnastyce i ćwiczeniom siłowym zachował świeżość umysłu i sprawność ciała. Już w młodości zdał sobie sprawę, że cywilizacja - dobrodziejstwo dla wygody człowieka, oszczędza wysiłek fizyczny, przez mechanizację wielu czynności, a w konsekwencji prowadzi do pewnej degradacji fizycznej człowieka. Ćwiczy więc i codziennie spaceruje po świeżym powietrzu utrzymując kontakt z przyrodą.

Docenia znaczenia systematycznych ćwiczeń. Codziennie wstaje o godzinie szóstej, a dzień od ponad 40 lat zaczyna od gimnastycznego rozruchu ciała, następnie przechodzi do ćwiczeń sztangielkami i rozciągania sprężyn. I już dobrze rozgrzany wykonuje jedną serię 60 pompek na podłodze (dłonie rozstawione na szerokość barków). Po pięciu minutach przerwy robi pompki w szerokim rozstawieniu dłoni, wykonując 80 powtórzeń! Ostatnim ćwiczeniem jest podciąganie na drążku. Podciąga się 15 razy, a waży 75 kg.

To rewelacyjne wyniki, których mogą pozazdrościć 18 –latkowie!

Doktor wie, że „starzy, a jednak młodzi”, to o nich często pisał Stanisław Zakrzewski - Ojciec Polskiej Kulturystyki.

Naszym czytelnikom przesyła przesłanie: pamiętajcie , chcecie być młodzi - korzystajcie z ćwiczeń gimnastyczno – siłowych.
W maju ukazała się w Tomaszowie Lubelskim bardzo interesująca książka dr Waldemara Wojciecha Bednarskiego pt. „ Z dziejów kolaboracji na Lubelszczyźnie i Podlesiu w latach wojny i okupacji niemiecko - sowieckiej”. Jest ona oparta na materiałach archiwalnych, wybranej literaturze podmiotu, materiałach publicystycznych oraz relacjach wspomnieniach uczestników wydarzeń z tych trudnych i tragicznych lat. W Aneksach zamieszczono dodatkowe artykuły, które wzbogacają wiedzę o wydarzeniach z lat wojny i okupacji…

W dziale „WYWIADY” JWIP.PL, proszę przeczytać rozmowę z Waldemarem W. Bednarskim pt. „Ćwiczę umysł i ciało”.
Autor: Jan Włodarek, maj 2012 r.
Rej.564./ Pionierzy - 33/2012.05.11/JWIP.PL
Aktualizacja: 2012.06.04 godz. 10:28


Nie należy rozpoczynać treningu siłowego pod wpływem środków dopingujących i odurzających. Przed wykonywaniem opisanych tutaj metod treningowych i ćwiczeń należy się skonsultować z lekarzem. Autorzy i właściciel strony JWIP.PL nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za skutki działań wynikających bezpośrednio lub pośrednio z wykorzystania informacji zawartych na tej stronie.
Ostatnie Artykuły
Wszystkich Święty...
Aby poprawić jako...
Swięto Niepodległ...
Pożegnanie warsza...
Kapusta zalecana ...
Flesz
Najmłodsza!!!
Najmłodsza!!!
GOŚCIE
Na forum
Tylko aktywnych zapraszamy na forum
oraz
do PionierówJeżeli na tej stronie widzisz błąd, napisz do nas.

Jan Włodarek | Historia | Sylwetki | Wywiady | Porady | Trening | Dietetyka | Medycyna | Wspomaganie | Sterydy | Ośrodki | RÓŻNE