Strona Główna

Nasz program

O nas

Forum

Galeria zdjęć

PIONIERZY

Kontakt
Artykuły:
Jan Włodarek
Historia
Sylwetki
Wywiady
Porady
Trening
Dietetyka
Medycyna
Wspomaganie
Sterydy
Ośrodki
RÓŻNE
Statystyka
Odwiedziło nas:
7945643
osób.
Oni są z nami:
Anaboliki powodują utratę męskości. Autor Jan Włodarek

Lekarze od lat przekonują kulturystów, że wspomaganie anabolikami jest bardzo szkodliwe dla organizmu. W prasie ( ale nie kulturystycznej) - można przeczytać naukowe ostrzeżenia adresowane do tych, którzy kształtują swoje ciało i siłę, a sprowadza się do „Ćwiczcie dla zdrowia i za wszelką cenę unikajcie stosowania dopingu”. Kulturystyczne magazyny na ogół lekceważę lub pomijają tego typu opinie i przestrogi. Pewien magazyn kulturystyczny wydawany na licencji we wcześniejszych latach 90. w jednej ze swoich publikacji podaje: „Sposób na życie, w tym na stosowanie dopingu to prywatna sprawa każdego z nas i nie wolno narzucać innym własnych upodobań”.
Oczywiście to bzdura, bo w interesie społecznym jest piętnowanie patologii i wszelkich sposobów oraz zachowań degenerujących zdrowie społeczeństwa. Państwo ma obowiązek przeciwdziałać takim działaniom, co jest jasne i zrozumiałe dla każdego normalnego obywatela! A to, czy nasze władze sportowe łącznie z Polskim Związkiem Kulturystyki… są skuteczne w swoim działaniu, to już odrębny temat do przemyśleń.

W przypadku wspomnianego licencyjnego magazynu i późniejszych innych, które dawały porady jak się „koksować” działalność ich zakończyła się upadłością, ale ww. podany niedorzeczny slogan przejęły inne wydawnictwa.

JWIP.PL od początku swojego istnienia konsekwentnie stara się wskazywać Czytelnikom, rzetelne źródła informacji o skutkach brania anabolików, wystarczy wejść do działu artykułów pt „Sterydy”, aby się o tym przekonać.

Tym razem radzimy przeczytać wywiad w „Gazecie Wyborczej”, z 26.05.2012 r., pt. „Polacy tracą męskość”, w którym profesor Maciej Kurpisz – androlog i genetyk, szef Zakładu Biologii Rozrodu Komórek Macierzystych Instytutu Genetyki Polskiej Akademii Nauk, odpowiada ma pytania Lecha Bednarskiego i Mari Bielickiej. Polecamy rozmowę, bo w niej jest wątek poświęcony osobom ćwiczącym w siłowni.
Profesor wyraża poważną opinie w zakresie spożywania anabolików przez osoby kształtujące ciało i siłę, co może powodować u nich problemy zdrowotne.

„Anaboliki, to głównie testosteron i jego pochodne. Organizm, który dostaje testosteron z zewnątrz, po jakim czasie sam przestaje go produkować. A wtedy przestaje również wytwarzać plemniki. I chłopu maleje ptaszek”(…) Testosteron w nadmiarze działa jak środki antykoncepcyjne. Mężczyzna kobiecieje, jego męski organ rozrodczy zaczyna się zmniejszać. Facet więc rośnie w jednym miejscu, ale w innym, niestety, się kurczy”. Trzeba przyznać, że to bardzo dotkliwa kara za branie „koksu” Trudno sobie to wyobrazić, ale to fakt: zmiana ciała i nie do opisania ból psychiczny.

Profesor przestrzega: -„Testosteronu z zewnątrz nie powinno się podawać dłużej niż trzy miesiące. Po tym okresie ryzyko nieodwracalnych zmian gwałtownie rośnie. A na pytanie: „Często zdarzają się tacy pacjenci?”, odpowiada: - „To są zwłaszcza młodzi ludzie. Najczęściej pięknie zbudowani mężczyźni, z krótko ostrzyżonymi głowami, w sportowych ciuchach. Przychodzą z nimi ładne kobiety, ale do gabinetu zawsze jednak wchodzą sami. Tacy „pakusie” to dla mnie przykry widok, bo z góry wiem, co mają do powiedzenia. Zwykle wiedzą, że sami zawinili. Miałem ostatnio, pacjęta, głęboko nieszcześliwego, który ćwiczył (,,,). Od razu zaleciłem mu bankowanie – zamrożenie spermy, dopóki jeszcze są w niej jakieś plemniki”.

Nie jest naszym zamiarem straszyć Czytelnika, ale wywiad Profesora powinien przeczytać w całości każdy, kto pierwszy raz przekroczy próg siłowni. Właśnie potrzeba nam takich głębokich i rzetelnych artykułów otwierających świadomość, że anaboliki w kulturystyce to widmo klęski sportowej, droga do utraty zdrowia i kruchego życia.

W naszej kulturystyce animatorzy budowania mięśni często od lat głoszą: - „Wybór należy do ciebie”. Drogi Czytelniku, chyba nie trzeba ci podpowiadać, co w życiu ważniejsze: - sztuczne mięśnie uzyskane z pomocą anabolików czy męskość, czyli w tym przypadku płodność!
Autor: Jan Włodarek, maj 2012.
Rej.567./Sterydy -38/2012.05.25/JWIP.PL
Aktualizacja 2012.06.29, godz.08:16

Więcej w dziale "STERYDY".Nie należy rozpoczynać treningu siłowego pod wpływem środków dopingujących i odurzających. Przed wykonywaniem opisanych tutaj metod treningowych i ćwiczeń należy się skonsultować z lekarzem. Autorzy i właściciel strony JWIP.PL nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za skutki działań wynikających bezpośrednio lub pośrednio z wykorzystania informacji zawartych na tej stronie.
Ostatnie Artykuły
Zmarł nasz Przyja...
Wspomnienie... Pa...
Rak jądra choroba...
Wszystkich Święty...
Aby poprawić jako...
Flesz
Anna Rózańska
Anna Rózańska
GOŚCIE
Na forum
Tylko aktywnych zapraszamy na forum
oraz
do PionierówJeżeli na tej stronie widzisz błąd, napisz do nas.

Jan Włodarek | Historia | Sylwetki | Wywiady | Porady | Trening | Dietetyka | Medycyna | Wspomaganie | Sterydy | Ośrodki | RÓŻNE