Strona Główna

Nasz program

O nas

Forum

Galeria zdjęć

PIONIERZY

Kontakt
Artykuły:
Jan Włodarek
Historia
Sylwetki
Wywiady
Porady
Trening
Dietetyka
Medycyna
Wspomaganie
Sterydy
Ośrodki
RÓŻNE
Statystyka
Odwiedziło nas:
10191107
osób.
Oni są z nami:
Pożegnanie atlety Andrzeja Laskowskiego. Jan Włodarek

(Na zdjęciu dotychczas nie publikowanym: Andrzej Laskowski - legenda polskiej kulturystyki - 50 lat temu w nieoficjalnych mistrzostwach Polski kulturystów w Sopocie. Sierpień 1962 rok. Fot. z arch. Andrzeja, wykonana przez Jana Rozmarynowskiego).

W poniedziałek 20 sierpnia 2011 roku w upalne popołudnie na warszawskim Cmentarzu Bródnowskim pożegnaliśmy Andrzeja Laskowskiego – artystę malarza, wybitnego kulturystę, sztangistę, wszechstronnego sportowca lat 60 – tych. Był dobrym, ufnym i przyjacielskim człowiekiem. Wspomnienia o Nim i przygodzie z atletyzmem przedstawiliśmy wcześniej na stronie JWIP.PL.

Na pogrzeb przybyli (nieliczni już) Jego przyjaciele z warszawskich siłowni, w których ćwiczył w młodości, znajomi i daleka rodzina. Wśród „chłopców z tamtych lat” trenujących z Nim kulturystykę i podnoszenie ciężarów w kondukcie żałobnym szli pogrążeni w smutku, między innymi: Edward Romalski „Czarny”, Tadeusz Kosiarski, Jacek Bondarczuk, Jan Rozmarynowski, Jan Włodarek, Janusz Rek, Leszek Legan, Wiesław Chałas, Konstanty Królik, Mirosław Łukasik.
(Fot. Jan Rozmarynowski)

Nad grobem zasłanym kwiatami, wspominano Jego sportowe wyczyny i tragizm ostatnich dni życia.

Wielkie podziękowania należą się Jankowi Twardowskiemu - przyjacielowi Andrzeja oraz Michałowi Ryciakowi-pracownikowi Opieki Społecznej za doprowadzenie do pogrzebu i godnego pochowanie zwłok Andrzeja w rodzinnym grobie.

Pogrzeb Andrzeja - pioniera i legendę polskiej kulturystyki nie zaszczycił obecnością Paweł Fileborn prezes polskich kulturystów jak również żaden z jego zastępców mieszkających w Warszawie. Trochę to żałosne.
(J.W.)

Rej.602./ Pionierzy – 35/2012.08.20/ JWIP.PL
Aktualizacja: 2012.08.31, godz. 22:25Nie należy rozpoczynać treningu siłowego pod wpływem środków dopingujących i odurzających. Przed wykonywaniem opisanych tutaj metod treningowych i ćwiczeń należy się skonsultować z lekarzem. Autorzy i właściciel strony JWIP.PL nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za skutki działań wynikających bezpośrednio lub pośrednio z wykorzystania informacji zawartych na tej stronie.
Ostatnie Artykuły
Skutki koronawiru...
Święta Wielkiej ...
Zmarł nasz Przyja...
Wspomnienie... Pa...
Rak jądra choroba...
Flesz
Przyjaciel, 2009 r.
Przyjaciel, 2009 r.
Wspaniali ze wsi i miasteczek (LZS), 1986 - 1992
Na forum
Tylko aktywnych zapraszamy na forum
oraz
do PionierówJeżeli na tej stronie widzisz błąd, napisz do nas.

Jan Włodarek | Historia | Sylwetki | Wywiady | Porady | Trening | Dietetyka | Medycyna | Wspomaganie | Sterydy | Ośrodki | RÓŻNE